bugün

bir de çok bilinmemekle beraber 1980 şarkısı kadar iyi bulduğum veda şarkıları vardır.
eylem atmaca' nın bayan vokal olarak yer aldığı grup.
Reklamları yapılmamasına rağmen Türkiye de çok büyük hayran kitlesine sahip grup , tabi ki bunların arasında yeni nesil tikkyler ve arabesk insanlar yok .
Bu grubu anlayabilmek için , insanın kalbi ile düşünmesi gerekmektedir.
Ezginin günlüğü ile aşk yaşamak bambaşka.. işte fark burda.
Diğer bir örnek için (bkz: suavi)
en cok son vokalleriyle ortalarda görünen,görünmüş olan eski grup.
bütün şarkıları güzel olan gruplar kategorisine giren müzisyen topluluğu. ayrıca konser performansları çok iyidir. seyirci ile güzel bir bütünlük oluşturuyorlar ve izleyenler nasıl oluyorsa şarkılarının neredeyse hepsini ezbere biliyor.
alışılmışın dışında yaptığı müziklerle gönlüme girmiş gruptur, sözleri ve müziği gerçekten başarılı bir grup. popüler olma gibi bir kaygıları yokmuş gibi, çok sade, bizden, bunca yıldır hem de, maaşallah.
(bkz: dargın mıyız)
yeni melekte yeni bir konser beklediğimiz gereçek müzisyenler topluluğudur,hüsnü arkan söylesin sen doldur rakıyı baba
ezgi,aşk ve günlük ... bir fincan kahvenin yanındaki vazgeçilmez çikolata misali kişinin içindeki heyecanın * bütünleyicisi.
1980 gibi çok güzel bir şarkısı olan grup..
gerçek müzik, gerçek bir deniz..

kapıyı çalınca bir gün sardunya
kal kal kal deme bana
sakın bana

(bkz: husnu arkan) * * * * *
1980 isimli sarkisiyla beni benden alan,goturen,mahveden en kotusu goturdugu yerden geri getirmeyip orda birakan,dinledigime pisman eden gruptur...
Oyun albümlerindeki 'bir eflatun ölüm' isimli şarkılarına bayıldığım grup.
Şarkı, sevgiliye olan kırgınlığı öyle güzel anlatır ki kırılasınız gelir sevgilinize.

Söylenmemiş, sahipsiz bir şarkıyım,
Git dersen giderim,
Kalırım; kal dersen..
(bkz: akşam şarkıları)
(bkz: ezgi artık gunluk tutmuyor)
(bkz: onun artık blogu var)
papatya, 1980 * gibi güzide parçaları yapan, solistinin kadife gibi yumuşacık sesini keman, def, yan flüt gibi hoş enstrümanlarla destekleyen başarılı grup.
Saygı duyulacak grup.şarkıları acıtır adam olanın canını.
türkiye de iyi müzik yapıp ta medyatik olmayan ısrarla kaliteli işler yapan gerçek müzisyen ve alçak gönüllü insanların oluşturduğu gruptur... müzikal açıdan yüzakımızdır
ezginin günlüğü ikiye ayrılır...

eski ve yeni...

yenisi de en az eskisi kadar muhteşemdir..

o sözleri başka hiçbir grup bulamaz.. *
kalsın
bana kalsın
hayat çiçek sen balsın
kalsın
bana kalsın
hayat güzel sen varsın.. *
Bir naylon kovanın içinde, gezerim istavrit gibi, istanbul neresi?
Köprüde gide gele, bayanlara Eve ve More
Yetim gezdik hep Kulaksız'dan Tophane'ye
Aslında bizim de hakkımız be ablacığım, değil miyiz toprağımız üstünde?

Size göre biz boş yere yaşıyorsak çaresiz
Oltadaki balık kadar yoksa değerimiz
Biz de kayıklara atlayıp
Vapurların yaşadığı denizlere gideriz.. *
an itibariyle kral tv'deki portreler programını konuğu olan güzel insanlar grubu. ilgilenenlere acilen duyurulur.(konuklar sadece hüsnü arkan ve nadir göktürk, diğerleri yok).
istemeyerekten edit: program bitti lan. kuruttuk elimizi attığımız yeri..
(bkz: azgının günlüğü)
insanı hüzünlensem mi, kayışı koparıp koşuşmaya mı başlasam ikilemine düşüren şarkılara sahip grup. ayrılık treni şarkısında mesela, 'anladım bu hayat bize artık hiç gülmeyecek' diyerek karamsarlığa sürerken; hemen ardından 'ama olsun acılar adam eder adamı' kısmıyla hayata ümitle bakmayı sağlayabiliyor kendileri.
okulumuzun kitap şenliğinin biyerlerinde bir üyesiyle söyleşi yapma fırsatını bulduğum grup.Kendisinden aldığımız bilgiye göre ezgi grup üyelerinden biri ya da onların bir yakını,sevdiği değildir,öyle biri yoktur bile.Ezginin günlüğü ilk olarak onların bir eserinin adı iken daha sonra grubun ismi olmuştur.*
gözlerime bakar ağlar bu son şarkı son umut
gitme hep burda kal, bizimle kal bu kıyıda

derken sesinin derininde o feryadı, o bekleyişi, o umudu hissettiren solistleriyle,

derin ve usul bağlama, gitar, bas, ritm..... ile müzik dinlediğimize bizi ikna eden, 26. yılındaki büyük grup.