bugün

özellikle yeni gelen sürünün sebep olduğu durum.

bakıyorsun elemanlara hepsi 11. nesil, yeni yeni hesaplar. tek tek listelerim ama suç sayılıyor niyeyse. artık boykot ayağına ekşiden mi organize olup geldiler başka bir numara mı var bilmiyorum ama sol frame hakaret, kışkırtma ve aşağılamadan geçilmiyor.

(bkz: muhammedin cehennemde olması)
(bkz: muhammed vs isa)
(bkz: bir müslümanın savunma mekanizması)
(bkz: insanları islamiyet den soğutan insan diyalogları)
(bkz: muhammed ayı böldü yalanı)
(bkz: muhammed sıradan bir insandır)
(bkz: müslüman değilim çünkü esrar kullanmıyorum)
(bkz: 55 yıl önce uzay keşfedildi biz hala dua ediyoruz)
(bkz: korku ile müslüman olan tek ulus)
(bkz: size dua değil bilim yardımcı olur)
(bkz: çocuk tecavüzcülerinin genelde dindar çıkması)
(bkz: ataturkun ahlakı vs muhammedin ahlakı)
(bkz: en büyük faşistlerin peygamberler olması)
(bkz: peygamberlerin dünyaya barış getirememesi)
(bkz: islam ülkelerindeki sübyancılık geleneği)
(bkz: allah ın şeytan a muhtaç olması)
(bkz: bir dini araştırınca deist olmak)
(bkz: dünyaya bir kez gelip onda da yobazlık yapmak)
(bkz: laiklik geleceğine babamız belli olmasaydı keşke)
(bkz: kuran ı kerim in müjdelediği isimler)
(bkz: cin diye bir şey olmadığı gerçeği)
(bkz: müslüman olmayanın sonsuza dek yanması) *
(bkz: hz ünvanı verilecek iller)
(bkz: islamın parçalara bölünmesi) *
(bkz: dinlerin saygısız olması)
(bkz: dinler hep emperyalizmdir)
(bkz: islamist saçmalıklar)
(bkz: dinler katildir)

sadece bugün açılan veya yukarı çıkarılmış başlıklar. bakın başlık diyorum entry değil. bir de alakalı ( atıyorum peygamberlerin başlıkları ) alakasız ( ekonomi, spor veya siyaset ) başlıklarda girilen entry ler var ki 31 sayfa başlığı tek tek açamam.

başlıkları ve entry leri takip ederseniz hep aynı tipler olduğunu siz de fark edeceksiniz. bunun iki sebebi olabilir:

1- ya gerçekten dış etkenlerden dolayı böyle bir ekip damladı mecraya.
2- ya da bizzat yönetici zümre tarafından organize edilen veyahut edilmesine göz yumulan bir durum var.

lamı cimi yok arkadaş. bizzat moderasyon yapıyorsa da veya yapılana göz yumuyorsa da sorumludur. peşin! soru cevap:

--spoiler--
a- ya islam hoşgörü dini değil miydi?

arkadaş, sizin hoşgörüden ne anlıyorsunuz? oradaki hoşgörü iyi niyetli ama bilmeyen veyahut hata yapmış/ hatası olan için vurgulanan bir şey. art niyetli, hedefi dinin/ peygamberin ( sallallâhu aleyhi ve sellem) olan adam için değil.
--spoiler--
--spoiler--
b-) ya sorguluyoruz, araştırıyoruz ve bunu da paylaşıyoruz. bunda sorun ne anlamadım?

hadi oradan. iyi niyetli araştırmacı gazeteci ayağınızı severim sizin. aleni kışkırtıcı, alaycı, hakaret içerikli başlıklar/ giriler. aynı isimlerden organize olması da cabası.
--spoiler--
--spoiler--
c-) ya sözlükte her şeyle dalga geçiliyor. beğenmiyorsan gitsen?

bak bak... burada müslüman kimseler var mı? var. olmasında bir engel var mı sözlük formatı olarak? yok. peki bu giriler sözlük formatına aykırı mı? anayasal suç olanlar var aralarında.

hepsini geçtim, sözlükte organize seri eksi oy vermek bile suç geçtim dezenformasyon/ propaganda yapmayı.
--spoiler--
--spoiler--
ç-) ya iyi de sen bunların organize olduğunu nereden çıkardın?

nickleri inceleyin, izin verilsin ifşa edeyim diyorum. size göre rastgele olmayan bir şey yok ki.
--spoiler--
--spoiler--
d-) ya burada cinsiyetlerle, ideolojilerle, sporla vs aklına gelebilecek her şeyle dalga geçiliyor. tek derdin bu mu? diğerlerine niye tepki koymuyorsun?

yav ona da sen koy kardeşim. herifler istedikleri gibi at koşturuyor engel olması gerekenler vazife yapmıyor zaten. ayrıca inanan için dinden önemli mesele mi var? bir tane ne olduğu belirsizin bir girdisi yüzünden imanından olacak millet.
--spoiler--

böyleyken böyle durumlar. bakın arkadaşlar, bu yeni bir olay değil. birkaç aydır devam ediyor. geçici bir durum mu diye bekledik ama yok yani böyle gelmiş böyle gidiyor. şurada bir futbolcuya veya kuruma; hepsini geçtim bir yazara küfredilse yaptırımı var ama iş dine gelince savsaklama, ayıptır.

dediğim gibi, ya bizzat siz yapıyorsunuz trollerinizle ya da yapılmasına göz yumuyorsunuz. *
11. nesil yazarı olarak içine düşmediğim durumdur. Plan yapanların en hayırlısı Allah(c.c)'tır. elbette.
eğer hakaret boyutunda değilse kimseyi ilgilendirmez.

zaten alenen hakaret ediyorsa da hukuki olarak hakkınızı arayabilirsiniz.

dinle ilgili olumsuz yorumlarda bulunmak nedense dindarları çıldırtıyor.

oysa ki bir müslüman olarak bu gibi saldırılara gereken cevapları vermek ve o kafire dini anlatmak başlıca görevlerinizden biridir.

ha konuşacak lafın, verecek cevabın yoksa o da senin noksanlığındır.

dinini adam gibi öğrenip, karşına çıkan bütün paradoksal ya da mantıkla çelişen sorulara çat çat cevap vereceksin.

tabi bir cevabı varsa.
Dini aşağılamayı marifet sanan beyinsizler topluluğunun faaliyetleri, 11.nesil yazar olarak bunlara acıyorum.
yeni nesiller, bu dindar denilen ve bu meyanda yetiştirildiği söylenen nesillerin yyedikleri haltlara bakarak, dini kullananların iğrençliklerine bakarak, bu şekil bir tepki oluşturmaktalar.

mesela ben almanya´da yaşayan bir kimse olarak şu an itibarıyla almanya´da 45 çocuğa tecaüvz olayının bir dini okulda meydana geldiğinin , ünlü bir konu olmamasından mutluluk duyuyorum. niye çünkü bu olayın duyulması halinde islam dinine hoşgörüsüzlük had safhaya yükselir.

bu durumda almanları islam düşmanlığıyla suçlarsan, bizim memleketlerde hiçbir zaman 45 çocuğa birden aynı zaman diliminde tecavüz vakası yaşanmamıştı, ne biçim dinmiş sizinki de öyle, diyecektir.

aslında bu kesimin tepkisi gayet insanca bir tepkidir.

artık din, öyle masum, mutluluk verici olarak değil, hırsızlığın, yalancılığın, kafa kesici vahşetin, tecavüz, ırz düşmanlığının sembolü haline gelmeye başlamıştır.

gerçek islam olan kurandaki islam kaybolmaya hurafe islamı onun yerini almaya başlamıştırr.

okul sınıfına düümenden kabe yapıp çocuklara onu tavaf ettirmek aslen islam dininde tamamen yasak birşeyken, bu yapılmıştır.

hurafi islama saldırı gayet normaldır ve yapılacaktır, ve bizler de sabırla onlardaki yanlısları ve doğruları ayıklamaya devam edeceğiz. bunun başka bir reçetesi yoktur.
Saldırmak burada popüler bir eylemdir diyerek arttırıyorum.
ensar vakfını savunmamdan, hırsızları korumama kadar varmış konu. kimisi de saldırana cevap verme kendi içindekileri düzelt diyor. bir kısmı da hakaret ediyor her zamanki gibi.

ulan şu sözlükte yıllardır yazıyorum, insan iftira atmadan önce bir araştırır. ne ensarı savunması, ne hırsız aklaması? öteki en dindarımız en namussuz olanımız diyor, dindar diye kimin peşine takılıyorsunuz birader siz?

adam müslüman değilim çünkü esrar kullanmıyorum diye başlık açmış, ama dinciler çocuklara tecavüz etti onlar tepki koyuyor diyor. ne alakası var birader ne alakası var? demagoji yapmayın, lafı lafa karıp alakalı alakasız şeyler yazıyorsunuz.

ulan dindarım diyen adam çocuk istismar eder mi, hırsızlık yapar mı? buna tepki koymak muhammedin cehennemde olması veya muhammed vs isa başlıklarıyla mı olur? aklımızla alay mı ediyorsunuz?

şu an eleştirdiğiniz şeyin aynısını yapıyorsunuz. nasıl ensardaki adilerin önüne yatanlar varsa, siz de dine saldıranlar sırf size benzer görüşte diye siper oluyorsunuz.

biri de diğer dinleri de katıyor ki etkisi olsun diyor... cahil herif, diğer dinler diye bir şey mi var en başta? hz. adem (a.s) den hz. muhammed (s.a.v.) e kadar hepsi islam üzere idiler. itikad asla değişmemiştir, değişen ahkamdır. nedir bu? bizde domuz eti yasak, tevratta deve eti haramdı. içki bizde haram, eski ümmetlerde içiyorlardı gibi.

--spoiler--
Doğrusu Allah katında din, islam'dır. O kitap verilenlerin ayrılığa düşmesi ise sırf kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki ihtirastandır. Her kim de Allah'ın ayetlerini inkar ederse, şüphe yok ki Allah, hesabı çabuk görendir. ( ali imran: 19)
--spoiler--

--spoiler--
ibrahim, ne yahudi, ne de hıristiyandı; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslümandı, müşriklerden de değildi. (ali imran: 67)
--spoiler--

ibrahimi dinler safsatası, dinler arası diyalog belası... yahudilik ve hristiyanlık islam ın o zamanki ahkamının adı. bizim amentümüz ne ise, onlar da ona inanıyorlardı.

islam indiğinde, dinlerinin tahrif edilmemiş haline inanan hristiyan ve yahudi alimleri da vardı. hatta ilimlerinden dolayı çoğu ahir zaman peygamberinin geleceğini önceden bildiler ve iman ettiler. yani kitapları tahrif edildi evet, ama bozulmamış hali de kaldırıldı. üç farklı hak din olsa, doğru itikad üzere olanları islam a çağırmazdı efendimiz değil mi?

yani sadece ahir zaman peygamberine değil diğer peygamberlere de hakaret eden, inanmayan, yalancılıkla suçlayan dinden çıkar. en akıllı geçinen, en araştırdım/ çok süper sorguladım kafasındaki de müslüman ın diğer peygamberlere sahip çıkmasına şaşırır.
bu kadar keferenin olduğu yerde ne bekliyorsunuz.
insanların farklı karakterleri olabileceğini kabullenememiş sınıfın, her hareketi yüzyıllardır süregelen bir inanca atfetme durumu. başlıklar ortada. insan bazen kafalarının içinde gezmek istiyor. çok ilginç müdür ya.
E en kolay saldırı alanı burası. Bırakın eğlensler. Herkes yazsın görüşünü.
dindarların sürekli kendi dininin olmayan ve dinsizlere saldırmasıyla paraleldir. bunları görmeyip tek kısımlı bakmak sıkıntıdır.

kimsenin putu kimseden değerli değildir.

senin putun da öyle.

o yüzden takılası bir durum değildir.
iyice ekşisözlüğe bir dine inanmamak kimseye ona hakaret etme özgürlüğünü vermez.

Aynı şekilde bir müslümanın ateist olsun hristiyan olsun yahudi olsun fark etmez inancına hakaret etmek dinimizde yasaklanmıştır.

TCK nın 125. maddesinde

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Genelde özgürlükçü, demokratik ve insan haklarına saygılıyım vb gibi şeylerle avunan kişilerin başının altından çıkar.
ramazanda kimilerinin azgınlıklarını tasdik edercesine artmıştır.

kış kışlığını, puşt puştluğunu yapacak elbette.
Komik olduklarini sananlar var ki guldurur.
Allah islah etsin.
ramazan mubarek aydır dinlemeyip ülkede saldırılar gerçekleştirenlerden farkları yoktur.
Çoğu zaman fazla abartılıyor.
gelen topu önce göğsümüzde yumuşatalım bir; saldırının üslubu önemli. yoksa dileyen diledğini sorsun yazsın, hakaret olmadığı süree haşa hz peygambere yalancı dese ne olur ki, argümanlarına bakıp o şekilde ele almalı. bu saldırıları herhalde buradan yapacaklar çünkü adam bu toplumda bunu dile getiremez. tepki çeker. ne yapacak, mecburen buralardan saydıracak. tek taraflı düşünmemek lazım.

adam gibi tartışmak isteyen baş tacı.ne düşünürse düşünsün.
Bazı embesillerin dikkat çekmek amaçlı yaptıkları eylemlerdir. Dini değerlere saygıları olmamakla birlikte çoğu ergendir. Topluma kazandırılmaları gerekmektedir.
dinsizlere saldırıyla paralel olarak popülerleşiyor.

algıda seçicilik sanırım, bir tarafı gören gözler diğerini göremiyor.

karşılıklı olarak, her konuda saygıyı öğrenmemiz gerekiyor.

toplumun sorunu din ya da dinsizlik, sağ ya da solculuk değil.

saygısızlık.