bugün

entry'ler (738)

metro turizm

Üniversite öğrencisi olduğumdan çokça sakarya-ankara seferi yapıyorum ve tercih ettiğim otobüs çoğunlukla sakaryanın yerel otobüs şirketi vib'dir Metro'yu sa saatler uymazsa tercih ediyorum.otobüsün dışı ne kadar modern gozukse de icinde sizi doksanlardan kalma otobüs koltuklari ve bir kanal bilr çekmeyen dandik televizyonlar bekleyebilir. Otobüsün ağası gibi caka satan hostlar da cabası ama öte yandan bunun tam tersi gayet konforlu bir yolculukla da karşılaşabilirsiniz.
Tanım: Belli bir standart kaliteye sahip olamayan vasat otobüs şirketi.

üniversiteye gidenlerin amacı

Entelektüel ve akademik birikim edinmenin yanı sıra yeni bir sosyal çevre edinme şansı bulmak olabilir.

6 şubat 2018 gençlebirliği beşiktaş maçı

passo'da hala biletleri çıkmamış maç (?) veya ben mi yanlış biliyorum Allahını seven yeşillendirsin 7 şubattaki fener maçının biletleri bile var.

6 şubat 2018 gençlebirliği beşiktaş maçı

passo'da hala biletleri çıkmamış maç (?) veya ben mi yanlış biliyorum Allahını seven yeşillendirsin 7 şubattaki fener maçının biletleri bile var.

erotik gif

bu entry mod'ların uyuduğunun bir resmidir. yazıklar olsun.

bilkent üniversitesi doğu kampüsü

Öğrenciler arasında ''Türkiye'nin doğusu gibi''denilir. okula yeni girecek freshmenlerin bilkent üniversitesine kampüs, amfi ve günde 3-4 saat ders hayalleriyle gelmesiyle yüzde doksanın türkiyenin en zor hazırlık sınavından (bkz: pae) yarım veya bir kaç puanla kalınca ''doğu görevi'' çıktı nidalarıyla şaşırıp kaldıkları, seviyeye bağlı olarak yarım dönemden 2 seneye kadar uzayabilen lise ve ilkokul arasında sıkışıp kalmış binaların bulunduğu yere haftada 30 saat ders için gittikleri ''kampüsçük''tür. Hocaları mükemmel, eğitimi fast and confusing'dir. orada yaşanılan anılar unutulmaz.
ps: teneffüs aralarında eğer hava açıksa, D binasının önünde sigara yakarken Ankara'nın ihtişamlı manzarasını izleyebilirsiniz. tabi aklınızda olacak iki şey yüzde doksan dokuz haftaya olacak cat sınavı ve sınıfta hoşlandığınız kızdır.

sözlük yazarlarının itirafları

Unutamadım sözlük. Beni yanında bir dakika bile istemeyen birini ben neden ömrümce istiyorum. Aklım aptalca uğraşlarla 'yeter lan' diye çırpınmaya çalışırken, Gönlüm kapılarını ondan gayrı herbir manaya kapatmış. Keşke son kez baksaydı yüzüme. Günlerce aynı ortamda durduğumuz süre boyunca bir kere bile ayakları bana doğru haraketlenmeyen birini unutmak istememek nedendir?

gece 2 de ateşlenen sigara

Hala unutamamanın bastırdığı kalp ağrısıyla yakılan zehirdir.
O sevdiğiyle konuşur seninle değil.
Sen sigarayla konuşursun onunla değil.

ortadoğudaki savaşın durması için çözüm önerileri

ilk başta hükümetlerin kabaca 'beyinlerini kullanmaları' gerek.
Buna eğitim sistemlerini düzenleyerek ve kendilerine güvenerek kolaya kaçmadan üretken bir topluluk oluşturarak başlayabilirler. En önemli parça milletin dinini birilerinin yönlendirmesi olmadan araştıracak düzeyde öğrenmesi ama bunun icin de hükümetlerin halkına daha az baskılı davranması gerek.

14 eylül 2017 ankara semalarındaki helikopterler

Ankaralı olmadığım için biraz ilgincime gelip tedirgin olduğumdur yaklaşık 15 dakikadır helikopter(uçak?) sesleri var çankaya'da. Mühim bir şey yoktur ınşallah ama sebebini çok merak ettiğimdir.

busel

düştüğümdür. sözde tercümanlık okuyacağız Allah izin verirse. her neyse. upper'dan başlayacağım tavsiyeler için dm'lere açığım.*

edit: yarım dönemde yenmeyi başardım. gazi ünvanını hak ediyorum.

pae

Bilkent Üniversitesindeki selefi cope'un yerine gelen ingilizce hazırlık atlama sınavıdır. Eskisiyle tamamen aynı galiba şahsen ben bu sene gireceğim. açılımı da proficiency in academic english'dir.

tam entry girecekken kime anlatıyorum demek

ilgi çekici bir başlık görünce içine girip tam entry girilecekken akla gelendir. Bilmiyorum, 'yazar'lar burayı neden kullanıyor belki de içlerini dökmek istiyorlardır gibi düşünülebilir ancak şu aletin başından kalkıp en yakın çiçeğe su vermek bile o anda daha faydalı geliyor gözüme.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=J1N73Hmvq8E

deniz üstü köpürür..

iç yanması

Gecenin 12sinde 4 tane poğaça yeyince sabaha olduğumdur.

sözlük yazarlarının itirafları

Hardal diye bir grup varmış Anadolu Rock zamanlarında daha doğrusu tam öldüğü sene Anadolu Rock'ın. yıl 1980 çıkış yaptıkları albüm ilk ve son sanırsam. Ama tek kelime ile enfes.
"Leyla" parçasını mutlaka dinleyin o gitar soloyu duyunca bana hak vereceksiniz. Öyle içimden geldi.

kanada ya göç eden çiftin veda yazısı

ülkede gösterdiği sorunları okuyan sanki herkes gitmek istiyor, sanki herkes bu ülkede yaşamaktan korkuyor der. biz bu ülkenin evlatlarıyız. bu ülke eğer kötüyse iyileştirmeye iyiyse daha iyi yapmaya çalışacağız. bunlar gibileri bu ülkede bi elin parmaklarını geçmez. hoşçakalım ve ne olur geri dönmeyin.

kapalı havayla birlikte gelen iç sıkıntısı

tam tersi kapalı havalar bana hep yaşama sevinci vermiştir asıl açık havalar bende hüzne sebep oluyor.

türkiye ye müdahale hazırlığı var

sorunları abartarak dile getirip bir çözüm sunmayan yazıdır. okunup geçilir.

fox ta yayınlanan sikimsonik diziler

fox'un amerikadakı kodamanları kıs kıs gülmektedir. adamlar gotham yapıyo fringe yapıyo bizimkiler hala yok aşk böyle yok aşk şöyle..