bugün

entry'ler (1659)

sözlük yazarlarının özledikleri

sözlükten tanıdığım çok değerli bir dostum arkadaşım. çok özletti kendini be.

uzun mesafe ilişkisi yaşamak

Yürümüyor. Hic bulasmayin.

yaşar alptekin

her hafta eyüp camiinin o taraflarda karşılaşıp sohbet ettiğim güzel insan. çok candan adam.

sözlük yazarlarının itirafları

bugün uzun zaman sonra o'nu tekrardan gördüm. uzakta durmak zorunda olmak kötü bir duygu. diğer türlü tümden kaybedebilirim. yaptığım planlar tutacak mı bilmiyorum. hem zaten sokağa adım atmak, yaşamak bile risk. bir de bunun riskini üstlenmişiz çok mu? umarım...

araba kullanmaya yeni başlayanlara tavsiyeler

ne çok özgüvenli ne de çok korkak davranmayın. atla deve değil. 1 hafta boyunca 2-3 saat araba kullanan biri az çok söker bu işi. süper zekalı olmak değil adam gibi kullanmak önemli. bir de otoyollarda korkup hızınızı 60 km falan indirmeyin. kimi zaman yavaş gitmekte ciddi kazalara davetiye çıkarır.

rahat olun rahat. arabaların götüne çok yaklaşmayın yeter.

şu an ihtiyacım var denilen şey

mide ilacım. uyutmuyor namert reflü.

25 yaşında meme görmemiş delikanlı

çalıştığım iş yerinde bir çocuk. ben değil bir arkadaş yani. *

çocuğun salak salak sorularına maruz kalıyorum. nası bi şey falan diye. lan sanki gezegenlerden bahsediyoruz. anladık takozsun, malsın bir kızla ilişki kuramayacak kadar krosun emme, hiç tasvip etmesem de git bir mektebe gör demi? *

zengin yazarlar

ben. sayıyorum;

bir adet mt 09 motor,

bir adet honda vtec araç

bir adet 6 katlı (eyüp)

bir adet 4 katlı bina (esenler)

2 adet 400 ve 1200 metre kareden dükkan.

sakarya kuzuluk mevkiinde bir adet çiftlik evi,

karaman ermenek ilçesinde 30 dönüm kirazlık

karaman başyayla ve ayrancı ilçelerinde atıl vaziyette iki adet kirazlık.

konya seydişehir ilçesinde 10.000 metre kare antrepo.

tekirdağ velimeşe organize sanayi bölgesinde 15.000 metre kare arsa.

3 sene öncesinden hatırladığım bankada 2 milyona yakın bir nakit para.

istanbul masko da mobilya malzemeleri satan orta ölçekli bir firma.

ama ben babamın üvey evladı olduğum için bunların hiçbirini istemiyorum. şimdilik. o, bu dünyadan def olup gittiği gün aç kurtlar gibi bekleyen kardeşlerim haklarını aldıktan sonra ihtiyacımdan fazla olanı dağıtacağım zaten. bu arada şu var olanların hiçbirini şu an ben kullanmıyorum. istemiyorum da. kendi paramla aldığım evimde herkesten uzakta mutluyum.

insanlığınızı kaybetmişseniz, paranın o kadar da hükmü yok. inanın bana. para hiçbir şey değil. ileri de açacağım izale i şuyu ve mirasa konu olan geriye dönük kazanımlardan dolayı donlarına kadar alacağım için huzurluyum. çünkü ben aynı hayatı yaşamaya devam ederken onlar afallayacaklar. çapınızı sikecem olum az kaldı...

tanım: benim o evet. gönlüm zengin. hiç tevazu göstermeden söyleyebilirim.

bazı şeylere tahammül edememek

çok kötü. sanki ayakkabının altına diken koyup öyle gezmek zorunda olan biri gibi hissediyor insan. yok arkadaş, allah işini bilmiyor kesin kanaat getirdim.

mi gna

amk şarkısı her avm'de çalıyor yeter amk. bir de arapça sanan barzolarda var şarkıyı. off gözden düşse de kurtulsak.

hiç gelmeyecek birini beklemek

salaklık. hayat melankolik yaşanmaz ciğerim. hem yeni insanlar, yeni heyecanlar tecrübeler demek. ayrılıklara bir de bu açıdan bak gardaş.

evlenmek

düşünüyorum. o halde varım. *

nasip kısmet derler ama kadere inanmadığım için bir şey diyemiyeciğim şekerim. doğru zaman doğru mekan doğru insan ve yeterli maddi imkanlar dahilinde neden olmasın? ama şu var, güzellik değil de insan gibi insan olan, anne olmaya layık kadın bulmak da zor.

ayaklarımızı yıka demiyoruz kızım, en zor günde bir gülüş at pis pis sırıtıp acımızı unutalım başka da bir beklentimiz yok. yoksa istersen evde kıçında eşofman sırtından hırka eksik olmasın, paspal ol sıkıntı yok. insan ol insan. *

muhakkak ki başımıza gelecek. ama ne zaman bilinmez. 30'unda daha taze bir erkek kişi olarak kendime 40'ına kadar avans veriyorum. zaten o yaştan kaşığı saplasan da tutunmaz. *

bir de ergen bir dönemimde ''tamam lan kesin bununla evleneceğim'' dediğim kızla düğün şarkımız bile hazırdı, vay ergen ben vay;

https://www.youtube.com/watch?v=LN5lF4dp3cs

conor mcgregor

başlarım şarap çanağına. başlayacağı yok bunun youtube'den izlerim artık napak.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

nasipten öte köy yok. koy dötüne rahvan gitsin der susarım.

mesajım sağlıktan mühimi yok şeklinde. geniş olun kardeşim, rahaaat relaxxxx....

fakat müzeyyen bu derin bir tutku

film güzel, kitap daha da güzel.

izmir

alsancak kordonunda gece bira içmeyi özlediğim yer. lan birinizde davet etmiyonuz komiserinizi nomıssızlar.

2008 yılının tek cümlelik özeti

çok boktandı. işsizdim, kız arkadaşımdan ayrılmıştım. sabahlara kadar uyuyamayıp akşamlara kadar uyanamazdım. babam homurdanırdı falan. kötüydü lan.

tuvalet fobisi

herkesin kullandığı tuvaletlerde hastalık kapma gibi bir fobim maalesef mevcut. o gördüğünüz takım elbiseli cicili bicili giyinenlerin bir çoğunda tuvalet kültürü yok. ama ofise girdiğinde bir konuşur ki adam sanırsın. koca gün iş yerinde tuvalete gidemediğimi bilirim. utanmasam lazımlık götürecem iş yerine. zaten bu hafta toplantı da söyleyeceğim olacak gibi değil. 30 yaşını aşmış insanlara tuvalet dersi versinler madem. onlar utanmıyorsa ben söylemekten hiç utanmam.

kerim beeeeyyyyy! sifonu çekmeyi öğren pezevengin evladı.

conor mcgregor

bence o bağcılar cankisi kılıklı kamili fazlasıyla zorlayacak olan mma dövüşçüsü. bence o piç buna dayamıştır parayı, dayağını yeyip alır parasını kenara çekilir. myweater'in çoğu maçının şaibeli olduğu kanaatindeyim yoksa o savunmayla, o korkak ve kaçak dövüşle bir bok yiyemezdi.

sözlük yazarlarının itirafları

bir gün bestseller olacak romanı ben yazacağım eminim bundan. allah'ın fakirleri geleceğin ahmet hamdi tanpınar'i burada ama farkında değilsiniz.