bugün

apateizme yatkınlık olabilir fazla şeetmemek gerek.
dinin saçmalığı sonucu elde kalan sonuç olabilir. din insanları aptallaştırıyor, deizm en azında biraz daha özgür düşünmek ve belli kurala bağlı olmamak oluyor. ayrıca deistler, agnostikler, ateistler bir toplum için asla tartışma unsuru olmaz. ( yani gidip birbirini öldürmezler)

en azından bu konuda bir atılımdır, allaho ekber değip kafa kesiyor da olabilirdin.

dünya çok kötü bir yer.
ateş seni çağırıyorrr.
Mahşerde "ya lütfen bizi geri yollayın valla bu sefer nefsimize uymayacağız" diyen kişilerin beyanı.

Nefsime uyup şeytanları dost edinmek işime geldi desene şuna.

Laf kalabalığı yapmaya gerek yok.

bi insan din araştırıp dinden çıkıyorsa ancak özenti ve salak bir ezik olmasındandır. işine gelmiyor, kimse birbirini yemesin.

Ha bir de bu abd ordusundaki bütün paralı askerler dindar galiba. Çinlilerin de çoğu müslüman herhalde, komün ateist değil.

Adam ne güzel işkembeden sallıyor, ateist, deist kimseyi öldürmez diye. Siktir lan.
Benim anlamadığım bir insan alim olup meal yazabilmek için en az 5 yıl arapça okuyor. Fıkıh,hadis, tefsir, kelam derken enaz 20 yıl çalışacak ki nasip olursa bir meal yazsın. Ama bizim ateist ve deıstler tefsıre dokunmazlar. Ayetlerin nuzul sebebini ve kur anın bır toplumu aşama aşama duzelttıgını bilmezler.

Örnek; " ordular ilk hedefiniz Akdeniz dir, ileri "

M. Kemal savaşçı birisiymıs!

Hayır, o zaman ülke işgal altındaydı.

Bak, gördün mü? Sözün nuzul sebebini işine geldiği zaman biliyorsun, önemsiyorsun.
Cehennem is coming.
Bir adam dini araştırıp dinden çıkmaya karar vermişse kendi kararıdır.
Övünülecek bir durum değil, bir propaganda aracı da olmamalı.
Dinde sorumluluk bireyseldir.

inanç konusunda kendimize sormamız gereken şu;
samimi miyim?
hakikati mi arıyorum?
Arayışımı tamamladım mı?

Herşeye vakıf oldum ve Kalbiniz tatmin oldu diyorsa başkalarına sadece sessizlik düşer.

Şu unutulmamalı din babalarımızdan bize aktarılan bir genetik kod yada ailemizden gelen bir kültürel miras değildir. Dini idrak ve kabul etmeliyiz.
Önceden deisttim arkadaşım da müslüman , beni sürekli müslüman yapmaya çalısıyordu zaman içinde okuyarak araştırarak müslüman oldum sonra baktım ki o arkadaş deist olmuş şimdilerde beni deist yapmaya çalışıyor. Hadi hayırlısı inşaAllah kısır döngü olmaz .
sadece bir dini araştırarak bir şeyleri anladığını sanan maldır. sori but net.
üç büyük dini araştırdığınızda zaten ilk adım deist olmak oluyor sonraları ateistliğe doğru gidiyor.
yetmez ama evet. araştırıp, okuyup öğrenince beyin çalışmaya başlıyor, gerçek ile uydurmanın farkına varıyorsunuz. bu araştırmanın son aşaması da zaten ateizm, o aşamaya gelene kadar okumaya, araştırmaya, sorgulamaya devam.
güncel Önemli Başlıklar