oyuncu olarak yapıp ettiği her şeyi bi kenara koyarak, sadece bu karakter özelinde, şu berbat ergen vampir dizisinde bile ''çarpıcı'' adam. (bkz: handsome)
Muhtemelen hiçbir kadının hayır diyemeyeceği karakter.
Erkek halimle benim dahi asılasım geldi.
Hayır the vampire diariesi tabiki de damon için izlemiyorum.
Kısaca insan değil.
şu yaşta hala daha the vampire diaries izleme sebebim olan, acımasız ve hiper seksi karakter.
Allahin onu yaratirken diger erkeklere neden acimadigini dusunduren lan Somerhalder in canlandirdigi karakterdir. Gozlerine kurban demekten kendimi alamiyorum.
tartışmasız bu dünya'ya gelmiş en yakışıklı erkektir daha iyisi de gelmez.

http://m2.paperblog.com/i...n-salvatore-L-XFiry4.jpeg

bu ne amk ya piç.
seksi, yakışıklı ve yetenekli bir oyuncu olduğu kadar da muzip, şakacı bir genç. "şeytan tüyü" var bu adamda demicem. zira kendisi "şeytan tüyü"nün ta kendisi bence. muzip yönünü kanıtlayan şirin de bir videosu var efenim.

http://www.youtube.com/watch?v=-enWa6A6PY4
Kötü çocuk imajıyla hayran bırakandır, aşık olunasıdır, ütopiktir. Mimikleri dünyanın bilmem kaçıncı harikası olarak yaratıldığını kanıtlamaktadır. Ayrıca Elena'ya karşı olan korumacı tutumunu görüp de istemeyecek kız henüz dünyaya gelmemiştir. Sevgili bulamayan erkekler diziyi izleyip işlerini kolaylaştırabilir.
klaus her turlu gecer hem melez hem ölümsüz.
(bkz: kızlardaki vampir merakı)
birine ukalalık bu kadar mı yakışır arkadaş? zannımca dizinin en iyi karakteridir. elena da damon dururken sümsük kardeş stefanı tercih ediyo. 4. sezonda biraz doğru yolu bulur gibi oldu ama yine de hakkını yemeyelim
diziyi tek başına götüren ilk bölümdeki " hello brother" demesiyle gönlümüzde tahtını kalıcı hale getiren sevgili vampir kardeşimizdir . ayrıca herkese karşı piç ama sevdiği kıza karşı adam gibi adam sevilesi bir şahıstır
gördüğüm en iyi vampir karakteridir. bu kişi içinde herşeyi barındırır; aşk, tutku, güven, sevimlilik, vicdan vs. ama genelde iyi tarafını göstermez. mimikleriyle izleyen kızların suratlarını şekilden şekile sokar bu damon kişisi ağzı burnu yenilesi cinslerdendir. amme ve lakin damon ı canlandıran ian somarhalder in yaşını duyunca (nedense) bir hayal kırıklığına uğratmıştır -çöööş dedirtmiştir (bkz: 34)
diziyi izledikten sonra rüyalarınıza girebilecek, ani libido artışlarının başlıca sebebidir kendisi. o mimikleri, o gülüşü, o bakışları yüzünden gel beni parçala kurbanın olurum senin diye haykırdığım çarpıcı kişilik.
kendisi için yakışıklı tabirinin yeterli olmayacağı vampirdir. her mimiği tek tek ezberlenmeli, gözlerine bakılıp sonsuza dek öylece kalınmalıdır. seksapelitede de aşmıştır, nefessiz izlettirir kendini.

ian somerhalder kedi canını senin.
Gerçekten felaket yakışıklı olan vampirdir. Bu adamın öyle mimikleri vardır ki her bölümden hatta her sahneden videolar kesilip swf yapılabilir ve sonra oturup yanına bi içecek alıp izlenebilir. Fakat buna rağmen katherina ve elenanın o garip suratlı stefanı tercih etmesi ilginçtir.

Yalnız dizi çok heyecanlı bitti 3. sezon başlamalı artık.
Damon Salvatore ,kardeşi Stefan'dan 1-2 yaş büyük olan vampir. insanken kardeşiyle Katherine adında bir vampir yüzünden araları açılmış ve Katherine'a duyduğu aşk yüzünden uzun süre kendine gelememiştir. Kardeşinin onu zorla vampire dönüştürmesi sonucu bu yönünü iyi kullanmış , kimseye zarar vermemiştir fakat Stefan'ın insanlara zarar verdiğini görünce onun durdurmaya çalışmış ve başarılı olamamıştır. Daha sonra kardeşini iyi bir vampir olan Lexi'ye emanet edip kasabadan ayrılmıştır. Uzun yıllar sonra kasabaya , kardeşini yanına dönmüştür. Uzak olduğu zamanlarda insanları ısıran ve vampir güçlerini kötülük için kullanan birine dönüştüğü için kardeşi ile sıkıntılar yaşamıştır , bunlar gerçekleşirken kardeşinin sevgilisi Elena'ya aşık olmaya başlamıştır ve bunun sonucunda da iyi bir vampir olmaya karar vermiş , Katherina'ya olan aşkını unutmuştur. Ayrıca çok yakışıklıdır.
lost*,csi* ve smallville'de de* karşımıza çıkan ian somerhalder taşının canlandırdığı, vampir günlükleri kitap serisinden esinlenerek daha özgün bir senaryo ile ekrana taşınan güzel dizinin karanlık, yakışıklı, seksi ötesi vampiri. "abi yok böyle bir varlık" dedirtiyor, insanı kişiliğine aşık ediyor. kitapları okumuş olan her kızın diziyi damon için izlemeye başladığı aşikar. elena'nın stefan da stefan diye tutturmasını hala aklım almıyor. olsun sonunda herkes doğru yolu bulur.**
diziyin izlenme nedenlerinden biri.acayip kötü olmasına rağmen herkes onu seviyor tabi bende.
diziyi izledikçe gülüşünden etkilendiğim ve çarpık gülmeye başladığım ,edward a taş çıkartan karizma bir karakter.
dude? really? dude?

repliğiyle ve mimikleriyle 1x07'de gülmekten öldüren karakter.
öncelikle;

bkz:(#11597594)

evet ne diyordum. damon salvatore. bakiyorum bakiyorum, ulan diyorum bu tipi nerden taniyorum ben. taniyorum ama cikaramiyorum. birsey farkli ama ne diyorum. megersem damon salvatore, lost'ta ki boone imis. sarisinliktan cikip siyaha boyamis saclari. valla inanamadim. o sünepe, kari kilikli, celimsiz cocuk nasil olmusta bu yüce varliga dönüsmüs hicbir fikrim yok. ki ben lost'ta yüzüne bakmazdim bunun. zaten sarisinlari sevmem, bastan kaybediyordu. ama simdi ya simdi? vay be. boone evladim ne metamorfoz gecirmissin. hic karizmatik olabilecegin ihtimalini düsünmemistim. son iki gündür youtube'da kisa kisa videolarini izliyorum. zamaninda twilight ile benim icin tamamen ölen vampir dünyasini yeniden canlandirdi bünyemde. dogrusu Ian somerhalder'i kutlamak lazim. cok iyi oynuyor kerata. nerde lost'ta ki boone, nerde damon salvatore. demek olgunlasmasi, büyümesi gerekiyormus. daha diziyi tam anlamiyla izlemeye baslamadim. yazin gecemi gündüzüme katarak bu acigi gidermeye calisicam.

hani su kizlarin efendi adam yerine pic tercihi sorunsali vardir ya. iste o sorunun cevabi damon salvatore'dur. simdi dagilabiliriz saniyorum.
bi günde 8 bölüm izleme nedenim. bir insana kötülük anca bu kadar yakışırdı.*
dizideki en büyük mantık hatası böyle bir adam varken esas kızın veremli stephan'ı seçmesidir.
damon ona bu kadar aşıkken üstelik.
gerçi gerçek hayatta kız doğru yolu bulmuş ve ian'ı sevgili yapmıştır.
Vampir günlükleri kitabının en etkileyici karakteri birde diziyi izlesek ekrana yapışırız heralde.