entry'ler (629)

oğlum yüzme de bilmezdi suyun içinde ne yaptı

göz pınarlarımda birikemeden yaşları boşaltan sözdür. bu nasıl bir masumluk annenin sözlerinde, babanın 'saklamayın' demesindeki nasıl bir çaresizliktir. boğazınıza koca bi yumruk, içinize koca bir öküz yerleştirir. alalh sabır versin demekten ve ümit etmekten başka bir şey gelmiyor malesef elimizden.*

asla kaybedilmemesi gereken şeyler

kaybedilmesi kaçınılmaz olsa da ailedir. keşke her anne, baba, kardeş sonsuza kadar yaşasa. hep yanımızda olsa.*

ev yoğurdu

annelerin çocuğu gibi davranıp gözü gibi baktığı, battaniyelere sarıp sarmaladığı yoğurttur. hazır yoğurtlar halt etsin yanında. onun böyle daha tatlı bir tadı var ya. mükemmel bir şey cidden.**

eski sevgilisinin adını kızına koyan erkek

"saygı nerede?" dedirtir insana. yanındakini eskisi kadar sevememiş olabilirsin, eskisini unutamamışsındır belki ne bileyim yanındaki bilmiyor bile olsa eskisinin adını, sen içten içe biliyorsun sonuçta yanındaki karın lan biraz saygı göster. *

hazır kafam güzelken bi de sevişeyim demek

bir türlü kafamın basmadığı durumdur. kafam güzelken sızacak yeri bile zor buluyorum arkadaş siz nasıl hazır kafam iyiyken sevişeyim diyorsunuz hadi dediniz nasıl üşenmiyorsunuz ya. çişimi yapmaya üşenip sabaha kadar tutuyorum ben. *

aşk mi seks mi ikilemi

'niye ayrılsınlar ki?2 dedirten ikilem. aynı kulvarda değiller ki seçim yapılsın. seks bedeni doyurur, aşk ruhu doyurur. bedenin açsa seksi ruhun açsa aşkı seçersin. ikisini birden alamıyor muyuz diye düşündük gece gece.

baba ve gelin turkcell reklamı

duygulandıran reklamdır ne diyeyim. zaten evlilik olayında beni tek duygulandıran baba kız, babanın yaşadığı buruk sevinç. onları düşününce baya iyiymiş dedim reklama da.**

kız kıza neler yapılır

neler yapılmaz ki? dedikodu yapılır, kahve içilir, bakım yapılır, dedikodu yapılır, yemek yapılır, dizi izlenir, çay sigara yapılır* , dedikodu yapılır... liste uzar gider. gelgelelim ki yapılamayacak bir şey yoktur. tek başınayken bile el bombası olan kadınların birden fazla olduğunu düşünsenize.

çıplak kızların daha seksi olması

kime göre neye göre dedirten tespit. kapalı olan şey daha fazla merak ve istek uyandırır, merakla da arzunun doğru orantılı olduğunu göz önünde bulundurursak yanlış bir tespit olur. hep birlikte mantıklı düşünürsek çırılçıplak kadın mı seksi bir iç çamaşırı giyen kadın mı? **

bir kızın mesaj atmama sebepleri

ya sizden hoşlanmıyordur atmaz, konuşmak istemez ya da çok hoşlanıyordur 'aman çocuğu sıkmayayım' der der durur atmaz. valla biz kendimizi anlamıyoruz ki size anlatalım. genel nedenleri budur ama her şey olabilir regl olur atmaz, elektrikler kesilir atmaz, bütünlemeden kalmıştır atmaz. kısacası atmayacağı varsa atmaz.*

trip atan erkeğe söylenecekler

Iki dakika erkek ol.

türk kızlarının odun gibi belleri

Türk erkeklerinin odun gibi dilleri.

sözlük yazarlarının favori makarna sosları

Siestanin yaptigi patlicanli makarna sosudur. Evde de yaptim ama olmuyor nasil yapiyolarsa.

kahkaha atan kadınla ciddi düşünmek

Olacak sey degildir. Kahkaha atmak kadinin iffetsizligini gösterir. Iffet sadece kadin ismi degildir kadinda bulunmasi gerekendir. Ortalik yerde gulmemelidir kadin. (bkz: Bülent Arınç)

insanın çok saçma bir varlık olması

su götürmez gerçektir. dünya üzerinde her canlının bir rolü var kabul ama insanoğlu dünya varlıklarını hunharca tüketmekten ve zarar vermekten başka bi şey yapmıyor.**

ellilik adamın yanında yirmilik kız görmek

valla insanın içine evlat acısı gibi oturuyor ne yalan söyleyeyim. hemen insanın aklına 'para' geliyor.* gencecik kızın iki kuruş için kendini harcatmasına mı üzülürsün 50 yaşındaki adamın parayla kadın almasına mı üzülürsün bilemedim. çok nadir gerçekten sebebi aşk olabilir. o da ota da konar boka da durumudur. 50 yaşındaki amca bilmiyo mu yanındakinin parası için onla olduğunu? erkeklik gururu nerde kaldı? *

erkeklerin kadın kuaföründe çalışması

tamam hobi olarak yine çalışsınlar kimse onlara çalışmasınlar demiyor. ama içeri girdiğinde 'buyrun sizin ne olacaktı?' diye sormasınlar. sordu diyelim adamın yüzüne dedin 'ağda' diye. o kadar kanıksamış ki durumu 'nereye' diyorlar bari bunu demesinler ya.**

türkiyede turist olmak

kazıklanmaktır. her türlü yiyecek içecek hediyelik eşya ve otellerde kazıklanmanızı gerektirir. iki sene önce istiklalde iki turistle röportaj yapmıştım sunum için adam istiklaldeki her şeyin çok pahalı olduğundan bahsedip durdu. diyemedim ki amcacım bize değil size pahalı.

telefonla arayarak ayrılmak istiyorum diyen erkek

allah belasını versindir. adam gibi karşısına geçip ayrılmak istiyorum bile diyemezken utanmadan kendine erkek demeye devam eder bi de. bunun bir üst levelı olarak uzun ilişkiyi telefonda bitirmek vardır ki hayatının şokunu yaşatır insana. geçen senelerde hiç mi değer vermedi diye sorgulatır insana. benim değerim yoksa verilen emeklerin de mi değeri yok denir, kişi kendini suçlar. ama suçlanması gereken tek bir kişi vardır ki o da adam gibi karşısına çıkamayan korkaktan başkası değildir.

söz veriyorum her şey çok güzel olacak

bu sözü söyleyen insandan güzel şeyler beklemek pek akıl karı değildir. söz veriyorum her şey çok güzel olacak der ama hiçir şey güzel olmaz. çünkü her şeyin güzel olacağından emin olan insan söylemek yerine yapar. her şey güzel olur.*