bugün

entry'ler (1206)

buğra gökçe

chp izmir büyükşehir belediyesi başkan aday adayı olmuş, aday gösterilmemiştir. bana göre diğer tüm chp aday adayları arasında en heyecan verici isim kendisiydi. geçmiş tecrübeleri, belediye bürokrasisindeki geçmişi, cv si en iyi aday bence kendisi idi. ama cemil tugay'ın da başarılı bir dönem geçireceğini düşünüyorum.

cemil tugay

kendisi hakkındaki tartışmaların büyük ölçüde pr - iletişim eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğüm mevcut karşıyaka belediye başkanı, müstakbel izmir büyükşehir belediye başkanıdır. büyük cüssesine rağmen kibar, nezaketli, naif bir kimse kendisi. biraz başını kaldırıp, dik durup, daha net konuşsa karşıyaka hizmet döneminin verimi vesaire konuşulmazdı. çünkü bu işler insanların algısına bağlı. bence herhangi bir chp'li başkandan daha az ya da daha çok başarılı olmayacaktır. seçmen gözüyle bakınca tunç soyer'le de devam edilebilirdi bana göre. fark yaratacak tek aday benim izlenimime göre buğra gökçe olabilirdi.

filiz ceritoğlu sengel

chp li başarılı izmir efes selçuk belediye başkanıdır. 31 mart 2024 seçimlerinde de seçmenin takdirini alarak görevine devam edecek gibi gözüküyor. avukat, anne, selçuk'un yerlisi. kadın ve çocuklara verdiği önemle dikkat çekiyor. vizyon sahibi.

bayan lowry ve oğlu

adrian noble 'ın yönettiiği, ingiliz ressam ls lowry'nin hayatını anlatan sinema filmi. turkcell tv plus ta izlemek mümkün. sanatçının yaşlı ve hasta annesi elizabeth'le olan hayatı anlatılıyor. anne oldukça sabit düşünceli, ayrımcı, kendi oğlunun yeteneklerinden dahi şüpheli ruh emici tuhaf bir karekter. uzun dialoglara sahip bir film. popcorn sinema izleyicilerine önermem.

gaye su akyol

en son meşhur amerikan radyosu kexp 'in youtube işine konuk olan şahane müzisyen. seattle'da yayin yapan bir radyo kexp. genelde alternatif rock ağırlıklı çalma listesi vardır. hem canlı performans hem de sohbet harika. as bayrakları as *
link i de yeşillendirelim efendim.

https://www.youtube.com/watch?v=BT27ZQdEEjk

son kez eve konuşmaya gelen eski sevgili

''konuşmaya'' gelmediği kesin olan eski sevgilidir. ya hırsını alamamıştır, ya barışmaya çalışıyordur, ya da son kez birlikte olmaya çalışıyordur. eve geliyorsa eski sıfatını hak etmez kanımca.

(bkz: #46230360)

görsel şölen yaşatan şahane devam filmi. hikayeyi başka bir noktaya taşımışlar. 190 dk lık süresiyle tüm aksiyona rağmen iş çıkışlı akşam seansları zorlayabilir. * bazı çatışma sahneleri biraz fazla uzatılmış bana göre. izlemeye sinemaya gitmeye değer bi film.

yaşasın demokrasi

bu sene Eskişehir büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları tarafından sahneye konan, ali eyidoğan'un uyarlamasını yapıp yönettiği tiyatro oyunu. yazarı haldun taner.

temposu, akışı inanılmaz iyi. bir saniye dahi sıkılmanıza ya da dağılmanıza müsaade etmeyecek bir rejiyle seyirci önüne çıkıyor. eski tarihlerde yazılmış olmasına rağmen bugünün gündemine de ışık tutuyor.

oyuncu kadrosu:
Çiğdem ALTUĞ,Umut BAZLAMA, Gamze DEMiRER, Ali EYiDOĞAN, Nagihan ORHAN, Serhat ONBUL, Alp SUNAOĞLU

https://tiyatro.eskisehir...yundetay.php?oyunumuz=144

hyundai kona

yüzdeyüz elektrikli versiyonunu da tercih edebileceğiniz suv.

35 yaş üzeri sözlük

bi durum varsa vaziyet alalım, 86 lı olarak. *

onu özlediniz mi

herkesin özlediği bir "o" vardır varsayımının başlığı. bu özlenen gerçek bir kişi olabilir, hayalimizde yarattığımız biri olabilir, gerçek bir kişi olup hayalimizde büyütüp süslediğimiz ve aslında gerçekten tanımadığımız için mükemmel olduğuna inandığımız biri olabilir... mükemmel olmadığını bildiğimiz halde deli divane olduğumuz, tüm o kusurlarıyla keşke burada olsa dediğimiz biri olabilir...

kaybettiğimiz - öte dünyanın var olup olmadığını bilmediğimiz için de - tamamen yok mu oldu yoksa ruhu bir yerlerde mi emin olamadığımız biri olabilir...

ah özlemek, burun direği sızlayarak özlemek ama, iç çekerek, çok özlemek fena.

felaket filmlerindeki soğukkanlı tip

dünyanın sonunun anlatıldığı hikayelerde aklı selim, nedense bir şekilde paniklemeyen, hayatta kalma planları yapan, ultra zeki şahıs. üstelik bunlardan bu filmlerde bir değil birçok tane bulunur. üstüne utanmadan gayet olağan olarak kafayı sıyıran insanlara da tuhaf gözle bakılır bu filmlerde. yahu ananı babanı zombiler yemiş, ne bileyim garip bir virüs salgınında herkes ölmüş, ortalığı seller almış, bütün dünya donmuş vesaire... normal olan kafayı yemekken sen nasıl bu kadar soğukkanlısın acaba? * delirenler haklı bence, tuhaflık sakin kalabilende.

beklenen gemi

"kalpteki yerin değişmez o baki" bu beklenen gemi"nin birçok şarkısı vardı ama "bir" şarkısı olmalıydı. o şarkı bu şarkı sevgili ve Sayın leyla ile mecnun severler...kaan Boşnak ı aşmış şarkı.

sirenler

mor ve ötesi'nin adeta reisi cumhura aşk mektubu(!) gibi yazılmış şarkılardan oluşan albümü.

"Ters yönden gelen
Bıçkın başkanım
Ağlamazsan bir çift sözüm var
Hep sen istedin
Ben de dinledim
Artık benim de zamanım var
Gitmedim işte
Delirmedim de
Anlatan benim
Seni ve her şeyi
Belki hiçbir şey
Böyle zor olmazdı
Biraz daha mutlu olsaydın"

e tabi bir "geçcek" kadar gündem olmaz.*

uysallar

fikrimce gelmiş geçmiş en iyi türk netflix yapımı. "bir onur saylak ve hakan günday fikri" hangi kafayla icra ettilerse bu işi, o kafalardan daha çok istiyorum, türk yapımı işlerde. hem izlerken sorgu sual ediyor insan kendi kendine hem de akıp gidiyor hikaye. izlerken kendinizi oktay gibi sıkışmış, nil gibi bi oyunun içinde, berhudar bey gibi çaresiz hissedebilirsiniz. "hiçbir şey benim değil ki, hiçbir şeyin taksidi bitmedi. "

tornistan

"bir onur saylak ve hakan günday fikri" olan netflix dizisi uysallar'daki ütopik yer. dizi karakterlerinden moloz'un hayali.

istemem söz sevmeni

nefis ferman akgül şarkısı. Parçanın beste olarak orijinali, Keti Garbi [Καίτη Γαρμπή] tarafından seslendirilen "Anemodermana Ipsi" [Ανεμοδαρμένα Ύψη] şarkısı imiş. yani yunan dostlarımızla şarkı paylaşmaktan geri duramayışımızın bir başka muhteşem örneği.

"ara sıra uğra kalbime, oyunun içinde tut beni..."

bu hava deniz yapar

oyuncu ozan çolak'a ait ege denizi kokulu öykü kitabı. "sakin kitap" yayınladı. uzun süredir öykü okumadığımı hatırlattı bana bu kitap. akıcı, sade bir dile sahip.

ikna

adorno'ya göre şiddetin tüm biçimleridir.