bugün

(bkz: ceysu) ve bu cinsden sulu otlu isimlerdir. bu kadar da olmaz dedirtir.
illa ki bağyan ismi olmak zorundadırlar.

mesela insan isimleri desek olmaz.

neden çünkü bağyan isimleri onlar. aşk sadece bir erkeğin bir bağyana duyacağı bir şey olduğu için özellikle bağyan isimlerine dikkat çekmek gerek. mesela bir bağyan abdülrezzak isimli bir erkeğe aşık olsa bu olmaz. neden çünkü bağyan ismi değil. keşke bütün isimler bağyan ismi gibi olsa.

sözlük ben cinsiyetçi oldum lan allahsız.
okşan.
kehribar. *
aşk isime bakmayacağı için olmayan isimlerdir. insan sevdiği zaman ismini falan düşünmez. gönül bu ota da konar b.ka da misali.
(bkz: ferdane)
(bkz: möstire) şaka değil gerçek. var böyle kız ismi.
müsembe.
dönüş *
saçma olabilir ama
(bkz: saniye)
kalbiye ya güzel isim belki bir yerde ama heceyerek okuduğunda insanı hayattan soğutur, aşık olmak az kalır yani.
(bkz: satılmış)
necatiye'dir ötesi yoktur inanmayanlar için ilerde kaynak belirtebilirim kendisi su an bir ögretmen...
-abi taş gibi kız ya hem aşık da sana, ne diye inat ediyosun hala???

+olm kızın ismi insanı aşık olmaktan soğutuyor.

-anladım börülcan abi...

bu mudur yani???
(bkz: verengül)
(bkz: okşan)
(bkz: sevil)
(bkz: irsaliye)
(bkz: çimen)

valla da var, billa da var..
döndü
pembe
nevzat
sakine.
Fikret-Sakine-Bağdagül-Yeter
Kadınlar bakımındanda Aydemir-Aytekin falandır.
(bkz: yeter)
(bkz: durdane)
yoktur böyle bir isim . aşık olmuşsan eğer, zaten batmaz gözüne kulağına hiç bir şey.
ama şu olabilir. daha önceden tanıyıp hiç hoşlanmadığın hatta nefret ettiğin bir bayan varsa ki bu kız arkadaş ta olabilir hiç sevmediğin bir komşu teyze de olabilir ya da nefret ettiğin bir akrabanın ismi . işte o zaman ilk zamanlarda pek hoş olmasa da sonra alışırsın, aklına bile gelmez o sevmediğin insan.
Şemsiye
Nebahat
Cevriye
Feriştah
Bergüzal
iffet
ve adını duyduğumda erkek mi kız mı diye beni düşündürten isimler.
(bkz: şukufe)
bazen erkek ismine daha yakın unisex isimlerdir.
(bkz: yosma)
kim ne derse desin aytendir o ayten.