bugün

entry'ler (549)

akp niye kazandı

Nükleer enerji santralleri ile üretilen enerji sayesinde cari açığın azalması yönünde çalışmaları olduğu için,
Yerli araba, milli savunma sanayii gibi istihdam yaratacak projelerin devamlılığı için,
Eğitimin tamamen ve gerçekten ücretsiz olmasını sağlayan hükümet olduğu ve bunun tek garantörü olduğu için,
Kendinden olmayanı dışlamadığı hakaret etmediği, itidalli konuştuğu için,
Büyük düşündüğü, yatırımlarını 5 yıla göre değil, çok daha uzun vadeli zamanlara yaydığı için,
Herkese hizmet için en küçük köylere kadar çocuklar istediğinde spor yapıp kendini geliştirsin diye spor sahaları kurduğu için,
Dindar olduğu (ya da göründüğü) halkın tabanıyla bütünleştiği, elitist davranmadığı için,
Ben kendimi kurtarırım, biz sizi kurtaracaktık fakirler şimdi ölün demediği için,
Hayalci olmayıp oyları çalıyorlar dendiğinde her sandıkta iyi çalışmalarından ötürü bunların yalan olduğunu bildikleri için,

Gibi her bir maddede daha ayrıntılı açıklanabilecek sebeplerden dolayı akp kazandı.

kemal kılıçdaroğlu

Sonsuza dek chp'nin başında görmek istediğimiz ana muhalefet lideridir. Aziz Yıldırım'ı sevdiğimiz gibi seviyoruz seni de.
istifa etme ihtimalinden çok korkmuştum.

islam ın putperest bir din olduğu gerçeği

iki üstteki yazarımızın söylediklerine de değinerek, üzerine birkaç fikir eklemek istediğim durumdur.

Maalesef yazarımız burada islamiyetten değil günümüz gelenekçi Müslümanlarından bahsediyor. Bahsi geçen eylemlerin çoğu gerçekten şirke gidecek kadar tehlikeli davranışlardır. Fakat bunları islamiyete addetmek olsa olsa cahilliktir.

Peygamberi dönemi iyi anlamaya çalıştığınızda günümüz islami bilimlerin kirliliği ile açıkca karşılaşabilirsiniz.

Emevilerle başlayan kirlenme maalesef Abbasi dönemiyle devam etmiş, insan fıtratı gereği mistisizm ve tasavvufa hep meyl-etmiştir.

Araştırmak yerine olanı dinlemek ve ruhbanlığa koşmak maalesef kitlesel anlamda insanlara hep daha kolay gelmiştir.

anya taylor joy

Oyunculuğuna daha gördüğüm ilk filmden yüksek puan verdiğim oyuncudur. Fakat küçüktür toydur ve yeni nesil yaşam tarzına sahiptir. Bu jenerasyonunun olgunlaşma ihtimali hep uzak geliyor bana. Fakat bu benim yeterince olgunlaşamamışlığımdan da kaynaklanıyor olabilir belki.

aile bakanlığının iftar yemekleri

Çok çok üzülerek öğrendiğimiz hadiselerin bir yenisi. Kim karar vermiştir, ne zaman vermiştir, kararı kimler desteklemiştir bilinmez, fakat maalesef karar verenlerin islami ölçüdeki duyarlılıkları, kuran-ı kerim okuma yarışması düzenleyenlerinkiyle aynıdır.

Razaman ne demek, iftar ne demek bunlardan bi-haber insanları gözler önüne seriyor yapılanlar.

ankara da saadet partililere saldırı

Öyle anlara sahne oluyor ki ülke gündemi paranoyak olmamak elde değil. Olayın tamamen kurmaca olduğunu iddaa eden de var. Polisin kendine tanrı rolü biçtiğini iddaa eden de var. Kesin olan tek gerçek durumun iyiye gitmediği.

Maalesef siyaset beraberinde çokca nüfuzu ve parayı barındırdığından, insanoğlunun zaafının da: bu iki şeye dolaylı yollardan çok yüksek oluşundan, olayın aslını yaşayanların dışında asla öğrenemeyeceğimiz durum.

Hep iyiyi umut ediyor. Ve türk polisinin kötü olmayacağına inanmak istiyorum.

rasim ozan kütahyalı

'Stop making stupid people famous' diye çok bilinen bir yakarış mevcut. Kendileri bu yakarışın karşılığını hakeden kişidir. Bu tarz insanların bilgisinin, endamının ; yokolup gitme hızlarıyla doğru orantısının olduğu gözlenebilir. Maalesef az bilen insanların çok konuşmaya cüretleri oluyor. Ülkemizde küfür edene argo konuşana prim vermemiz bitmediği sürece daha çok rasim ozanlarımız olacak.

burak erdi uysal

Aynı yaşta olduğum, aynı memleketi paylaştığım, fakat tanışma fırsatı bulamadığım bir yiğit kendisi. Az evvel ateşin düştüğü evde, babasının elini sıkabildim. Allah sabır versin.

torino

6 ay yaşadığım, sakinliği ve avrupailiğiyle güzellik ama bir o kadar da sıkıcılık barındıran bir şehir. Ama geri dönüp baktığımda özlüyorum tabiiki. Büyükşehir imkanlari ile küçük şehir rahatlığının birleştiği bir nokta denebilir.
Büyük not, piazza adriano'da Da Demir adlı restorant gerçek et ve döner yiyebileceğiniz tek yerdir. Şiddetle tavsiye edilir. Öğrenciler için bulunmaz kaftandır.

bir yazarın asosyallikten ötürü isyanı

reklam gibi olmasin ama, (bkz: thy com tr)
-22 saat ne lan.

küçükken paradan daha değerli olan şeyler

taso, yoluna ölürdü tüm cocuklar

kendisine sataşan veledi döven şişko

arkadaşımın bir sözü vardır ki, bu videoya dair beni koparmıştır,
'kutu kola gibi parçaladı çocuğu'

body worlds

kesinlikle kaçırmamanız gereken bir sergi, etikligi konusunda netleşememiş olsam da, insanı hayrete düşüren sorgulamaya itecek türden bir sergi.
not:sergi sonrasında yaklaşık bir hafta boyunca hayvansal gıdalar tüketmeyiniz.*

ekmek arası yapılabilecek yiyecekler

dipsos ve doritos tacho.

sözlükte sevişilecek kızların olmaması

(bkz: ne olacadı)

bilge ibik

son zamanların en başarılı sanatçısı yapıtlarıyla gönüllerde taht kurmuş bir insan!

önemli uyarı: lütfen cocuklarınızı ekranın başından uzaklastırın.

sözlük yazarlarının en son aldığı kısa mesaj

selam naber napıosun merve ben.
(ne kadar da yalan görünyor degil mi?*)
(enteresan olan gercek olması ama soruyorum hangi merve*)

zaman makinasini bulunca ilk gidilecek zaman

zaman makinasının yok edildiği zamana en çabuğundan.
(oyuncak mı lan bu)

yaran yanlış okumalar

başlık: batman a sbs kitabı yağdırıyoruz kampanyası
okunan : bat-man (yarasa adam) a sbs kitabı yağdırıyoruz kampayası. ne alaka lan diye düsünüor insan.

aziz nesin in yüzde 2 hata ile referandumu bilmesi

(bkz: havlayan kemalist tabiri)