bugün

entry'ler (1027)

lisede araba almak

bir yıl sınıfta kalmadan da son sınıfta yapılabilecek hareket.

yalnız bu hareketi yapan arkadaşların arabaları, okulun zibidi tayfası tarafından kaporta üzerine çeşitli şekil ve isimler kazınmasına maruz kalabilir. bu arkadaşlar madur olabilir. mümkündür.

beğenmiyorsan takip etme insancıkları

eminim dünyanın her yerinde türevleri görülebilen insancıklardır bunlar. her konuda söyleyecek bir çift sözleri vardır. x durumu eleştirirsin, beğenmiyorsan yapma arkadaşım der bi tanesi, y televizyon kanalını eleştirirsin, beğenmiyorsan izleme arkadaşım der, z sosyal çarpıklığı eleştirirsin, beğenmiyorsan başka ülkede yaşa der. eleştiriye tahammül edemez. o eleştiriyi hazmedip yanıt verebilecek çap yoktur bu adamda.

ancak küçük beyniyle aynı algoritmadan çıktığı çok belli cevapları tekrar eder. "beğenmiyorsan ... " diye başlayan bir dolu zırva yani. beğenmiyorsan başka ülkede yaşa ne demek beyinsiz? bu ülke sen ve senin gibilerin eline bırakılacak kadar değersiz mi sanıyorsun? aç olduğun için kendini darı ambarında görüyorsun heralde. asıl beğenmiyorsan başka ülkede yaşa diyenler siktirsin gitsin başka ülkede yaşasın arkadaşım. bu faşist zihniyete laf anlatmak mümkün değil nasıl olsa.

babanızın malı ülke çünkü, beğenmeyen başka ülkede yaşayacak. televizyon kanalları, gazeteler ne varsa babanızın malı, istediğiniz gibi at koşturacaksınız bu ülkede. ondan sonra akl-ı selim sahibi biri çıkıp eleştirmeye çalıştığında "beğenmiyorsan takip etme" diye zırvalamaya başlayacaksınız.

eleştiri olmadan ilerleme olmaz. sizin istediğiniz de bu biliyorum. azıcık bi ilerleme olsaydı bu ülkede siz ve sizin gibilerin esamesi okunmazdı zaten. bundan da hiç şüphem yok.

tek umudum bir gün muhafazakarlığınız içinde boğulup ölmeniz. bir allahın kulu da çıkıp burda insan ölüyor derse, hoşuna gitmediyse başka tarafa bak diyeceğim.

gafil sürüsü.

lenin in kurtuluş savaşı nda yardımı

"atatürk olmasaydı baban kimdi bilemezdin şerefsiz!!!!!!!111" cilerin korkulu rüyası.

eğer tarihe bakış açınız buysa lenin olmasaydı bütün emperyalistler hem dedenizin hem nenenizin üstünden geçmişti. ister kabullenin ister kabullenmeyin sscb yardımı olmadan kurtuluş savaşını kazanacak mühimmat anadoluda yoktu. istanbuldan çalınan üç beş topla tüfekle kurtuluş savaşı kazanılır sananlara anlatmak gerek.

sözlüğün haşa peygamberi olmaya aday yazar

(bkz: haşa peygamberi ne lan)

kapucino

homofobik, milliyetçi, militarist.

murathan mungan'ın bunun gibiler için hicveden bir dörtlüğü vardı, neydi o? *

anal seks

hayvanların gayet yaptığı şey.

bir keçi türünün erkeklerinin yüzde yetmiş beşi eşcinseldir. anal seks yaparlar normal olarak.

anal seksten kadının ya da pasif eşcinsel kişinin zevk alıp almadığı ise şahsa sorularak öğrenilebilir. ancak şu açıktır ki oradaki sinirler biyolojik olarak zevk alınmasını mümkün kılmaktadır. ilkokul düzeyinde argümanlarınızı üroloji profesörlerine götürün. çevirisi falan hemen yapılsın. nobeli kaçırmayın hiç.

her boku biz biliyoruz zaten. bilim falan bunlar tırı vırı şeyler.

fenerbahçe

senede bir galatasaraylıları platini'den alıntı yapmak zorunda bırakan tek takım. * *

teröriste küfür etmenin yasak olması

türkiye cumhuriyeti anayasası gereğidir.

siz ilkel kabile sisteminizle çok mutlu mesut bir hayat geçiriyor olabilirsiniz. ancak bu ülke bir hukuk devletidir. dolayısıyla suçluları küfrederek cezalandırmaz. hukuk yöntemini kullanır. suçlu hakları denen bir sistem vardır anayasal devletlerde. işkence yoktur, hakaret yoktur, insan onurunu zedeleyici hiçbir davranış yoktur. terör örgütüyle devleti birbirinden ayıran, birini kendi içinde meşru yapan da bu sistemdir zaten. siz bana ne bana ne o da bana küfretti olgunluğunda insanlar olarak böyle kavramlara yabancı olabilirsiniz tabii ama bir suçun işlenmesi bunla alakasız ikinci suça sebep gösterilemez. tecavüzcüyü, hırsızı yakalayıp etkisiz hale getirdin onu çekip vurursan sen de cinayetten ceza alırsın. bu çok normaldir.

hukuk nedir önce onu bi kavrayalım, daha sonra yok uludağ sözlük moderasyonu, yok yediği kaba sıçma edebiyatı yaparız.

aşk sevişmek değil birlikte uyuyabilmektir

(bkz: çocukluk dönemi sanrıları)

kişi laik olmaz devlet laik olur

bu mantıkla kişi komünist de olmaz. kendi içinde mülkiyeti kaldıramayacağına göre?

halbuki komünist devleti destekleyene komünist, laik devleti destekleyene laik denir.

şeriat/şeriatçı örneğinden gidersek akp tayfası laik yerine laikçi desin tabi. zaten karikatür gibi insanlar hepsi.

ben dört dörtlük bir laikim

(bkz: kişi laik olmaz devlet laik olur)*

http://www.milliyet.com.t...08/01/26/son/sonsiy17.asp

her pkk lı kürttür

(bkz: buz gibi tez)*

fatih terim egosu

oda boyutundadır.

evrime saçma deyip yaratılışı benimsemek

kendisi anlayamadığı için evreni ve canlılığı inanılmaz kompleks yapılar olarak gören küçük beyinlerin yapmakta sıkıntı çekmeyeceği eylem. maksat akıl, bilim ve kanıt gerekmesin. götümüzle kavrayalım olayları. okumayalım, okumuş gibi yapalım. cahil olalım ama bu bizim tercihimizmiş gibi yapalım. bilmeyelim, öğreten olursa başımızı çevirelim.

ondan sonra "bu kadar karmaşık bir düzen" diyelim.

adama siktir git derler güzel kardeşim.

evrim geçiren ara türlerin fosilleri

şu kaynaktan insan ve primat olan ataları ile ilgili olanları görülebilir.

http://en.wikipedia.org/w...f_human_evolution_fossils

aşağıda göreceğiniz üzere bu fossiller 5 ayrı hakemli bilimsel makaleden derlenmiştir.

çünkü aramızda hakemli bilimsel makale görmeden hiçbir şeye inanmayan septik bir kitle var.

ben de birazdan hakemli bilimsel makaleyle allah'ı kanıtlamalarını isteyeceğim onlardan.

hani kanıtı olmayınca biz bilim yapmamış fanatiklik yapmış oluyormuşuz ya. siz ne yapıyorsunuz ben onu merak ediyorum.

edit:

ben artık hiçbir şey söylemiyorum. adam fosilin fotoğrafına bakıp bunun neresi fosil. topraktan mı çıkmış bu diyor.

birader dünyanın her tarafında arkeoloji müzeleri var, bazıları sadece insanın ve diğer primatların evrimi üzerine. çok meraklıysan git incele orada. bilimsel yayın dersen, git bir üniversitenin biyoloji bölümüne eline 20 cilt yayını versinler, oku.

ben sana daha başka bir şey yapamam. kimse kusura bakmasın.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Qafzeh.JPG

"hiç kimse görmek istemeyen biri kadar kör olamaz."

ibn-i sina ("ara tür yok ama, hani nerde yhaaaa!" diye çemkiren dincileri seyrederken)

evrimin tek kanıtını ara tür fosili sanan tek hücrelilerin bir türlü göremediği fosillerdir.

dünyanın hangi fosil müzelerini gezerek hangi gözlemleri yaptınız? hangi üniversitelerde hangi biyoloji kürsülerini işgal ettiniz? bu fosilleri sizin ayağınıza biz mi getireceğiz? nasıl olacak da göreceksiniz acaba?

"evidence from fossils. based on myriad similarities and differences between living species, evolutionary biology makes predictions about the features of ancestral forms. for example, numerous features indicate that birds are derived from reptilian ancestors. by contrast, these data reject the possibility that birds were derived from other groups, such as flying insects. scientists have discovered fossil birds with feathers and legs like modern birds, but which also have teeth, clawed digits on their forelimbs, and a tailbone like their reptilian ancestors. fossils are especially important evidence for evolution because, with little effort, each of us can use our eyes and minds to observe and interpret the dinosaur and other ancient fossils in public museums."

konu ile ilgili detaylı bilgi ve diğer kanıtlar için kaynak:

http://www.actionbioscien...org/evolution/lenski.html

starbuck gibi kadın

birlikte olmak için sayid jarrah gibi erkek arar.

hz muhammed in ayı ikiye bölüşünü görmezden gelmek

-hz muhammedin ayı ikiye bölüşünü görmezden gelebilir miyiz?
-böldü diyorsun yani?
-şüphesiz.
-dünyaya niye gelmiştik biz hafız, bir hatırlatsana onu.
-allah katında imanımız sınansın, allahın rızasını kazananlar cennetine girebilsin diye.
-ama muhammed ayı ikiye böldü, he mi?
-şüphesiz.
-sınav ne oldu o ara?

light winston

bir enteresan sözlük yazarı.

ilgi çekmeye çalışıyor desem değil. çocuk desem değil.

belki ikisinin bir kombinasyonu olabilir.

alakasız not:

bu adamın kaynak diye gösterdiği metinlere ben götümü silmem lan.

söyledim rahatladım.

gerisi beni bağlamaz hafız.