bugün

entry'ler (571)

incir reçeli

Gittiğim, mumlu çıplak sahneyi biraz ticari bulduğum ve Sezai Paracıkoğlu'nun Melike Güner'in anlamlı bakışlarına karşın boş bakışlarına rağmen çok beğendiğim, bol spoiler'lı film. yalnız duygu biraz yapmacık olmuş sanki?

tüm olanlara rağmen hala kemalist kalabilen insan

insandır.

uyandıktan sonraki ilk beş dakika

yatılı okulda bir ayrıdır. kabustur.

adına şarkı yazılan kız isimleri

(bkz: naciye)

ah naciye naciye
cilveli naciye
abe dale dasdale
gerdane bas dale...

macbook pro

Microsoft'la olan bütün bağlarımı kopartmamı sağlayan ve akabinde bana mutluluğu getiren tatlı şey.

göt korkusu

(bkz: itici güç)

bugün atatürkün ölümünü kutluyoruz diyen müdür

(bkz: müdür müdür müdür)

can yücel

babadır o.

filmi çekilesi kitaplar

güzel kitapların filmleri çekilmemelidir lakin kötü kitapları sevdirmek için etkili olabilirler. mesela sırsayar ın filmini çekseler? ergenler mutlu olmaz mı? ya da okulda zorla okutulan tüm kitapların filmi çekilse?
önerime gelirsek,
osmancık.

kan tahlili

eğer teddy bear gibi iğne korkunuz varsa ve görünürde damarınız yoksa acılı -ama çok da değil*- bir işlem.

çok güzel çıkmışsın kanka

"ay chok thashsın phepheim!" vardır bir de, katil olasınız gelir.

diyarbakır hacker group

"diyarbakırspor'un bank asya 1. lige düşmesini boykot ediyoruz." diyerek bank asya 1.lig'de bulunan bütün takımların il ve klüp sitelerine operasyon başlattıklarını sanan güruhtur.

siteleri hacklediklerini sanmaktadırlar ancak yaptıkları sadece basit bir kod oyunudur. üstelik bu kod oyunu anasayfada etkili olmaktadır yalnızca. bursa büyükşehir belediyesi'nin ya da bursaspor'un sitelerini hackleyemediklerinden midir nedir, bursa anadolu lisesi'nin sitesine dadanmışlardır. abiciğim başka işiniz gücünüz yok mu? gidin top oynayın siz. *

disko kralı yeni jeneriği

teddy bearın çok tatlı bulduğu jenerik. atiyenin sesi de çok hoş durmuş açıkcası.

sözleri(+:*, -:*)
- Kullanılmamış sinema bileti, bir kaç Euro, bir kaç kuruş, tanımadığım anahtarlar... Hangi evin kapısına uyacak yoksa kapıyı kim açacak?
- Çantamın içinde kırık sigaralar...
+ How to get down to the subway where to reach from this highway?
- Sanki paramparça bir aşk hikâyesi içinde ben faili meçhul.
- Bir kadın var biliyorum.
+ I know there is a woman.
- 250 gibi bir numara var aklımda ama biri eksik.
- Aşk sözlerinin heceleri kayıp.
+ There are love words I know some are missing.
- Flaşlar...
+ Flash, flash and some thoughts leave my mind.
- Eğer kayıpsam şu anda...
+ I'm lost...
- Kayıp...
- I'm lost... Lost... Really Lost...
- Kaybolmuş gerçekten...
- Götür beni şoför şehrin merkezinde büyük medya binasına.
+ There are love words I know some are missing.
- Here I am the new me this is the new Disco King.
- Tonight with my brand new identity I will tell you a story.
- işte ben, yeni ben, bu yeni Disko Kralı.
- Bu gece yepyeni kimliğimle size bir hikâye anlatacağım.
- Bundan yıllar yıllar önce kendini yitirmiş bir adam bir gece, büyük televizyon binasında mikrofona konuşmaya başlar.
- Hikâye o kadar basmakalıp, sıradan anlamsızdır ki kimse bi' anlam bulmaya çalışmaz.
- Sonunda bu anlamsız dünyada adam kral olur.
+ The king of the ordinary, the king of analogous, the king of the nonsense, the king of the emptiness, the king of lonelyness, insignificance, the king of abundance, the king of destruction.
- Ha ha ha Haa ha! I'm the king.
- My website http://www.kingodisco.com!
- Sonra kral bir gün bakar ve görür ki herkes kraldır, herkesin bir krallığı vardır.
- Bunun üzerine kral ölür.
+ The king of the ordinary, the king of analogous, the king of the nonsense, the king of the emptiness, the king of lonelyness, insignificance, the king of abundance, the king of destruction.
- Thanks God! Tonight is black night but last night was white.
- Money for nothing.
şeklindedir.

edit: ben sevdim benim sevmiş olmam neden sana dokunuyor?

beyoğlu rapsodisi

her zamanki gibi mükemmel bir ahmet ümit romanı.

sözlük yazarlarından aforizmalar

"hayatında hiç küfretmemiş birisi, hiç serdar Ortaç ve türevlerini dinlememiştir."

türkiyeyi en iyi yönetecek parti profili

atatürk'ün chp'sidir.

sözlük yazarlarının korkuları

(bkz: palyaço)

fazıl say

(bkz: cumhuriyet sanatçısı)

sınavlara çalışmadan doğaçlama giren insan

(bkz: teddy bear)

kadavra sergisinde türklerin tepkileri

"biletin tanesi 20 tl'den, gunde 500 kişi gelse 10 milyar, e iymiş abi." ya da " benimki bu adamınkinden uzundur heralde? Uzundur uzundur. Hanımmm! Bi' bakar mısın?" şeklinde olabilir.