bugün

atatürk'ün gerçekten türk olmamasıdır.

bilindiği üzere atatürk mavi gözlü, yapılı ve de makedondur. asıl türklerde renkli göz olmaz; renkli ve düz göz türklere özgü bir göz şekli değildir. atatürk sonradan osmanlı topraklarına katılmış, müslümanlığı kabul etmiş makedonların soyundandır. daha sonra türkçülük denilen bir akım çıkınca o da türkçülüğü benimsemiştir. kan bakımından atatürk'ü türk ilan etmek saçmadır. zira nerde görülmüş harbi türk ırkından bu kadar üstün bir kişilik çıktığı. gerçek anlamda tahlil etmek isteyenler kırgızlarla bir kımız içebilirler. o nedenle atatürk'ü şoven bir anlamda sahiplenmeyin, onun türk olduğunu ispat etmeye çalışmayın. zamanında mustafa kemal'e atatürk soyadını vermelerinin en büyük sebebi de buydu.
mustafa kemal atatürk'ün ben türküm dedikten sonra başkalarına bok yemenin düştüğünü düşünerekten.
(bkz: afiyet olsun) * *

ekleme: açıklama yapmaya gerek olmamasına rağmen balkan ülkelerininde türk asıllı olduğunu vurgulamakta yarar var.
mavi gözlü türk olmaz diyen kişiliğin boş hazeyanı.

atatürk kuman türk'ü idi.

ve bilindiği gibi kuman türkleri sarı saçlı renkli gözlü olur.
(bkz: ne mutlu türk üm diyene)
türklük için yaptıklarından sonra kimseyi enterese etmez.
inci sözlük yazarının tespit sıçması...
Al işte tarih bilmezliğin mallığın daniskası daha.
Bir kere asıl ari TÜRK ler sarışın mavi gözlü imiş.
Bu başlığı açan arkadaşın zerre TÜRK olmadığını
ve hatta TÜRK kelimesinden bile nefret ettiğini biliyorum.
en sonunda küfrettirip çaylaklık kariyeriminde sonunu getirecekler.
Ne istiyorsunuz adamdan anlayamadım gitti.
Kapı gibi memleket yarattı sizlere çekememezlik etmeyin.
Bunlar ya gericilerin yada dersim kırıklarının yazıları olabilir.
Çünkü sağlam kuyruk acıları var.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DiYENE..!!

(bkz: adiliğin bir sınırı olmalı)
Mavi gözlü türk olmaz diye bir şey yoktur.Göz rengi değişikliği ırkla alakası yoktur.Renki göz bir genetik bozukluktan dolayı ortaya çıkar.
kesinlikle ilgilenmediğim doğru yada yanlış olması hiç bir düşüncemi değiştirmeyecek olan önerme.
atatürkü türk değilmiş diye sevmeyen insanlar varsa siktirsin gitsin gözüme gözükmesin zaten.
bugun karadenizde tupturuncu safkan ingiliz gibi turkun oldugunu goruyorsak, ataturkunde bilmem kac jenerasyon sonunda selanik kosullarinda mavi gozlu sarisin olmasi gayet dogaldir. bu argumanin hemen bi sonraki levelini yazayim bari.
(bkz: ataturk un yahudi olmasi)
mesela Hz. Muhammed(sav) de Arap'tır. Türk'ler pek çok farklı ülkeden göçüp gelmiştir bu tür etnik ayrımlar yaparak işte zaten ülkeyi bölmektesiniz ve düşman devletlere hizmet etmektesiniz.
(bkz: atatürk ün ata olmaması)
(bkz: madem türksün göster ürksün)
türk olsa ne fark eder olmasa ne farkeder, şu anda üzerinde yaşadığımız bu toprakları, türkiyeyi atatürk kurdu. atatürk tam bir türk idi, tam bir türkiyeli idi.

tanım: atatürk ün türk olmaması atatürk ün açığını arayan ufaklıkların sürekli söylediği söylemdir efenim.

(bkz: sen türksün ve bugün ülken için ne yaptın)
--spoiler--
o nedenle atatürk'ü şoven bir anlamda sahiplenmeyin, onun türk olduğunu ispat etmeye çalışmayın
--spoiler--

kişi burda diyor ki;

ben sıçtım ortaya, lütfen bunu tartışmayın. ben bunun böyle olması gerektiğine inanıyorum ve lüften hayallerimle oynamayın.

dikkate alınması bile gereksiz olan bir başlık ve entry. boşverin gitsin.
(bkz: osmanlı soyundan gelenlerin türk olmaması)
türk olmak için ortaasya türk'ü olma gerekliliği bulunmadığından dolayı gereksiz önerme. elbette türk milletinin çoğunluğu dışarıdan kız almıştır, sonuçta baba türk ise çocukları da türktür, o toplumda ve o şekilde yetişir, o genlerden payını alır.
yeşil gözü ve beyaz tenli mantığını anlatayım da her fırsatta tarih bildiğini iddia eden cahiller bir şeyler öğrensin. gök türklerde bile yeşil göz görülmüştür ve bu çin kaynaklarında yer almıştır. şimdi gelip "yok biz biliyuk, böyle bişi yuk, siz yalanlar söyliyursinuz" gibi baykuşluk da yapacaksanız siktirip gidip çin kaynaklarını araştırın. ama çoğunuzda çin kaynaklarını araştırabilecek zeka da olmadığı için, karl jahn, ahmet zeki velidi togan gibi orta asya tarihinin en büyük üstadlarının eserlerini okuyabilirsiniz. ama işinize yaramaz okumak.

kimi halklar vardır ki atatürk, attila, çağrı beğ, kılıç arslan, kürşad... çıkarır. kimi halklar var ki apo lar çıkarır, koçero, hamido, hakimo vs çıkarır.

edit: önceki nickiyle "ben türküm ama kürtlere haksızlık yapılıyor" diyenlere selamlarımı ileteyim.

(bkz: yeni nick ile ırk değiştirmek)
(bkz: kürtçü zekası)
Osmanlı Devleti, 13. yüzyıl sonlarından 20. yüzyılın ilk çeyreğine kadar varlığını sürdüren Türk devleti. Atatürk de Osmanlı Devleti'nin bir parçası. Türkiye'm için,Türklük için savaşmış bir kişiye,Hele ki atatürk'e bu yakıştırmayı yapmak hiç hoş değil.
kendini türk hisseden herkez türktür. atatürk kendini türk hissetmiş ve türkiye cumhuriyetini kurarak bunu zaten fazlasıyla kanıtlamıştır.
gereksiz bir tespit. bir insan kendini ne hissediyorsa o olmalıdır. ne bekliyorsunuz adamın %100 türk genine sahip olmasını mı? zaten hiçbir insan %100 ingiliz %100 japon değildir ki. başka kültürlerden zamanında genleri aldık. haticeye değil neticeye bakmak gerek.

(bkz: adolf hitler in alman olmaması)
soyadında türk olanların türk olmaması disturundan yola çıkarsak aslında kan hısımlığı açısından cümlenin doğru olduğunu tahmin edebiliriz.
ırkçılık diz boyu olmuş dedirten söz. üstüne türklükte mavi göz olmaz gibi bir sözle iyice sıvanmıştır. (bkz: kıpçak türkleri) yaa bırak allasen.
La havle vela kuvvete.. * *
(bkz: hitler in alman olmaması)