bugün

(bkz: osmanlı imparatorluğu)
dünyanın en büyük devletlerinden biridir.600 yıllık bir geçmişi vardır.birçok kkonuda dünya devletlerine öncülük etmiştir.fakat bir o kadarda kendinden sonraki nesili kadar aşağılanan bir devlet olmaktan kurtulamamıştır.
tekirdağ'ın saray ilçesine bağlı bir köy.
konya'da bulunan bir alışveriş zinciri.
(bkz: Osmanlı Marketleri)
(bkz: osmanlı devleti)
övünmekten başka birşeyini yapmadığımız devlettir.en azından iyi yada kötü yanlarını araştırmamız gerektiğini düşünmüşümdür.çünkü en yakın tarihimizdir ve dünyaca uzantıları en çok reklamımız yapılabilen şeydir.
(bkz: osmanlıcılık)
hoşgörü, dini özgürlük, adalet gibi kavramları şu an ki özgür(!) avrupadan daha önce ve daha iyi bir şekilde devlet yönetimine sokmuş imparatorluk. an itibariyle tarih bilincinden yoksun kişilerin lekelemeye çalıştıgı 700 yıllık şanlı tarihimiz.
hataları yok mu?.. var tabii ki..
bir çok yerde varlık gösteren bu yüzden de araştırılmasına büyük önem verilen bir çok milletin(türkler, sırplar, makedonlar, bulgarlar, araplar vs)tarihinde büyük yere sahip olduğundan "osmanlı tarihçiliği" diye bir alan çıkmasına neden olan devlettir.
yüzüme gerginlik veren laciverde doğru
grinin bilinaçltında bacaksız bir
peygamberim sultanım! bağı$layın.

saltanatın kestiği kelle gibiyim; huzura
çıktığım hikâyelerdeki mesafemi bildim
de, çözümsüzdüm $ekilde i$te! diyeceğim $u ki

acının üvey evladıydım gece a$ktan tasarruf ederken

30 ağustos 2001
kucuk iskender - bir nedeni yok yalnizca optum'den..
geçmişimiz, bu toprakları bize vatan yapan devletimiz.

bu arada sanayi devrimini maalesef atlamış olan devlet. sadece buna yanarım.
avrupa'da köleliği kaldıran 2. devletdür.*
"medeniyet"in örnek tezahürü. kimi için gurur, kimi için korku.
Gelmiş geçmiş en geniş sınırlara sahip olan ve en güçlü türk devleti.
(bkz: huge superpower)
osmanı olan kişiye denir.
(bkz: osman)
600 küsür yıl hanedan değişmeden yönetilebilmiş tek devlet. imparatorluk derdim ama sömürmek gibi iğrenç bir huyları yoktu elhamdulillah. fethettiği yerlerden aldığı verginin fazlasını, hizmet olarak götürmüştü. bu yüzden devlet-i ali osmanlı bence en yakışan isim..

hasta adam denilen dönemde bile abdülhamid gibi bir padişaha sahip olabilecek kadar yüksek bir devlet. abdülhamidin yaptıklarını da ben anlatmayayım isterseniz açın bir iki kitap okuyun

kısacası ezbere konuşmakla bitmez osmanlı...
içinde taşıdığı osmanlı ruhunun farkında olmayan, bazı cumhuriyetçilerin kabul etmediği, ben onların torunu olamam dediği devlettir. unutulan bir şey vardırki, çok övdükleri istanbul,ankara,izmir kısaca anadolu, bizlere onlardan mirastır. osmanlı'yı kötü yöneten karı kızla vakit geçiren bir kaç padişahı, tüm osmanlıya ve osmanlı hanedanına mal etmemek gerekir.

(bkz: biz osmanlıyız)

not: rejime saygım,sevgim ve bağlılığım sonsuz. kastettiğim vefasız oluşumuzdur...
onlarca ulkeyi işgal etmiş onların hazineleri ele geçirmiş ülke. şimdi yunanlar hazinemizi caldılar geri istiyoruz diye dava açarsa araplar neden bizi işgal etiniz diye dava açarsa o zaman ne olacak merak ediyorum gerçekten.
(bkz: lord kinross)
dış politikada son dönemlerinde adalet ve kalkınma partisi ile aynı politikaları izleyip başarılı olmuş imparatorluk.
sıradan monarşik ve türk milleti olmasa bir sikim olamayacak sarayda haremlerde çıtır çıtlatan deli dolu aile.
bu sıradan monarşik devlet olmasaydı acaba şimdi onları eleştirenler orta asyada bozkırlarında koyun otlatacaklarının farkındalar mıdır acep? Artık babaları çinli mi olurdu yoksa selçuklu'nun anasını ağlatmış olan moğollardan mı olurdu bilinmez.

hani kendileri derler ya sürekli sen anandan yine doğardın ama baban kim olurdu bilemezdin diye.

(bkz: haramzade olmak)
milli tarihini 1299 da başladığını zanneden kimlik bunalımlı gençlerin pek sevdiği aslında kimlik bunalımı yaşayan osmanlı ailesinin kendisi olduğunu bilmeyen insanların daha çok sevdiği aile.
haklarında "bir aileden bu kadar çok dahi çıktığı az görülmüştür" diye bir yorum olan aile. söyleyen kimdi unuttum ama.
milli tarihini 1923'ten sayanların pek sevmediği devlettir. işin tuhaf yanı derler ki bizim milli tarihimiz 5000 yıllık türk tarihi. Doğru istiklal savaşını orta asya'dan gelen ayrı bir boy başlatmıştı değil mi?

bu topraklardaki tarihimiz 1299'dan değil 1071'den başlar.