bugün

entry'ler (434)

uludağ sözlük yazarlarının twitter ı sallaması

sabahçı olan liselilerin başaramadığı olaydır. darısı öğlencilerin başına. hadi koç yiğitler. evet.

(bkz: bizler inandık siz de inanın)

sözlük yazarlarının itirafları

sözlük ergen dolmuş amına koyim.

kolunu sevdiğine yastık yapan erkek

En asil duyguların erkeğidir.

regl kanı ile yapılan büyü

içine taşak kılı ve manda tezeği de eklenirse, hiç bir boka benzemeyecek olan büyüdür.

kyk yurdunun ülkücü abileri

sadece kalabalık oldukları zaman düşünebilien, hareket edebilen, tek kaldıklarında ise topu inşaata kaçmış çocuk gibi pusup bir kenarda oturan tek hücreli canlılardır. köküne kibrit suyu dökülesicelerdir.
beyşehir kyk'ya selam olsun.

yatırımı yastık altına değil toprak üstüne yapmak

(bkz: ben diktim siz oturun)

sabah sabah işe gitmek zorunda olmak

sabah erken kalkıp, kahvaltı yaptıktan sonra yola çıkılması durumunda, daha rahat geçecek vakittir.

google

motor, arama motoru.

bohembebek

Hoş gelmiş sekizinci nesil yazarlarımızdandır. Şimdi hep beraber bağrımıza basıyoruz.
(bkz: kendine bir içki alsana)

sonisphere 2011

Normal biletleri tükenmiş festivaldir. aslında bir satış politikası olabilir. sahne önü ve vip bilet satmak için. son 2 günde normal biletler satışa tekrar konulursa hiç şaşırmam.
Ayrıca normal biletini de aradığım festival lanet olsun ki! irtibat! irtibat! *
(bkz: tombo ucu olan var mi)

111001101

provokatif yazar.

risale i nur içerisinde şifrelenen müthiş bilgi

2012 yılbaşı milli piyango çekilişinde, büyük ikramiyeye isabet edecek rakamlar*dır. ufak birde not düşülmüş, tam bilete çıkacakmış bu sefer. *

seri artı oy veren melek

dünya üzeri bir varlık, çok uzaklardan gelen canlı, meleğinde üzerinde bir şahsiyet. * * *

hiç ronnie james dio dinlememiş metalci gençler

bu zevkten mahrum kalmaması gereken gençlerdir; lakin hor görülmemelidirler.

bir de şu var ki; nerede metal müzik bilgisini göstermek isteyen, nerede grup ismi sayan insan varsa metallica'ya bok atıyorlar. bunların çoğu ne kadar black metal grubu varsa hepsinin isimlerini de ezbere bilirler. james'le, kirk'le ne alıp veremedikleri anlam verilecek cinsten değil. reload'u çıkardıkları güne lanet ettirdiler artık. bu bok atanlar birde kendilerine metalci diyor ya buna çok gülüyorum işte. "metalci" nedir lan? metal müzik dinleyen biri metalci değil metal müzik dinleyicisidir. sen bu müziği icra edebilirsen ancak "metalci" olursun.

ayrıca, huzur içinde yatsında, metal müzik dinleyen biri dio dinlemek zorunda mı? tamam kült, kalite, mihenk taşı da herkes dinlemek zorunda değil.

sözün özü, insan ne dinlerse kendine dinler, "ay ben bunu dinliyorum, sen dinlemiyosun, çok özentisin, eziksin" gibi laflarlada sadece cehaletini belli eder. ağır olunda molla desinler.

(bkz: laf ola beri gele)

facebooktan doğum günü kutlamanın samimiyetsizliği

en güzeli facebook tan doğum günü tarihinizi silmektir ya da tamamen facebook u.

fb nin gs maçında şike yapması

galatasaray cafe crown'un üst üste yedi maçında da fenerbahçe'nin şike yaptığını gösteren tespit.
hadi bunda yaptı, diğer altı maçta ve lig liderliğine giden yoldaki bütün maçlarda da mı yani?
(bkz: gerizekalı bu çocuk yemin ediyorum) *

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

açtım sandığımı kuşandım geldim,
ne ben çağırdım ne sen kal dedin,
tükendi mecalim, kimse bilmez halim,
mastor oldum başım duman, boynuna vebalim.

ezginin günlüğü - yabancı

çalışanına öğle arası izni vermeyen şirket

gözünü para bürümüş olan insanın sahip olduğu şirkettir efendim. böyle yerlerden uzak durulmalı ya da çalışılıyorsa istifayı basıp gidilmelidir.

çalışma saatlerini azaltarak işsizliği düşürmek

işverenlerin pek yanaşmayacağı yöntemdir. her işte de uygulanması pek mümkün olmayandır.

tek işçi yerine iki işçinin sigorta masrafı olacaktır. akabinde muhtasar beyannamede de ikinci işçi için artı bir ücret ödenecektir.
ne kadar da bu işçi masrafları gelir vergisinden düşülse de işveren işin üç kağıdına kaçacaktır. şöyle ki; muhasebeciyle anlaşıp gelir vergisinde gayri resmi oynamalar yapıp çıkan matrahı düşük tutacaktır her halükarda. bu şekilde ikinci işçinin yaratacağı mahsuba gerek kalmayacaktır.
gerçi artık vergi denetimleri sıkılaşmış olsa da, özellikle sigorta şirketlerinde bu tarz oynamalar hala yapılmaktadır.

icat edilmesi istenilen aletler

yeni aletler icat etmeye programlanmış robot.