1. 1.
  2. dünya savaşı zırhlılarını konu alan, takım bazlı online tank oyunu. amerikan, sovyet ve alman zırhlıları bulunmakta.
  (bkz: http://www.worldoftanks.com/)
  3 ... iremim
 2. 2.
  oyuna invite code almak biraz zahmetli iş ama eğlenceli.
  sonra gelen edit: oyun mekanları 3-5 tane ama online olunca gözünüzde büyütmüyorsunuz. he bir de dikkat edin bazen kendi takımınızda şizofrenler olabiliyor. bir tanesi arkadan bana ateş etti. online den bastım küfürü bana laf yetiştirecem diye uğraşırken düşman tanklardan biri pert etti. ha ha diye lafı yapıştırmam tam oturdu.
  siz siz olun fazla güvenmeyin.*
  ... isyankarbumerang
 3. 3.
  son zamanlarda mmorpg oyunlardan sıkılanların mutlaka bakmaları gereken bir oyun. grafikleri gayet güzel. detaylar ince düşünülmüş. sovyet, alman, american tankları bulunmakta oyunda. yeni gelen patch ile çin ve fransa yapımı tanklar da beklenmekte. oyunun genel mantığı basit. ya karşı takımın bayraüını ele geçirmeniz gerekiyor ya da karşı takımın bütün tanklarını yok etmeniz gerekiyor. genel itibariyle taktik gerektiren zevkli bir oyun. oyunda clan meselesi oyuna ayrı bir heycan katıyor ayrıca. girdiğiniz clan ile dünya haritasında bölgelere saldırarak oraları işgal etmeye çalışıyorsunuz. tanklar ise hem ülkelerine göre hem de sınıflarına göre ayrı karakteristik özellikler taşımakta. oyunda ki sınıflar ise genel olarak şu şekilde:
  1-)light tank: zırhları ve topları zayıftır. fakat çok süratli gidebilirler ve karşı takımın tanklarını saptamakta kullanılır genel olarak.
  2-)medium tank: zırhları light tanklardan daha sağlamdır. topları ise normal denebilecek kadar güçlüdür. hareket kabiliyeti light tank kadar olmasa da yüksektir. taktik savaşlar da ön planda bulunan tanklardır. sürekli hareket halindedir bu tanklar.
  3-)heavy tank: oyunda canavar dediğimiz cinsden tanklardır bu tanklar. zırhları adeta delinmez. topları ise son derece güçlüdür. fakat manevra kabiliyetleri ve hızları oldukça düşüktür.
  4-)spg: bu tanklar genelde hareket etmezler. görüş mesafeleri gayet yüksektir. havan topçusu olarakta geçer isimleri. oyun esnasında shift tuşuna basılarak haritanın yukardan görünüşü getirlir ekrana ve bu sayede hedef tank seçilerek bombardıman edilir. topları çok güçlüdür. hareket yetenekleri ve zırhları ise oldukça zayıftır. fakat kullanmayı bilen bir oyuncu yanına kimseyi yaklaştırmayabilir. taktik oyunlarda ön plana çıkan bir sınıftır. fakat mermi yükleme süresi epey uzundur. 1 top 1 dakikadan fazla süre de yüklenebilir bazen.
  5-)tank destroyer: bu tankların genel olarak turret parçası yoktur. topları ve hareket kabiliyetleri yüksektir. kullanması bir hayli zordur fakat zevklidir. td ler karşı takım için adeta kabustur. nerden geldiklerini anlamadan oyun dışında kalabilirsiniz. en büyük özellikleri ise zor saptanabilmeleridir. çalıların arasına girin. geleni avlayın.
  oyun en başlarda çok kolay gibi görünsede ileri seviyelerde işiniz iyice zorlaşacaktır. bu arada bu oyunun dışında world of battleships ve world of warplanes de piyasaya sürüleceği söylendi. oynamak isterseniz zevkli bir oyundur. bu arada tavsiyem alman tanklarıdır.
  1 ... ergen dogum
 4. 4.
  tv'lerde reklamı dönen online tank savaş oyunu.

  http://www.tanklar.eu
  ... dennishan
 5. 5.
  12.000'nci kill'imi dün gece itibarı ile aldığım oyundur. bu oyunu oynayan sözlükdaşlarıma benimle irtibata geçmelerini isterim.

  tanım: mükemmel oyundur, günümün bir çok saatini işgal eder.

  edit akbayram: kill sayım 21.500 küsür olmuş.. hey yavrum be.
  4 ... evdeyim gelsene
 6. 6.
  ntv de reklamını gördüğüm oyun,oynayan varsa bilgilendirsin yoksa ben oynadıktan sonra gerekli eleştirilerimi yaparım.

  peşin edit:kesin parayla gerçek parayla satın alınan avantajlar vardır oyunda yok efendim 25 tl ye 1 hafta zırhınız 2 kat güçlü olsun ateş edince merminizin önünden ışın çıksın tankınız ferrari gibi hızlı gitsin ....
  4 -1 ... el cid
 7. 7.
  stres atmaya bire bir olan oyun. geçtiğimiz haftalarda sık sık beni kendine bağlayan oyundur.
  ... zaten zaman yok
 8. 8.
  tavsiyem sovyet tanklarından başlanmasıdır. zira beşinci kademede kv isimli bir tankları vardır ki en iyisidir.
  1 ... parabandi
 9. 9.
  son derece basit ama bir o kadar da detaylı oyun.

  -öyle bir oyun ki götü boklu 3. kademe tank , churchill isimli ayıboğan ı yamultabiliyor. arkadaş gariban luch2 m le sıkıyorum sıkıyorum bir halt olmuyor . enerjiside 15 mi ne. paletlere sıktım zarar gördü. namnunun köküne sıktım gene zarar gördü. eh , namnusuz ve paletsiz bir tank churchill de olsa nallanır.

  -standart savaş ile ulaştığınız oyunlar bir garip oluyor. bir bakıyorsun 3 tane 3. seviye. geri kalanı komple 4-5... e ben ne halt edicem? hadi 4 ler es keza 6-7 kere vurursan tamam yenebiliyorsun ama seviye 3 tank ile yukarıda anlattığım ekstrem durumlar hariç 5 lere zarar vermek falan çok çok zor. hani armoru da anlarımda 5 kere vurmama rağmen çizik almayan tanklar vardı. gene bir zarar görmesi lazım yani 3-5 bişi alması gerek.

  -tank avcıları ayrı bir mevzu. bu tank avcıları level 3 oldumu churchill öküzlerini bile indirebiliyor.
  -ktm ler ise bambaşka. kendisi seviye 2 ama churchilleri kvleri falan öpebiliyor. o yüzdenki oyun bu arkadaşları seviyesine göre yerleştirmiyor zaten. kaç yüzbinlik tanklarla sizin 3500 lik tanklar kapışabiliyor.

  -gold mevzusu oyunun en büyük eksisi.goldun varsa bariz avantajlısın. en kral kamuflajıda alır , tanka en kral pilotları da oturtur. özel mermilerinle milleti öpebilirsin. hoş buna rağmen oyunda gördüğüm en yüksek skor 6 idi. o 6 yı bulanında gold kullandığını idda edemem. örnek açısından diyorum zaten. 1-2 tank bile indirseniz bariz ilk 3-4 e girebiliyorsunuz.

  -ana tabloda yani oyun sırasında solda gördüğünüz tabloda assistlerin yazmaması olmamış. 5 kere tank yaralamışım.0 da görünüyor. sıralaması falan olsa iyi olurdu.
  tiger 2 bekle ben geliyorum...
  ... white beard
 10. 10.
  son zamanlarda random battle'larda büyük güç dengesizliği olan ama yine de canımız olan oyun. tier 3 tier 4 tanklarla tier 8 hatta 9 tankların aynı battle'a koyulduğuna çok sık denk geliyorum.
  ... dark places