bugün

entry'ler (27)

diamond tema

Asrın toka sağlam geçirdi.

Çok sağlam, başka bir kişiye geçirmediği kadar çok geçirdi.

diamond tema

Asrın toka sağlam geçirdi.

Çok sağlam, başka bir kişiye geçirmediği kadar çok geçirdi.

oktay kaynarca nın türkiyeliyim açıklaması

Son zamanlarda oktay kaynarcadan beklenmedik hareketler gözüküyor. Artık Süleyman çakırın ölümü için lokma döktürmeyeceğiz!

arap milliyetçiliği

“"istiklâle ilave olmak, devr-i daim ettirmek" gibi bir meseleleri hiç bir zaman olmamıştır? ömürleri "gâvurun bokunda boncuk aramak" ile geçiyor?
çünkü istiklâl arapça değil türkçe bir kelimedir. yani türkler istiklâl kelimesini telâffuz etmeden önce hiçbir arap bu kelimeyi telâffuz etmiş değildir. biz türkler istiklâl kelimesini bir arap’tan öğrenmedik. istiklâl kelimesini biz türkler kendimiz ortaya, su yüzüne, gün ışığına çıkardık. istiklâle bağlanmak biz türklerin derdi ve meselesi ola-geldi!.”

Bu durumun aynısını mefkûre kelimesinde de görüyoruz. Mefkûre Türkçü bir fikirdir. Temelinde ziya Gökalp vardır. Bu kelimeyi biz fikir kelimesinden türettik. ideoloji anlamına da gelmekte. istiklal kelimesi de buna benzer şekilde türetilmiş olabilir. Gayet mantıklı.

magicovento

Magicanetvayı da çaylak yapmışlar. Ben bu moderasyonu hiç beğenmemişim çok yavaşlar.

kürt milliyetçiliğinin çok komik olması

“ türk milliyetçiliği örnek alınıyor zira akkadlar türktü, etrüksler türktü, sümerler türktü tarzı bir sürü saçma sapan söylem vardı şimdi de kürtler ulusal benlik yaratmak için yok partlar kürttü yok medler kürttü diye deli saçması teoriler üretiyorlar bu teorilerini de bazı oryatologları kürtlerin atası şu olmalıdır bu olmalıdır gibi mesnedsiz iddialarına dayandırıyorlar.”

Akadlar ve sümerler eyvallah da Etrüsklerin kökeni iskit devleti. Oxford bile söylüyor bunu. Hoş onlar iskitlere doğu irani diyor ama bu da yanlış. Burada isim benzerliği, kültür ve dil benzerliği söz konusu. Etrüsk dil yapısı özne nesne yüklem şeklinde oluşuyor Türkçe ile aynı.

Etrüskleri Akadlar ile bir tutmasaydın yazmayacaktım. ibrahim’e Türk diyenlerin de mentalitesini anlamıyorum semitik işte onlar? Tamam Mustafa Kemal paşa yapmış bir hata akadlara türk demiş ama bunu devam ettirmeye gerek yok.

arapça denince aklına tek bi konu gelen türk

Huajewxmwiaj

Kulağıma çok kötü geliyor. Dürüstüm bu konuda.

yalnguk oglu

“her boka burnunu sokan ergen. işine vazife olmayan şeylere burnunu sokma ki burnun yerinde kalsın. tavsiye.“

Ayıp ettiniz hocam siz neden kavga ediyorsunuz ki bu hakaretler falan çok saçma bence. Hayat kısa eğlen geç. Ben hep öyle yaparım.

“ troll olmadığı sürece hoş gelmiş yazar. inşallah west ham united taraftarıdır. hertha berlin ise o da güzel olur. saygılar...”

Trol değilim, sizi hoş buldum sözlüğü hoş bulmadım. Kerhane diyorlardı, meyhane çıktı. Fight club gibi.

magicovento

“yanlguk oglu sen kimsin amk, nereden konunun içine girdin, kendini fasulye den neden saydın? çık dışarı çık..”

Ben bir hiç kimseyim, hiçim hiç!

Kendimi tanıtmam gerekirse..
Kemalist bir Türk genciyim. Meritokratik Kemalist diktatörlüğü savunuyorum. Etnik azınlıklar düşmanıyım. Solcular buna ırkçılık diyormuş ama daha ziyade gökalpizme yakınım. Çok sayıda ırkçı kişi ile arkadaşlık ettim, görüşleri bana yakın sadece ırkçı Kemalist onlar. Dediğin gibi Mevzunun dışına çıkıyorum size iyi dövüşler çünkü bu ikinizin arasında.

yalnguk oglu

Modern Türkçede insan oğlu demektir. Kutadgubiligde ve divanı lügatı Türk’te yalnğuk olarak geçmektedir. Benim nicknamem de budur.

Türk tarihini her yönüyle seviyorum.

magicovento arap düşmenlığı

Arap düşmanlığı Based ama sadece Araplara değil Ermenilere de düşman olacaksın. Bak Yunanlar güzel, ama iftiracıları çok onlarda sadece iftiracılara düşman ol. Ama Arap ve Ermeni ise direk koşulsuz düşman olabilirsin sana bu izni veriyorum.

magicovento

Noluyor amk herkese sallamaya başladı bu yazar hocam sizi deli mi ediyorlar herkese sövüyorsunuz? Ben olsam bütün Kürtlerle islamcılarla Ermenilerle dalga geçer atlarım konuyu. Fetöcü falanda zaten direk gir.

“türk milliyetçiliği gerçekten komik.”

ibni Sina, el cezeri, mimar Sinan, yunus Emre nesimi tarihte Osmanlı iskit Köktürk Hun

Türk milliyetçiliği gerçekten çok komik

cumhuriyet halk partisi

GÜNEŞ BiZiMLE DOĞAAAAR!
YAĞMUUUR BiZiMLE YAĞAAAAR!

Açık ve net olan konu. Ben hayatımda bu kadar komik bir milliyetçilik türü görmedim. Dilin Arap fars Türkçe kırması, ırkın yok(Türkiye’de yaşayanlar Türk kökenli), kültürün tamamen eşkıyalık üstüne kurulu, tarih üçbeş ufak şehir devletinden ibaret ve milliyetçileri Amerikan mandası savunuyor.

Rezillik, rezillik, rezillik üstüne rezillik ve daha çok rezillik ahaha

kizil kara

Kendisinin Osmanlıca lügatı bırakması gerekiyor, çünkü dediklerinden bir şey anlamıyorum.

Atatürk’ten Allah razı olsun.

Bunu geçen yazmıştım. Mevcut yazarın Osmanlı lügatını kullanması benim onu algılamamı engelliyor. Mümkünse modern Türkçe ile yazmasını rica ediyorum.

kerhaneye gelmek

Uludağ sözlükte yazar olmak anlamına gelmektedir. Allah taksiratımı affetsin, Uludağ sözlüğe geldim.

namaz kılmayan türk değildir

Bir kişinin Türklüğü namaz kılıp kılmaması ile değil milletine olan faydasıyla ölçülür.

Yanlış bir önerme.

magicovento

Bir Kemalist olarak bu kadar küfürlü yazı yazması beni rahatsız etti.
Sözlük ortamı böyle olduğu için mi yoksa karşısındakiler böyle olduğu için mi küfürlü yazıyor, ya da direk karakteri böyle olduğu için mi. Bilmiyorum, bunun cevabını zaman verecek bana.

sözlükçü kemalistlerin mide bulandırması

Açık konuşmak gerekirse sözlük içerisindeki Türkçü olduğunu söyleyen kişilerin yazıları beni de rahatsız etti. Ama islamcılar için de aynısını söyleyebilirim. Ben Kemalist Türkçüyüm, onlarca kaynak araştırmış bir kişiyim. Kaynaksız konuşan insanlar varsa çürütürüz ya da açığa çıkartırız, bir problem yok.