bugün

entry'ler (49)

faruk teber

ilk bölümleri bir ayı aşkın zamanda çeker bu adam; ama gerçekten hakkını vererek çeker. genelde başlatır, devamını başkaları çeker. onun bıraktığı da çok belli olur. aşırı detaycı

oflu hoca nın şifresi

çıktığı gün izledim. salon doluydu. ne yalan söyleyeyim beklentim düşüktü. çünkü adem kılıç'ın ilk 2 filminden bildiğin nefret etmiştim, ancak bu kafa boşaltmak için iyi film olmuş. özellikle 'hoca'ya sor' sahnelerine çok güldüm.

pek yakında

cem yılmaz'ın 140 dakika süren 5 milyon dolarlık vine videosu

geleneksel yarısında çıktım filmler festivali

geleneksel 'yarısında çıktım' filmler festivali sözlük yazarları düşünülerek yarım çekilmiş filmlerden oluşur yahut sözlük yazarı sözlükte, zaten o filme gitmeden 'yarısında çıktım' yorumu yapacağı için hiç çekilmeyen sadece afiş halindeki filmlerden oluşacaktır.

yarısında çıktım diyerek sözlükte milli olmak

bunu demeden gerçek sözlük yazarı olunmuyor sanırım. derbide gol atmak ve bu sayede taraftardan gerçek anlamda kabul görmek gibi bir şey. en sevdikleri şarkı: zorunda mıyam'dır. ya bir filmden yahut oyundan yarıda çıkmak nasıl olur da cümle yapısı olarak kemikleşir ve dile yerleşir, garip.

hızır reis holoğlu

camide çektiği güneş gözlüklü halleriyle ultra ilginç imam... yeni fenomen olmaya aday.

faşist diyecekler diye şehitlere yorum yapamamak

faşist ne menem bir sözcüğe dönüştü. "atatürk mü dedi o, faşist de ondan", "şehit mi dedi, görüyo musun faşistliği?"
gencecik insanlar sokak ortasında katlediliyor hiç bir hümanistten ses yok. aynı olay örneğin üç kürt kardeşimizin ölümüyle sonuçlansaydı, tepesinde de "türkiye'yi kürtlerden temizleyeceğiz " gerekçesi yazsaydı, faşistliğe lanet eden ne güzel yazılar okuyacaktık şimdi. "hala gebersin diyenler var yahh inanamıyorum insan onlaarr" başlıklı iletiler okuyacaktık mesela.kardeşlikten falan dem vurulacaktı. ağabeyiniz ya da sevgiliniz hakkari'ye askere gönderilse ya da askerde bir gece "özgürlük savaşçı"larından biriyle göz göze gelseniz ne halt edersiniz elimiz değmişken bi onu da gözden geçirelim. yalnızca birilerinin ölümüne üzülüyorsan, "like, rt" toplamak için "hümanist" iletiler giriyorsan, gencecik insanların ölümüne "entelliğime zeval gelmesin" diye tepki vermiyorsan, testi çözdün ve afedersin "faşist"ten beter bi şey çıktın kardeşim. çekilebilirsin.

galatasaray a dört atamayan takım

kötü bir dönemden geçmektedir ya da fenerbahçe'dir.

cansu dere fikret orman aşkı

magazin programlarında konuşulan, ancak henüz doğrulanmayan aşktır. yıldırım demirören'le çıksa cansu dere'yi borçlandırıp ilişkiyi bitirirdi tüp kafa. fikret orman iyi yine...

dortmund mu tırt başakşehir mi süper fener mi fos

galatasaray'ın kafaları jöle ettiğinin göstergesi sorular dizisi. galatasaray'a dört atan dortmund efsaneydi bir haftadır, başakşehir de neredeyse benzer şekilde efsane oyuna ve skora ulaştı. 'bu galatasaray'a dört atmak' sıradanlaşınca dortmund'a duyulan saygı bir tık ufaldı... tüm bunlar olurken, dört atmanın normal bir durum olduğu galatasaray'a yenilen fenerbahçe'yse 'ağabey taş gibi takım aslında'dan, en rezil sıfatların dibini sıyırmaya başladı maalesef.

oflu hoca nın şifresi

ahmet kural'ın da bulunduğu aslında bakınca hiç de fena sayılmayan bir kadroya sahip film: http://www.youtube.com/watch?v=LyV-ASSUJN4 köksal engür, tark pabuçcuoğlu, onur dilber, eser eyüboğlu falan... ne bileyim, bir beklenti yaratmadı değil.

abraham lincoln ün aydemir akbaş olma ihtimali

şaşkınlık yaratacak bir benzerlik söz konusudur. buyrunuz, bakınız: http://en.wikipedia.org/wiki/Abraham_Lincoln

oral sekse türkçe isim önerileri

bilocan- yiğit özgür espirisidir efendim.

erdoğan ın ben yahudiyim demesi

yahudilerden: 'ne yazık ki kasımpaşalı' açıklaması gelmeyecektir elbette.

ferhan şensoy un kavuğu safiye soyman a devretmesi

adama son olarak 'atalay demirci'ye devreder misiniz?' diye soruldu. kime devredeceksin sorularından sıtkı sıyrılan, tersi pis şensoy'un yapmasından tırstığım harekettir. ha atalay demirci'den daha çok yaraşır kavuk, safiye ablamıza, o ayrı! ama ustanın dediği gibi hak eden kimse yoktur şu anda.

birol güven in yaratıcılığa inanmıyorum demesi

röportajlarında en sık kullandığı cümle bu: 'yaratıcılığa inanmıyorum'. 'kahkaha tufanı, espri makinesi zengin kız fakir oğlan birazdan trt 1'de ' diye tweet atan bir adam için normal bir demeç sanırım.

burak aksak

kendisi şu an bkm için sinema filmi çekmektedir, senaryo da kendisine aittir.

ahmet davutoğlu saçıyla kız tavlamak

her saçın hatta dazlaklığın gittiği david beckham gibi, brad pitt gibi, ne bileyim johny depp gibi yüzün olsa bile yine zor be usta.

akla gelen en saçma küfür

çok kısa, çok yalın. bir adam yanındakine söylüyordu:

'am!'

yeke yeke şarkısını pekeke şeklinde söylemek

pkk bir gün kendisine bir şarkı düşünürse, bunu uyarlayabilir bence. en azından 'var mı nazo gibisi' reklam sloganı gibi, nefret ettirse de herkesin diline dolanıverir hemen.