bugün

entry'ler (24)

eskimeyen oyunlar

taş - kağıt - makas *

alkol kullanma nedenleri

bir süreligine düşünmeyi bırakmak ve devamında gelecek bebekler gibi bir uyku. tabi uyanma faslı biraz kötü olabiliyor.

veronika decide morrer

(bkz: veronika ölmek istiyor)

veronika decide morrer

içerisinde çok güzel psikolojik tahliller olan kitap. özelliklede psikolojiyle ilgilenenler için tavsiyem olucaktır.

yasmin levy

çok bağıran, her dinlediğimde beni olumsuz düşüncelere iten bayan müzisyen.

ülker in eti yi satın alması

yılların eti cin'i ülker cin olmasın diyerekten şiddetle karşı çıktığım durum.*

andor inanci

suan ki dünya düzeninde, yerleşmesi zor olan bir inanç. deistlerin temel olarak bu inancı kabul etmeleride bu felsefeye yada inanca merak salmamı sağlamış bir inançtır. hala bir sır olarak tutulduğu kesin çünkü net üzerinde hiçbişey bulamadım andor'la ilgili. gizli bir tarikat mı ki acaba.*

uhuyu sumuge benzetip arkadasi korkutmak

özellikle ilkokul çağında yapılan bi şakadır.

kızıl saçlı kızlar

saçını sık sık boyatmak zorunda kalan kızlardır.

erkeği ağlatmasıyla övünen kız

boşyere övünen, erkeklerinde insan olduğunu unutan kızdır.

çıkar lan maskeni göster bana gerçek yüzünü

artık canına tak etmiş insanların haykıra haykıra söyliyeceği cümledir.

yılbaşı gecesi victoria s secret fashion show

çıplak kadına hasreti duyan kişilerin, yılbaşı gecesi televizyon karşısında kamp kurmasına ayrıca onların bunalıma girmesine neden olucak programdır.

long term memory

uzun süreli hafızadır. yıllar önce bile yaşadıklarınızı hatırlıyorsanız bunun sebebi onların uzun süreli hafızanızda yer almalarıdır. başka bir örnek ise, ayşeyle tanıştınız size adını söyledi ve siz bir dahaki karşılaşmanızda ayşenin adını hatırlarsanız bu sizin o ismi long term memory e gönderdiğini gösterir. eğer hatırlamazsanız o isim short term memorygitmiş ve silinmiştir bile.

short term memory

kısa süreli hafızadır. yaşadıklarını, gördüklerinizi, duyduklarınızı hatırlamıyorsanız, bilin ki o an onlar kısa süreli hafızanıza gitmiş ordanda silinmişlerdir.

gazimagusa

her geçen yıl daha da gelişen bi kıbrıs şehri. özelliklede alışveriş mağazalarıyla lefkoşa ve girneyi sollamaya hazırlanıyor.

outletim com

aldığım 5 üründen 2 sini defolu göndermiş olan alışveriş sitesi. şikayet maili attığınızda hemen %30 civarlarında indirim veriyolar. ama ürünü mazeretsiz de iade edebiliyosunuz. ürünlerinin sahte olduğuyla ilgili dedikodular var, sahtede olsa kaliteli gözüküyolar.

kachmaz

online bir alışveriş sitesidir.
yaklaşık bir yıl önce günde bir ürün satılıyordu bu sitede. şimdi ise günde 2-3 ayrı ürün koyuyorlar. hatta önceki günlerden kalan ürün varsa onları dahi alabiliyorsunuz. sonra pişman oluryosunuz, o ayrı.

elektobutik

giyim ve ev eşyası üzerine kurulmuş alışveriş sitesi...fiyatları abartılı olsada ürünleri çok şeker.

hair pro

bi çeşit saç dizayn programı. 2008 light versiyonu bile tam bi fiyaskodur. kendi fotoğrafınızı yükleyip bikaç saç modeli deniyip, bunların renkleriyle oynayabiliyorsunuz.

insan kaynaklari uzmani

diğer bir adıda insan kaynakları yöneticisidir.
işletmede çalışacak insan gücünün sayısını ve niteliğini, çalışanların başarısını ve uyum düzeyini artırıcı çalışmaları planlayan ve yürüten kişidir. işletmenin ihtiyacı olan insan gücünün sayısını ve niteliğini belirler, geleceğe yönelik insan gücü planlaması yapar, - işletmeye başvuranların niteliklerini değerlendirir ve uygun görülenlerin işe alınmasını sağlar, - çalışanların motivasyon ve verimliliklerinin artırılması için gerekli önlemleri belirler, ilgili kişilere bildirir, - çalışanların yaptıkları işlerin nesnel olarak değerlendirilebilmesi için başarı ölçekleri geliştirir, - çalışanların emeklilik, izin, yer değiştirme gibi işlemlerini yürütür, - işe yeni alınanların uyumlarını sağlamak için oryantasyon programları ile çalışanların bilgi ve becerilerini artırıcı hizmet-içi eğitim programları düzenler, eğitim materyallerinin hazırlanmasını sağlar, - işletmenin personel politikasının geliştirilmesi için araştırma yapar.