entry'ler (19)

eksik

Muhteşem bomba gibi bir Mustafa ceceli şarkısı...Elvan diye bir kızla düet yapmış enbe orkestrasının son albümünde...Bu adam Türk pop müziğinin en düzgün ve en başarılı genç solistidir bu şarkıdan sonra bu tescillenmiştir.....
Mustafa Ceceli:

Omzumda başım eksik,Yatağımda kokun
Tenimde terin eksik,Gelde bir dokun
Gecelerden uykum eksik,Yüzden tebessüm
Elimde elin eksik,Yaşlı hep gözüm

Elvan Günaydın:

Mustafa Ceceli:

Ne olur dön geri sevindirme elleri
Boz mühürünü, kara büyüleri
Sensiz olmaz, Sensizlik anlatılmaz
Hep eksik diyorum ya, O bile az…

Elvan Günaydın:

Mustafa Ceceli Elvan Günaydın Düet

Ne olur dön geri sevindirme elleri
Bozdur mühürünü, kara büyüleri
Sensiz olmaz, Sensizlik anlatılmaz
Hep eksik diyorum ya, O bile az

akp nin yine yeniden tek başına iktidarı

Üzerinde ciddi şekilde durulması gereken durum....Burada şu noktanın altnı çizmek isterim....Eğer bir ülkede bir parti hangi görüşten olursa olsun(çok özgürlükçü olsa dahi) 12 yıl boyunca tek başına iktidardaysa bu ülkenin dinamiklerinde ciddi sorunlar var demektir. Akp olmuş olmamış çok önemli değildir ama 12 yıl boyunca tek başına iktidar olunan bir ülkede yaşamak biraz patalojiktir.Kendini yenileyemeyen bir ülke görüntüsü beni bir vatandaş olarak rahatsız ediyor...

new york ta beş minare

Haluk Bilginer'in devleştiği filmdir...Haluk Bilginer Hoca tiplemesiyle Türk sinemasının en unutulmaz performanslarından bir tanesini ortaya koymuştur...Evet filmde mantık ve senaryo hataları vardır ama sırf o hoca tiplemesi için izlenir..

kılıçdaroğlu nun annesinin ermeni olduğu iddiası

Doğruysa bence bu muhteşem bir şeydir:))Doğruysa bu şu anlama gelir çünkü; Türkiye'nin en nasyonalist partisinin başında son 7 aydır annesi Ermeni olan bir adam oturmaktadır....Bence bu Türkiye'deki bazı ezberlerin bozulmaya başladığı anlamına gelir...Eğer yanlışsa ve bu yalanı sözüm ona Kılıçdaroğlu'nu karalamak için yapıyorlarsa aynen sayın Cumhurbaşkanı'nın annesine dil uzatanlara penguen dergisinin verdiği yanıtı tekrarlamaktan onur duyarız Türk halkı olarak...

karadağlar

Karanlık bir dizi...içim karardı...Erdal Özyağcılara lafım yok olmamaz da zaten ama bana bu dizinin bana hitap etmediği kesin be brader..

türk milleti zekidir çalışkandır

Ben ömrü hayatımda bu kadar güzel gaza getiren bir cümle duymadım dedirten söz öbeği...

recep tayyip erdoğan

Önce Muhtemelen kaşlarını yolduğunu düşündüğüm ama sonra ulusa seslenişteki görüntüsüne bakıp bundan emin olduğum reis-i bakan...

kemal kılıçdaroğlu

Kendisi değişirken partisini de değiştirecek kişidir efenim...Hatta Bdp ile ittifak yaparsa çok şaşırmayacağım kişidir..

atanın sirozdan ölmesi

Aradaki farkı çok fazla bilmesem de doktor yakınlarımdan duyduğuma göre(prof olanlar var) Atatürk karaciğer kanserinden ölmüş sirozdan değil yani atatürk sirozdan değil karaciğer kanserinden vefat etmiş asıl dedirten hadise..

çok güzel hareketler bunlar

Acilen Yılmaz Erdoğan'ın geri gelmesi gereken program...Yılmaz Erdoğan'sız disiplin eksikliği göze çarpıyor...

ahmedinejad ın perspektifinde ideal evlilik yaşı

Eskiden yamulmuyorsam medeni kanunda kızlarda asgari(hakim izniyle) 14 e kadar düşmüştü bu Türkiye'de demekki Ahmedinejaddan daha marjinalmişiz bir zamanlar...

altı aylık ömrü olan şarkı yapan sanatçı

Severek ayrıldık ona yanıyorum...Unutma bu kokunu burcu burcu...Yatak döşek hasta yatıyorum...Sen gelmeden olamamki taburcu diye şarkı yapandır.Anladınız siz onu:))

izmir de bulunduğunu anlama sebepleri

Kafayı kaldırdığınızda eğer balkonlarda 365 gün asılı duran Türk bayrakları görürseniz bilin ki izmir desinizdir. Bu durumda 2 şey aklınıza gelebilir.Ya ;vay be ne kadar çok cumhuriyet ve değerlerine sahip çıkıyorlar dersiniz...Ya da yaw bu şehir her daim düşman işgali altında mı dersiniz kendinize...Bunlardan birini seçmek sizin siyasi pozisyonununa bağlıdır:)))

türk alman üniversitesi

Hukuk alanında bayağı ileride olacağını düşündüğüm üniversite...Şu canına yandığımın almancası zaten bir tek o alanda işe yarar

her sınavdan paso 50 alan öğrenci

Orta direktir..Her şeyi kararında yapandır..Ne uzar ne kısalır...

sırrı süreyya önder

Radikal gtazetesini okuma sebebim....Bana vicdanın resmini çizebilir misin? diye sorsalar bu adamı çizerdim....

yaşadım mı öldüm mü anlayamadım

Acilen cover yapılması gereken şarkıdır kanaatimce...Yapın yararını göreceksiniz benden söylemesı.....

sigara

Koca koca adamları/kadınları karşısında 8 eden meret.....

atatürk ün maaşı

Bu memeleket için yaptıklarıyla doğru orantılı olan maaştır.Bu arada 72 sene önce vefat etmiş birinin bu kadar çok didiklenmesi Atatürk'ün halen bir fenomen olmasındandır herhalde.....