bugün

entry'ler (53)

kitap okumaya değil kitap yazmaya teşvik etmeliyiz

iyi bir okur olmadan iyi bir yazar nasıl olunur? Yersiz bir önerme.

ben bu yazıyı 10 yıl sonraki bana yazdım

Bu gece yaşadığın aptal durum için ileride pişman olacaksın. Her şeyden ve herkesten önce kendini düşünmeyi ilk plana al.

parfümeriye gidip kahve koklamak

Kokladıktan sonra "ben kahveyle mutluyum ya size de rahatsızlık vermiyim en iyisi" diyip parfümeriden çıkmaya sebep.

kitap okuduğunu gösterme çabasındaki insan

Yolda, durakta, otobüste kitap açık bir şekilde elinde olup kitaptan başka her şeyle ilgilenen kişidir.

yazarların kendini motive ettiği cümleler

Amaaan bir daha nerede gorucen!

ıvp

intravenoz poligram doktorun iyodin bazli kontrast boya enjekte ettikten sonra bobrek taslarini gormesini saglayan bir rontgendir.

yolsuzluğu anlatan filme isim önerileri

Bir kutu masalı.

seni kimler aldı

Okuyunca, kimler opuyor seni, diye istemsiz bir sekilde devam ettirdigim sarkidir kendileri.

ayak tırnağını kesmeye üşenmek

Sonucunda tirnak batmasi yuzunden deli gibi aci cekmenize neden olabilir.

yunanistan dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

Mavi, ada.

başı açık kızların erkeklere güven vermemesi

Siz bilmezsiniz biz de cübbeli olmayana guvenemeyiz! ille de cübbeli olacak yoksa evlenmeyiz!

sevgilisi olduğunu gizleyen kız

Yedekleri artirmak isteyen kizdir. Olurda aksi bir durumda ayrilirlarsa hoooop yeni biri.

kokulu silgi koklamak

Kucukken, aman sakin koklamayin kanser yapar ölürsünüz diye uyarilirdik bir de.

dünyadaki hemen hemen bütün kötülüklerin nedeni

Yasaklarin cezbedici, merak uyandirici olmasi ve doyumsuzluk.

başı açık kız kardeşi olan abinin şerefi

Nasil bir geri kafaliliktir bu? Kimsenin dinine, inancina lafim yok. Saygi duyuyorum, orasi ayri. Fakat artik bu sapik zihniyetlerinizden arinin arkadaslar. Her kapali dininin tum gerektirdiklerini yapmadigi gibi her acikta sokaga ciktigi anda kendini pazarlamiyor. Ki bunu one suren, sozde inanilmaz muhafazakar arkadaslar, gordugu az bir yeri acik kadina okuz gibi bakmayi hatta yanindan gecerken laf atmayi eksik etmezler. Ama konu serefe, namusa, dine gelince onlardan iyisi yok! Harikasiniz!

yazarların 1 oturuşta 1 kilo yerim dediği meyveler

Muz, kivi, üzüm.

havanın kapalı olduğu bir pazar neler yapılabilir

"Cam kenarinda oturup, disariyi izlemek"e tepki olaraktan... Bu buradaki buyuk bir kesimin gerceklestiremeyecegi bir eylemdir. Oyle ki, binalari ic ice olan bir sehirde elinizde kahvenizle ve kitabinizla cam kenarina kurulmanizi, komsulariniz "aaa karsi komsuyu dikizliyor!" yonunde yorabilir. Aman dikkat arkadaslar.

hesap geldiğinde kılını kıpırdatmayan kız

Karsisindakinin ihtiyaclarini karsilayan biri olmadigini unutan, ondan yararlanan ama "sozde" sevgili olup, iyi gunde kotu gunde birlikte olacagini soyleyen hemcinslerimdir. Yemesini biliyorsan hesaba katilmayi da bileceksin!

parmakları ayakkabıdan çıkan kızlar

Neden giydiklerini simdiye kadar bir turlu anlayamamisimdir. Ozellikle ayaklarinin terden on tarafa dogru kaydiklari zihnimde canlanip midemin bulanmasina sebep olmaktadir. Kisaca, giymeyin kizlar.

kuş beyinli maymun iştahlı kız

Doyumsuz olan, surekli daha fazlasini isteyen kizdir.