bugün

entry'ler (460)

t h e e r e c t o

Uludağ sözlükte bir yazardı. Sen neden silik yedin? Neler oluyor?

üstteki yazarın ismini tahmin etme

Lanet olası Jack.

sözlükteki adam gibi adamlar

Beni yazmamış mesela. Sensin yamuk yumuk yazar.

beyinsiz ev arkadaşı

Bende de vardı bundan. Evde bulaşık makinesi olduğu hâlde bulaşıklarını lavaboya koyardı, alaturka tuvalette ayakta işerdi, doğru düzgün ellerini yıkamazdı, her yerden çorabı çıkardı. Ve daha neler neler. En fazla iki ay kalacağım sonra arkadaşlarla eve çıkacağım dedi diye almıştım.iki hafta dayanamadan attım evden. Çekilir dert değil.

cep telefonu

Cepte taşınabilir telefon. Ama sözde cep telefonu. Pantolonun cebine koyunca kaldırım bile çıkılmıyor. Arabaya binerken çıkarmayı unutursak vay halimize. Tamam ekranın büyük olması işimize geliyor ama çözünürlük teknolojisi geliştirilse de ekranlar bir tık küçülse. Haliyle kasa da küçülecek.

menderes mahallesi

Her ilde, ilçede bulunan mahalle ismi. Adnan Menderes mahallesi ya da bulvarı olmayan il yok ülkede.

kız sevgilinin utangaç bakması

Güzel bir tatlılık. Ama suyunu çıkarmamak lazım.

kız düşürmeyi sağlayacak hobi önerileri

Nişancılık. Topuğuna tek saçma ya da havalı tüfekle sıkın, bakın nasıl da pat diye yere yapışıyor. Bu yöntemle sadece kadınları değil erkekleri de düşürebilirsiniz.

serdarsl06 ile trueye morriayı istemeye gitmek

(bkz: harun abi ile Hollanda yolları taştan)

1 uludağ yılbaşı hediyeleşmesi

Bir kampanya başlığı. Şurada 24 saat boyunca açılan başlıklara, girilen entrylere bakınca ne çıkacağı belli zaten gelen hediye paketinden. Kalsın, ben yokum.

canis çomaris

Çaylak olan bir yazar türü sandığım köpek türü.

on ikinci nesillere ninni bırak

On ikinci nesile bebe deyip de onlardan önce uyuyan yazarın açtığı başlık. Bu gece için de rap yerine şöyle yenileyici, dinçleştirici bir müzik bırakıyorum.

https://youtu.be/1MPRbX7ACh8

9 bira 3 esrar 2 hap içip eski sevgiliyi aramak

Dikkat et de yanlışıkla narkotiği arama.

on ikinci nesil yazarlara süt ısmarlamak

Meyve suyu yok mu? Süt sevmiyorum ben.

koronavirüsün en tehlikeli varyantı tespit edildi

Görsele bakınca panikten çok sevinç görüyorum. Ben mi yanlış görüyorum?

güneş tutulmasında ayda olan astronot

Dünya'ya dönünce Güneş'i ben tuttum esprisi yapabilir.

2021 yılında bakire olan kezban sözlük kızı

Al birine vur ötekine başlığı. Kekonun biri çıkar bakireye kezo der, bir ergen çıkar erkek görünce psikolojim bozuluyor der.

erkek görünce psikolojinin bozulması

Allah babasına, abisine, amcasına, dayısına ve bilimum çevresindeki tüm erkeklere sabır versin dediğim, ruhsal açıdan sorunlu, tedavisi mümkün olmayan, kendini feminist sanan ergen yazarımsı beyanı.

afganlar

Sözde Taliban'dan kaçıp hayatlarını kurtaran, bizim halkımıza baş belası olan, yüreksiz, ciğersiz, vatansız bir grubunun ülkemize geldiği, Afganistan halkı. Ellerinde ne bir valiz, ne bir çanta, ne bir poşet vardı gelirken. Sanki bir vaad üzerine onca yolu gider gibiydiler. Acaba kim, ne vaad etti? Para mı, iş mi, yeni kıyafetler mi? Vaad eden kimlerdi? Rusya mı, Amerika mı, ingiltere mi, israil mi? Yanlarında bir tane bile yaşlı erkek, genç ya da yaşlı kadın, çocuk yoktu. Ne oluyor bu coğrafyada, kim ne planlar kuruyor, kim kime hizmet ediyor?

sözlük erkekleri

Bir sesleniş biçimi. Buyur,bir sorun mu vardı?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.