bugün

entry'ler (20)

ayrılırken sevgiliye söylenebilecek en kötü söz

Valla senle çıkarken başka bi kızdan hoşlandığımı öğrendim onunla olmam lazım. (bkz: dün bunu dedi ya la)

kızlarla hiç bir şey konuşulmadığı gerçeği

kızlara sürekli ondan daha zeki olduğunu göstermeye çalışan, bunun sonucunda kız umursamayınca, hödük ama bir o kadar kendini bilgin sayan insan cümlesidir. oysaki kızlarla hiç bir şey değil, çoğu şey konuşulabilir.

en yakın arkadaşı kaybetmek

daha sonrasında en yakın arkadaşım olmadığını düşündüren, eğer en yakınım olsaydı kaybetmezdim dedirten hazin sondur. yaşamak gerekir, zira başka nasıl öğreneceğiz gerçek en yakın arkadaşları?

aslen nerelisin

sivaslı bir kızın kendisini selanik göçmeni olarak yutturmaya çalıştığını öğrendikten sonra her .. göçmeniyim diyen insana sormak istediğim sorudur.

şeytani kıskançlık

ikiye ayrılması gereken eylemdir. ilki her bir haltı kıskanan, kendinde de olması gerektiğini düşünüp, kem gözleriyle çipil çipil bakan insanın kıskançlığı. bir diğeri ise sevgili veya sevgilimsi kişiyi her hemcinsinden sakınmak isteyen insanın kıskançlığı.

uğruna ölünecek kadın

o kadın ben olamam, olmak da istemem. kimse beni o kadar sevmesin. karşılığı nasıl ödenir ki zaten?

şuh bir kahkaha patlatıp ardından ağlamak

ağlamanın geldiğini belirten hissi bastırmaya çalışan kahkahanın işe yaramaması durumu.

eski sevgilinin mesaj atması

genelleme yapılmaması gerek, ya pişman olmuş olan kişinin ya da sadece sevişmek isteyen kişinin yegane eylemidir. çok da şaapmamak lazım.

çok sevmek

gerçekleştiğinde her şeyi ardına aldırabilecek bokumsu eylem.

bir kadının göz yaşlarını öpmek

hiç yaşamayacağıma inandığım için hemen boklayacağım. (bkz: ay niye öpüyo silse ya)

ağlayarak git diyen erkek

kızın abisi olacak manyağın dürtüklemesiyle, aşık ama bir o kadar tırsak olan bey. bazen neden böyle yaptığını anlamana izin vermezler de.

bakire olmayan bekar bayan

hayatının seks konusunda bir şey üzerine kurulu olmayan, gayet doğal bir bayandır kendisi.

kalp kırmak

kendisine birden fazla yapıldığında, başkalarının üzerinde çokça uygulanan eylem.

ışık hızında işemek

eğer köye gittiyseniz ve hala tuvaleti dışarıda kullanıp adına da hela diyorsalar gece gerçekleştirmeniz olası olan bir durumdur.

bok iç

sinirli annemden su istediğimde aldığım tepki.

tamam güldük bitti

bel altı vuran espriden sonra işin cılkını çıkaran adama söylenmesi gereken cümle.

sevgili yapmama nedenleri

her kadının eski sevgilisi gibi şirret olduğunu düşünen adama aşık olmak.

yağmurlu havada su sıçratan şoförler

her allahın günü yürümek zorunda olduğum kaldırımın kenarında bulunan gölcüğün tam üzerinden geçerek eylemi gerçekleştiren insan tanesi.

her güzel şeyin bir sonu vardır

Karamsarlıktan ölmeseniz bari. Her güzel şeyin sonu, bir diğer şeyin sonuna bağlıdır ve ölümden sonra yaşama inanan insanların bu cümleyi ötelemesi gerektiğini düşündüğüm cümledir.

hoş geldiniz

Günümüzde hg olarak kısaltılıp, ağzına sıçılan tatlı cümle.