bugün

iç mimar olmak istemek, halkla ilişkiler uzmanı olmak.
(bkz: meslek olmak)

Büyüyünce ne olacaksın?

Meslek olcam.
Hayaller genetik mühendisligi hayatlar hukuk. Ah bee
istenen meslek: düz memur.

olunan meslek: nitelikli amele.
Çocukluğumdan beri öğretmen olmak istiyordum. Oldum. Olduktan sonra ufak çaplı bir pişmanlık yaşamıştım ama geçiyor yavaş yavaş.
Paralı işsiz olmak istiyordum parasız işsiz oldum.
veteriner olmak istiyordum, çocukluk hayalimdi.
şimdi mühendis olmaya çalışıyorum.

zaten önemli olan katılmak.
Uçak mühendisi oluyordum ki
Kaportacı oldum.
Orta ikide ne olmak istiyorsunuz diye sorulan soruya verdiğim cevaptaki meslekteyim.
Olmak istediğimi olma yolunda ilerlemeye çalışıyorum fakat bir yerden sonra benim ne yaptığım değil de dayılarımın ne yaptığı önemli olmaya başlayacak; onurlu bir insan olarak orada takılıp kalacağım ve muhtemelen olmak istediğim kişi olamayacağım.

Edit: yine de çabalamaya değer, pes etmeyelim, etmeyin.
Olmak istenen meslek: biyolog, fizyoterapist.

Olunan meslek : biyolog, fizyoterapist.
Gercektende akrabalar çok kötü etkiliyor insanlar cevresinde kim cok para kazaniyor kim rahat is yapiyor gibi gorünüyor sa sizi buna itmek istiyor sizinle aynı seyleri yasamis insanlar bile bunu yapiyor iste bu olursan işsiz kalırsın bu olursan aç kalırsın işini severek yapan mesligi için çabalayan hiçkimse aç kalmaz ve iyi yerlere gelebilir.
ilk olmak istediğim meslek dansözlüktü. babam günah deyince korkup vazgeçmiştim. hay amk keşke vazgeçmeseydim, yılbaşında beni izliyor olabilirdi bütün türkiye.
olunan meslek: pastacılık.
berberlik mesleği olmak isterdim. çünkü berberlik mesleği olursam teknolojik gelişmelerden çok az etkilenirdim. beni icra eden erbapların düzgün insanlar olmasını isterdim.

(bkz: meslek olmak)
aynı be yaaa !..
Olmak istenen: pilot
Olunan: doktor
Sayıştay denetçisi olmak istiyordum bağımsız denetçi oldum. En azından benzer meslekler.
Olmak istenen; polis,
Olunan; hukukçu.
olmak istenen meslek : pedagog
olunan meslek : sistem mühendisi

tıp kazanacak kafa yokmuş bende en fazla mühendis olduk...
istenen : ağdacı.
olunan : hamam otu satıcısı.
istenen: wbc orta siklet şampiyonluğu.
Olunan: diş hekimi.
olmak istenen: gazeteci

olunan: sahada her boku yiyen gazeteci.
istenen doktorluk
Olunan öğretmen.
istenen : model

olunan : çöpçü.