entry'ler (48)

türklerin geri kalmasının tek sebebi islamdır

(bkz: doğru söze ne hacet)

ermenistan ın eurovision a katılmaması

bütün ön yargılarımı kırıp, bir sözlüğe girip birşeyler paylaşmak istedim. Biliyordum böyle olacağını. Rezaletsiniz. Türk türk türk diye kafayı yemişsiniz. Hala anlamıyorsunuz. Baştaki sikikler ne yapıyorsa yapıyor. Bu işin ermenisi kürdü türkü ingilizi yok arkadaş. Sisteme hiç bir katkısı olmayan bireylersiniz bir çoğunuz. Bir ırka ait olmaktan değilde insan olmaktan gurur duyun birazda. Sizin gibi vatan millet zırvalıklarıyla beyni sulandırılmış zavallı varlıklar sayesinde savaş hiç bir zaman bitmedi. Monitörünüzü kapatıp biraz dışarı çıkın. hayat güzel. insanlar güzel. yaşam paha biçilemez. Meseleniz devletlerle olsun insanlarla değil. zamanında katliamlar olmuştur yada olmamıştır bunlar hiç mesele değil. Emin olun olduysada bunu ne ermeni halkı nede türk halkı yapmıştır. Hükümetlerin beyinlerini suladığı sizin modelinizden askerleri yapmıştır. Benim şu noktadan sonra inandığım tek şey bu dünyayı hayvanlar daha çok hak ediyor emin olun. insanları kırdık. Doğayı mahvettik. Meseleniz birazda bu olsun. Ne bileyim işiniz nefret yerine ağaç dikmek olsun. Edebiyat parçalamıyorum. Artık çok yoruldum. Midem hiç birini kaldırmıyor. Daha fazla insan ölecek. Sizin gibi tipler hocalı katliamını bile ranta çevirdiniz farkında değilsiniz... Üyeliğimi silemedim umarım en yakın zamanda silinir.

rusya dan gelen feminen eylemciler

türkiye'de defileye katıldıkları falan yoktur. ayrıca bu başlıkta yazılanlar ulu sözlüğün ne kadar salak bir sözlük olduğunu anlamama yarayan başlıklardan sadece birisi. Fazla faşist, fazla ataerkil, sizin gibi tiplerden tiksiniyorum.

edit: Ergen dolu koca sözlükte hepi topu 2 tane yazar var. Gerisi zibil yığını.

gökten am yağsa bize sik düşer

yılbaşı çekilişinden sonra babamın bana söylediği ve devamı ''oda yere çarpar götümüze girer'' şeklinde olan cümle, sitem.

insanın içini bir anda acıtan sözler

babana tecavüz etmişler.

inci sözlük

formatını gereksiz bulduğum, bir yığın ergeni barındıran, ancak bazı eylemlerine alkış tuttuğum sözlüktür. (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)

eurovision a katılmak istemeyen sanatcı modeli

Gülseren'e yapılanları okuduktan sonra ben olsam bende katılmam denilen organizasyon. Merak edenler için; http://arama.hurriyet.com...rsivnews.aspx?id=11878933

ünalan mahallesi

apaçi dedikleri gençlerden bolca bulunan, üsküdar'la bir alakası olmayan mahalle.

marmara üniversitesi güzel sanatlar fakültesi

Heykel bölümünde okuduğum fakültem. Kampüs kart denilen zırvayla öğrencileri kanser etmiştir. Atölye saatlerinin düşürülmesi en büyük problemlerden birisidir. Ama türkiye'de sanat eğitimi alabileceğiniz en iyi fakültedir. Birde son kattan dikkatli baktığınızda denizi görebilirsiniz.

heykel

Bir çok yapım tekniği vardır. En gelenekseli kil kullanarak oluşturmaktır. Modelajı biten kil daha sonra alçıyla kalıbı alınmak suretiyle içine herhangibir döküm malzemesi dökülerek tamamlanır. Kilin haricinde taş, metal, ahşap, terracota, gibi yöntemlerlede yapılır. Taşın ticari değeri yüksek olduğundan piyasa işi yapanların çoğu kısmı taş kullanır. Bana göre en özgün işler çıkartabileceğiniz malzeme metaldir. Ülkemizde bir çok güzel sanatlar fakültesinde heykel eğitimi verilir.

heykeltıraş

Eski yunan ve romada'nın heykeltıraşları yarı tanrı olarak görülür.

kavramsal sanat

Fikir ne denli önemliyse, iş o kadar iyidir. Dünyanın bir çok ülkesinde güzel sanatlar alanında, resim, heykel, seramik fotoğraf gibi ana disiplinler arasına girmeyi başarmıştır. Sanıldığının aksine resimin yada heykelin bir alt dalı bir akımı değildir. Başlı başına bir disiplindir.

ekşi sözlük

ekşi sözlük bir mihenk taşıdır.

türkiye de ben anarşistim demek

anarşizm siyasi görüşten ziyade bir yaşam tarzıdır. Bu tarza uyuyorsa bravo denilir.

georges perec

Hayat ağır geldiği zaman şu satırlarını hatırladığım şair;

''Keşke insan türüne ait olmak, o dayanılmaz ve sağır edici gürültüyü de beraberinde getirmeseydi; keşke hayvanlar aleminden çıkıp aşılan o birkaç gülünç adımın bedeli, sözcüklerin, büyük tasarıların, büyük atılımların o dinmek bilmeyen hazımsızlığı olmasaydı! Karşı karşıya getirilebilen başparmaklara, iki ayak üstünde duruşa, omuzlar üzerinde başın yarım dönüşüne fazla ağır bir bedel bu. Yaşam denen bu kazan, bu fırın, bu ızgara, bu milyarlarca uyarı, kışkırtma, tembih, coşkunluk, bu bitmek bilmeyen baskı ortamı, bu sonsuz üretme, ezme, yutma, engelleri aşma, durmadan ve yeniden baştan başlama makinesi, senin değersiz varoluşunun her gününü, her saatini yönetmek isteyen bu yumuşak dehşet.’ '' (bkz: yaşamı kullanma kılavuzu)

zorla ayakkabi boyayan boyacilar

Birde bunların cam silenleri vardır. (bkz: zorla cam silen tinerciler)

özel mesajla hakaretin cezasının çaylaklık olması

Sözlükteki seviyenin ve kalitenin korunması için alınan tedbirlerden bir tanesi.

pozantı cezaevindeki cinsel şiddet

Kürt olduğu için iyi olmuş diyen beyinsiz hayvanların, benzer bir şekilde kendi çocuklarının başına gelmesini dilediğim tecavüz haberi.

her türk erkeğinin çekmesi gereken şeyler

hayatın tonla yükü.

saçı tam istendiği gibi kesen berber

Olsa olsa kendi saçını kesen berberdir.