entry'ler (28)

önce vatan millet sonra anam ve sen diyen kız

15 temmuzda tankların karşısına çıkmıştır.

bir kız için 1750 km yol gitmek

sevdiği için gider ama ilişki bittiğinde pişman olur.

a haber sunucusu

a haber bu gidişle ilerleyen zamanda akp'nin siyasi ayağında yer alacak adamlar akp'yi akp kurucularından daha fazla sahipleniyor.

burun tıkanıklığı ile uyumak

nezle ya da grip olan kişilerin en kısa sürede iyileşmesini temenni eden durumdur.

kafanı yastığa koyduğunda sık sık yön değiştirip bir nebze iyileşmesini amaçlanabilir ama işe yaramaz.

kıskanç insanların sevilmeyi hak etmedi gerçeği

seven insan kıskanır ama abartırsa nefrete dönüşür
karşı tarafı sürekli darlayan, sorgulayan veyahut hayatına müdahale ederse işin rengi o zaman değişir.

her insan özgürdür ilişki içinde sadakat, sevgi ve güven var ise kıskanç olmaya gerek yoktur.

geçmişteki hatalarını düşünmek

"şimdi ki aklım olsaydı hayatta yapmazdım" dediğimiz ama yapılan bütün hataların - yanlışların tek teselli edici kısmı tecrübe olması çok garip.
bilmem, belki de bu yaşanan şeyler bizleri daha da olgunlaştırıyordur ve gelecek planlarımızı daha düzenli duruma getirmeye yardımcı oluyordur?

mutfakta hiç seks yapmamış insan

gün geçmiyor ki cinsel fantezi örnekleri karşımıza çıkmasın

böyle şeylere merakı olanın başına neler gelir neler.

kocası tarafından kulağı kesilen kadın

insanlık, merhamet, sevgi, saygı ve hoşgörünün bittiğini gösteren üzücü hadiselerden sadece biri.

bu tarz insanlığı sorgulayan hadiselerin yaşanmasına rağmen hâlâ yetkili mercilerin görmemezlikten gelmesi çok berbat bir durum

evde kal

yeterli uyarılar yapılması ve hatta yasaklar ilan edilmesine rağmen bazı vatandaşların illegal bir şekilde vurdum duymaz olup hem kendi sağlığını hem de başkalarının sağlığını önemsemeyip laylaylom yaptıklarını gördükçe sinir olunası bir vaka

bazen düşünüyorum onca emek ne için diye.

insanı olgunlaştıran şeyler

arkanda herhangi bir destek olmaması ve zamanla beyninle konuşmandır.

her şeyin sıradanlaşması

hâlâ umut var insanoğlu kendine özel farklı şeyler yapabilir ve hayatına eğlence katabilir, bununla ilgili bir sürü alternatifler vardır.

iftardan sonra gelen uyku

iftardan sonra balkona çıkıp kahve + çay yapılması veyahut dışardan oksijen depolama sonucu uyku gereğini minimuma düşürmesini sağlayan çözümlerden birisidir.

sağak

sağak ya da sağlak derken dil sürçmesi sebebiyle sanki salak demiş hissine kapılırız.
(bkz: sağlak)

cemal can canseven

tekerleme gibi adeta isim ve soyisim uyumu.

bisikleti çalınmış uludağ sözlük yazarları

toplamda 7 tane bisikletimi çaldırmıştım.
bisikletlerimi araba gibi görüp hassas davranırdım süslemeler yapardım
1.) 18 vitesli kırmızı siyah bisikletimi o zamanların ipsiz sapsızları çalmıştı
2.) 21 vitesli mavi siyah bisikletimle kırtasiyeye gitmiştim alışverişimi yaptıktan sonra dışarıya çıktığımda o güzel bisikletler yaban eller tarafından uzaklara gitmişti
3.) mahallede çocuklarla iddiaya girer yarış yapardık ve ben kazanırdım ertesi gece de bisikletimi bahçeden alıp kaçırmışlardı
geriye kalan 4 çalınan bisiklet hatırası da bunlara benzer.

corona paniğinin coronadan daha tehlikeli olması

"acıya dayandığımız kadar varız" sözü aklıma geldi ve ben de düşüncelerimi belirtmek isterim.
corona virüsü gibi fazlasıyla hastalıklar veya virüsler yaşandı corona benim gözümde daha tehlikeli bir değeri taşımıyor çünkü gerekli bilince sahibim ve önlemleri alıyorum (tabii abartmadan)
önlem alınması gereken şeyleri takip ettiğim zaman bir insanın günlük hayatında yapması gereken hususları barındırıyor, yani bunlar kolay şeyler
ama en kötüsü de bu tarz önlemleri adeta küçük bir bebeğe anlatıp onları yönlendirmek gibi olması.

bir anda mesajlaşmayı kesen erkek

farklı düşünceler oluşmaya başlamıştır ki bir erkek mesaj göndermeyi anında kestiyse yaklaşık 2-3 gün içinde de son konuşmayı yapar ve tüm bağlantı kopar
erkekler kapalı kutu gibidir en azından çoğu öyle, erkeğin ne yaşadığını ne kurguladığını vesaire anlamak zordur bu yüzden erkeğe arkadaş gibi yaklaşmak lazım
en azından ben böyle düşünüyorum.

solcu diyince akla gelen şeyler

Türk yapımı olan bu son olsun filmi akıllara gelir.

kürt gencinin örnek aldığı üç siyasetçi

normalde ilginç değil sadece toplum algıları farklı olduğu için bu duruma şaşırıyoruz,
örneğin şuan ki algıda oluşan kürt birisinin ilham aldığı siyasetçiler şu şekilde oluşur;
1.) Selahattin Demirtaş
2.) Mesud Barzani
vesaire

çünkü toplumun kutuplaşması sebebiyle herhangi sağcı ya da solcu farklı siyasetçilerden örnek alamaz algısı oluşuyor

edit: yanlış anlaşılmasını istemem, toplum algısında sağcı birisinin solcu siyasetçiden ilham alınmasını toplum tepki gösterir, bu yüzden bu tarz durumlara şaşırırız

en sevdiğiniz sözlük yazarı

yeni katıldığım için kimseyi tanımıyorum umarım zamanla güzel dostluklar kurabilirim.