bugün

entry'ler (4741)

ekonomi kötü diye ak partiyi suçlayan tip

Sorumlu bizim mahalledeki büfeci yasin. Kessssinliklen başkası değil.

kazım karabekir

Eserleri genç kardeşlerimiz tarafından mutlaka okunmalıdır. Yakın tarihimizi anlamak için kazım karabekir ve Ali Fuat cebesoy paşaları okumak çok önemli.

Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsızlığımızı kazanan diğer generallerimizin ne denli donanımlı olduklarını gördükçe bugünlere daha iyi motive olacağımızı düşünüyorum.

üniversite sınavına geç kalabilen zihniyet

Bundan başka yanlış okula gidip son 5 dakika kala fark eden gördüm biraz önce. Çok gevşek bir nesil yetiştiriyoruz maalesef.

ibadete açılan trabzon ayasofya camii

iki yıl önce ziyaret edip bir vakit de namaz kılmıştım. hiç böyle değildi, tarihi dokusu bozulmamıştı. ilginç.

k mısıroğlu isminin bilim dünyasındaki saygınlığı

Bizim mahallede bobi diye bir köpek var. Ondan bir tık aşağıdadır.

kuruluş osman balgay

Kerküklü Süleyman'ın karanlık tarafa geçmiş hali.

atatürk ün hiç röportajının olmaması

Gazeteye verdiği röportajları vardır. Henüz Atatürk olmadan önce verdiği röportajlar bile çeşitli yayınlarda geçer.

suriye de abd konvoyunun önüne yatan kürtler

Dün altına yattıklarının bugün önüne yatıyorlar. Hayatları yatmaya endeksli.

22 ekim 2019 instela nın gümlemesi

Zaten 3 kişi kullanıyor aktif olarak. 4. kullanıcı girince Server kaldırmıyor.

yukko com

ilk alışverişimden oldukça memnun olduğum site.

Aldığım ürün Yazılandan daha fazla özelliğe sahipti. Fiyatı piyasaya göre %10 civarı ucuzdu, ertesi gün kargoya verilip iki günde elime ulaştı, Çağrı merkezi sinir edici şekilde bekletmiyor ve çok olumlu bir izlenim bıraktı.

Başta temkinliydim ama kesinlikle tavsiye ederim.

30 yaşına gelip bilgisayar oyunu oynayan loser

1988 doğumluyum, arada sırada 2010 model laptopumla 2002 model bir oyun olan red Alert-2 oynarım. Hatta 1988 ve 1989 model 2 arkadaşım ve 2001 model kardeşimle buluşup multiplayer oynadığımız da vakidir. Buna rağmen oldukça fitim. Zaten çok sık yaptığım bir şey de değil. Maksat bir tarihi yaşatmak.

menzil sofisinin çalışma prensibi ve gavs etkisi

Kripton taşı ise bu olayı engellediği için haramdır. Her kim ki kripton taşını eline alır, işte o cehennemliktir.

en pisi pisine ölen ünlü

(bkz: resneli niyazi bey)

Adamın ölümü deyim olmuş.

(bkz: niyazi olmak)

Alternatif: (bkz: ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi)

koray kılınç

ilk resmi maçı 1 eylül 2019 fenerbahçe trabzonspor maçı olan genç forvet. 82. Dk'da Alexander sörloth'un yerine oyuna girdi. Yolu ve bahtı açık olsun.

trabzon

Trabzonluyum, türküm. Kardeşim bu vatan için şehit düştü. Burada bana, memleketime, insanıma laf atan şerefsiz ergen itlere tek nefeslik hakkımı helal etmiyorum. Allah belanızı eksik etmesin şerefsiz köpekler.

30 ağustos 2019 uefa avrupa ligi kura çekimi

Astana ve başakşehir dışındaki Türk takımlarının gruptan çıkmaları olası.

Qarabağ(karabağ) yıllardır bu turnuvaya katılıyor, artık tecrübe kazandı ve grubunda sevilla, apoel ve dudalenge var. Sevilla dışındaki rakiplerine diş geçirebilmeli.

Trabzonspor ise basel, getafe ve krasnodar ile karşılaşacak. Kadro derinliği problemini aşarsa grupta baş edemeyeceği rakip yok.

Başakşehir'in işi zor. Roma, mönchengladbah ve wolfsberger eşleşmesinden çıkması çok zor. Nitekim düşüş yaşıyor.

Beşiktaş da iyi bir kadro derinliğiyle grubu lider bitirebilir. Braga, bratislava, woverhampton kolay rakipler olmasa da Beşiktaş'ı favori görüyorum.

Astana için talihsiz bir kura geldi. Az alkmar, Man. United ve partizan.

Oynamadan ne kazanılır ne de kaybedilir. Türk takımlarına başarılar...

30 ağustos uğurlar getirsin, kutlu olsun!

odd thomas

Kendini izlettiren güzel bir film. Baştan sona sıkılmadan izledim. Hatta biraz bakıp bırakacaktım, bırakamadım. Keşke devamı çekilseydi.

Upuzun okunacaklar listeme kitabını ekleyeceğim.
görsel

rusya dan türk astronot teklifi

Yılların geyiği gerçek oluyor desene. Vaziyet almayı gerektiren gelişme.

trabzon da fenerbahçe forması giymek

Çoğu genç arkadaş bilmese de-Trabzonlular dahil-trabzondaki fenerbahçe nefretinin kökeni sportif çekişmeler ve haksızlığa uğrama düşüncesinden çok mümin aydın cinayetidir. Küçük bir çocuğun sırf trabzonsporlu diye öldürülmesine verilen tepki yıllar içinde yaşanan başka olaylarla da körüklenerek bu hale geldi. Futbol gibi bir sebep yurttaşları düşman etmemeli fakat o kadar olgun bir toplum değiliz maalesef.

Umarım olgun sporseverler olacağımız bir gelecek bizi bekliyordur.

fenerbahçe üzerine oynanan oyunlar

Futbol diyorlar o oyuna. Yine tacınızı mı çaldı hakem?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.