bugün

Şişmanlık hastalık değildir fakat obezite ve diğer hastalıkların bütünü mukadderattır.
Yersen alırsın işte ne genetiği. Evet, vücut tipine göre kolaylık veya zorluk var ama sırf zırbomorf vücut tipin var diye kimseden anlayış bekleyemezsin. Şişkoysan şişkosundur. Yuvarlarım çarparsın labuta.
Alırsın ekstra biletini, alırsın xxxxxl kıyafetini, bakarsın tığ gibi insanlara, söversin kaderine.
Ya da "sökerler zamk" dersin, kalkarsın yaparsın efendi gibi sporunu, diyetini.
iyi ki hoşgörüyoruz sonra "bönö nödön öş yök", "bönö şöşkö dömö".
Evet 120 kilodan 96 ya düştüm.
Kader mi?
Yaprağımı kader.
Böyle olmasını ben istemedim. Kaderimi yazan kimse o da istemedi izin.
Tekrar:
uzun süreler şişman(şişko)larla dalga geçmedim. çünkü hepsi hastayım o yüzden şişmanım diyordu. makuldu olabilirdi. fakat yıllar geçtikçe, birçok şişman tanıdıkça alakası olmadığını cidden çok fazla yedikleri, zararlı gıdalarla beslendikleri, şişman olmalarının sebebinin iradeleri olduğu gerçeği ile yüz yüze geldim. artık özellikle dalga geçiyorum. bence bu bir toplum hizmeti. çünkü şişko şahıs kendi kendine sormalı. ya istediğimi hunharca yiyebilmek bu kadar önemli mi. düşünsene istediğini istediğin kadar yiyebiliyorsun ama karşılığında güzelliğin gidiyor, evde kalıyorsun, bir topaç olup çıkıyorsun. bu mudur yani? şişkolarla gerçekçi argümanlarla, pes edip kendilerine gelmelerini sağlayacak şekilde dalga geçin. özellikle balık etli denen şişkoluğa bir adım kalmışlar ile. ki kendilerine gelsinler.
Hiçbir şey kader değildir. Hayatımızı, kaderimiz belirlemez. Hayatımızı, seçtiklerimiz ve vazgeçtiklerimiz belirler... Her şey bizim çabamızın veya çabalamayışımızın bir sonucudur. Ben kadere inanmam...
Bir hastalık boyutunda ise, kader. Kişinin kendi davranışları neticesinde oluşmuş ise, seçimdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar