bugün

adana'da polis haftası nedeniyle düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan lise ikinci sınıf öğrencisi şaziyenur erdoğan'dır... başörtülü olduğu için kürsüye çağrılmamış...

http://www.8sutun.com/Yin...-hazımsızlığı_106939.html
bilinci kapalı olan kişilerin , kafası kapalı olan insanlara tahammülü olmaması üstü kapalı özgürlük istiyen zihniyetin başörtüsü olacak bir durumu simegeleyen bir durumdur.
asılması biraz ağır olur da, müebbet hapis yatması gereken öğrencidir. böyle öğrenciler yüzünden laiklik elden gidiyor.
yazarsam küfrederim, boş ver.

allah babanın şefaatini sana nasib etsin güzel kardeşim. hicabını muhafaza etmeli, piç kurusu, it eniklerine inat, islamın emrinden vazgeçmemelidir.
devletin bir kanunu varsa ona uyacaksın arkadaş. oraya başörtülü çıkılmaz dediyse sana kanun. başını açmak istemiyorsan çıkmayacaksın. tamam birinci olmuşsun. ama kanuna karşı gelmemelisin. ben sana başını aç demiyorum. ben sana dinini yaşama da demiyorum. ama bir bak eğer baş örtüsünü inançlarından dolayı değilde göz boyamak için takıyorsan. bana göre bir paçavradan başka birşey değil(sin)dir. ama sen çıkarmam bu başörtüsünü dediysen bir kere. başörtüyle girilemeyen yerlere girmek için zorlamıycaksın. ödülünü aldıysan önemli olan o kürsüye çıkmak değildir. yazdığın şiirdir önemli olan.
edit: eksileyen arkadaşlar neden eksilediklerini bi yazsınlar tartışalım.
bildiğim tüm bedduaları ettiğim sırtlan sürülerinin kürsüye çıkarmadığı başörtülü kızdır.

onun babası şehit olmuş belli ama,

siz hayat süren leşler sizi kim diriltecek?
sırf sesini duyurmak için provokasyon yapan ve türban takarak ödülünü almak isteyen öğrencidir. biliyor karşı çıkılacağını, türkiye'nin düzeni bu, ne diye zorluyorsun? eğer türbanın ve sen ayrılmaz birer ikiliyseniz kabul edilmeyeceğinizi bildiğiniz yerlere de en başından gitmezsiniz.
türbanı baştan yasaklayan zihniyete paralel olarak yarın öbür gün başı örtülü olmayanlar ağzında kuş tutsa örtüsüz hiç bir yere kabul edilmeseler

ve biz de çıkıp yasalarla savaşmayacan kardeşim desek.

diyebilir miyiz?yok hayır bu kadar mal olacağımızı sanmıyorum.
demek ki türbanı ödülden daha önemliymiş. hesap soracaksa ona o akılı verenlerden sorması gereken öğrencidir.
hem lise de türban neyin nesidir diye de sormak gerekir.
Dünyaya bacaklarının arasından bakanların anlamakta güçlük çektiği, hatta anlamaya niyet dahi etmedikleri öğrencidir...
Zekidir, kalemi kuvvetlidir... Bunu göremeyen hayasızların başındaki hayaya takıldığı alnı öpülesi öğrencidir...
cumhuriyetin elden gittiğinin göstergesidir. tez zamanda zinde güçler adanada tankları yürütmeli, cumhuriyetimizi kurtarmalıdır. böyle şiir okuya okuya şeriatı getirecekler zaten.