bugün

istanbul güngören'de bir ilköğretim okulu. savaş ay'ın çıkardığı "şiir mektebi" adlı şiir albümünün gelirlerine, birtakım konser ve sair etkinliklerden elde edilen gelirin de eklenmesiyle yaptırılmış ve 2000 yılı eylül ayında hizmete geçmiştir. dünyanın, şair adları verilmiş sınıflara sahip tek okuludur. ayrıca okulda sınıf değil derslik sistemi vardır. yani öğrencinin değil öğretmenin sınıfı vardır. Türkçe dersliği, Matematik dersliği, ingilizce dersliği vs. Bu sistemde öğrenci, dersi hangi derslikteyse o dersliğe gider. derslikler de buna göre düzenlenmiştir. Bu sistem okulun ikinci kademe yani 6,7 ve 8. sınıfları için geçerlidir. zira 1-5. sınıfların öğretmeni tektir(bazı uygulamalı dersler hariç).

Amerikan kolej filmlerinde görmeye alışık olduğumuz öğrenci dolabı bulunan koridorlar bu okulda da vardır.
1 Kasım 2006 tarihinde, ünlü şair bekir sıtkı erdoğan, okulda bir konferans vermiştir.

Düzenleme: Koridorlardaki öğrenci dolapları, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının başında kaldırıldı. Aynı dönemde derslik sisteminden de vazgeçildi. Zira, dışarıdan bakınca daha havalı özellikler olmalarına rağmen birçok olumsuz yanları vardı. Fakat, sınıflara verilmiş şair adları da kaldırıldı ki buna niye gerek görüldü onu ben de anlamadım.