bugün

(bkz: dünyada şeytan olmak vardı)
Şeytana tapan birey iddası.

Birazdan benim tanrım senin tanrını döver iddasında da bulunur bu birey.
saçmalama olayının doruk noktasıdır .
tipik zındık laf dolandırması,

mantıksızdır, şöyle ki; eğer zındıksan, ki bu cümleyi kurduğuna göre zındıksın, *allah'ın varlığına ve dolayısıyla da şeytan'a inanmıyor olman gerekir,

diğer durumda ise, ağır zındıksın, biliyor kabul ediyor ama düşmanlık ediyorsun, mazoşist bir tutum, neresinden bakarsan bak öyle,
müslümanlarla dalga geçmekten hoşlanıyorsun, yani bu durumda gene kendinle çelişiyorsun, hani kendini, aydın, demokrat, insancıl falan görüyorsun ya, hayvan haklarına karşı bile çok duyarlısın ya hani,
iyi de,
inanmadığın bir din ile uğraşman saçma değil mi sence? sabah yüzünü yıkamadan koşup sözlüğe, inanmadığın bir din ve onun inananları ile dalga geçmek gerçekten insani bir durum mu sence?
şeytanın cehenneme giderken beraberinde götüreceği kişi beyanatıdır.
not: tabi bu kişi imana gelip tevbe ederse bilmem.
--spoiler--
Tek ve benzersiz Allah inancı islâm'ın temeli ve islâmî inanışın esasını oluşturur. Kur'ân-ı Kerîm'de Allah, Allah inancı ve Allah'ın sıfatları geniş olarak işlenmiş, din bilginleri Allah'ın isimleri ve sıfatlarını tanımlamışlardır. Kur'ân-ı Kerîm'de "Allah" lafzı toplam 2699 kere geçmektedir. En kısa surelerden ihlas Suresi, islâmî Allah inancının esaslarını konu alır:
“ De ki, Allah tek ve benzersizdir. Allah'ın hiçbir şeye ihtiyacı yoktur. Doğmamış ve doğrulmamıştır. O'nun dengi, misli olmadığı gibi zıddı da mevcut değildir.
--spoiler--
Şeytanla el ele cehenneme girecek ateist beyanıdır.
Allah istese çoktan yok ederdi şeytanı. Ama onu lanetleyip huzurundan kovdu. Ve şeytan da bu leke ile yaşıyor şu an.
--spoiler--
Ateist: böyle mallığın benimle ilgisi yok.
--spoiler--
şeytan yenilmez ve tektir.

allah, tengri, zeus, ra, isa bir sürü allahlar var

şeytan hep tekti, hiçbiri onu yok edemedi.
sana göre masada marangozdan üstün, yemek aşcıdan üstün...vs hey büyük allah im c.c.
Şeytan ne kadar güçlüyse tanrı da o kadar güçlüdür. Şeytan zayıflayıp gücü azaldıkça tanrının gücü sanıldığı gibi artmaz aksine azalır çünkü şeytan insanları baştan çıkaramadığı için günahlar azalmış tanrının yardım ve adaletine ihtiyaç kalmamıştır. Şayet şeytan yok olursa günah olmayacağı için tanrının yardım ve adaletine ihtiyaç yoktur dolayısı ile tanrıya ihtiyaç yoktur. Yani ne kadar şeytan o kadar tanrı. Bana iyilik yapma, şeytanın gücüne karşı koyacak kadar güçlüyüm. Benim felaketim gene kendim.
şeytan gerçekten kötü mü ? yoksa sadece kötüleri cezalandırmakla görevli bir gardiyan mı?
ateşten yaratılmış en üstün varlık olduğunu iddia eder tüm mesnevi dinler...peki ya diğer dinlerdeki şeytan benzerleri ? hiç biri gerçekten kötü değildir...kötülerin cezasını veren cellattırlar sadece...ya kafanızın içindeki şeytan figürü ? şayet şeytan, cehennem, günah gibi kavramlara inanmıyor olsaydınız, ya da bu kavramlar hiç var olmamış olsaydı, yine de "iyi" olmayı seçer miydiniz?
ateistlere laf edenler, ateistler sadece allah'ı ve dinleri değil, bu dinlerin tüm dogmalarını inkâr eder, kısaca şeytan da yoktur onlar için. konunun ateistlerle uzaktan yakından alakası yok bu sebeple.
şeytan, yaradıcıdan üstün müdür? eğer varsa üstün değildir onun tamamlayıcısıdır. tıpkı gölgenin olabilmesi için ışığa ihtiyacı olması gibi...ışık olmazsa gölge de varlığını sürdüremez...
neye inandığınızdan çok nasıl inandığınız önemlidir. körü körüne inanmayın...alak suresi birinci ayetin de dediği gibi "ikra"....okuyun...inandığınızı iddia ettiğiniz din size bunu emrediyor...okumaktan korkmayın.
" allah allah ! " dedirtti. öyle olsa "şeytan şeytan ! " derdik.
şeytan tanrının gücünün tek kaynağıdır.
Şeytan; kömür ruhlu ebu cehil ile elmas ruhlu hz. Ebubekir in birbirinden ayrılmasını sağlayan birisidir. Onun yaratılışı ve bizim için imtihan sebebi oluşu da yine hayırdır.
inanç ve iman vechesinden bakmayıp Meselenin aslı mecraından saptığında işte tıpkı yunan filozoflarının yaptığı gibi boş beleş felsefeler üretir durursunuz şeytan hakkında.

Şeytan madem ki kötülüğün simgesi ve sonunda kötülük kazanacaktı o zaman iyilik neden var? Madem tüm insanlar kötüydü yada kötü olacaktı neden ve niçin yaşıyoruz? Kimin için? o zaman kime karşı niye savaşalım ki? Teslim olalım bitsin gitsin. Öyle ya niye mücadele ediyoruz hayatta? Niye oturduğumuz yerden ve hiç bir şey yapmadan bir şeylerin sahibi olamıyoruz mesela? En basitinden karnımızı doyurmak için bile yemek yemek zorundayız. Geçinebilmek için çalışmaya üretmeye almaya satmaya seyahate ticarete araştırmaya öğrenmeye öğretmeye kısacası hayatın içindeki tüm faaliyet alanlarında iştigal etmeye mecburuz. Hiç kimseyi oturduğu yerden müdür yapmıyorlar. Onu bırak mülakata girmeden fabrikaya işçi bile almıyorlar. Haa demek ki iradeyi gayreti isteği azmi sabrı çalışmayı biliyor ve yapıyoruz. Bir şeyleri istiyorsak ona sahip olmanın tüm icap ve şartlarını yolunu yöntemini usulünü kaidesini yerine getiriyoruz da neden dünya için mücadele ederken tüm legal yollar varken ve üstelik buna imkan da varken illegal yolları tercih edelim? Yada yasal gayreti ve kanuni olanı bırakıp hukuksuz ve adaletsiz suç unsuru içeren işler yapalım? Madem bu dünyanın müesses nizamına bir güzel uyuyoruz da esas kainata nizam verenin alemin sahibinin emir ve yasaklarına nizamına kurallarına kanunlarına uymayalım? Bu ikiyüzlülük değil mi?

Dünyayı yaşarken iyi, menfaatlerini temin ederken iyi, korkudan kurallarına uyarken iyi, köfteleri mideye indirirken şeytan ortada yok, garson hesabı getirince paşa paşa ödemek var itiraz yok, ama allah verdiği nimetin karşılığı kulluğu isteyince dünya kötü, insan kötü. Yapma ya. mesele ilahi olunca din olunca inanç ve iman olunca yan çiz kıvır kayış at yalanla inkar et kabullenme dışla yok say öyle mi? Beleşe mi yaşıyorsun bu hayatı? Dünyada karşılıksız neyin sahibi oluyorsun? Ee o zaman niye sana onca nimeti sunan rabbine borcunu ödemiyorsun kardeş? Tabi ya allah serbest bıraktı ya karışan yok görüşen yok nasıl olsa. hesap da sormayacak değil mi? Göm kafanı kuma bakalım göm. Ama başına bir melek dikseydi senden iyi müslüman olmazdı. Şeytanı görseydin allahım allahım derdin. Ama O zaman riyakarlığın yalancılığın iki yüzlülüğün de meydana çıkmayacaktı.

Bu hiç aklına gelmedi mi? O zaman kulağına su kaçtı..