bugün

aksini iddia etmek beyhude ve boş bir çabadan ibarettir. şuanda yeryüzünde çaresi olmayan cümle dertlerin devası islam şeriatindedir. mazlumun gözünden akan yaşları durduracak sistem ve metod islam şeriatindedir. komünizmanın yapmaya çalıştığı fakat sonunda yerle yeksan ettiği sosyal adalet anlayışı islamda, kapitalizmanın daha fazla yemesini durduracak yani ona bir ölçü koyacak şuur islamda, demokrasya ve liberalizmanın verdiği aşırı özgürlüğün getirdiği anarşizmayı durduracak yol ve öğreti islamdadır. islamdan başka kurtuluş yolu aramak, ve başka ideolojilere sarılmaksa tam bir komedyadır.

yaşasın allah ın kanunları, yaşasın şeriat.
(bkz: allahu akbar)
yaşasın islam faşizmi!
kurtulmuş olanı göster inanalım. iyise enayimizki hayır diyelim.
zaten demokrasi öyle ağım şahım bir halt değildir.
müslüman olmama rağmen katılmadığım görüş.
peygamberlerin çapkın olması...
ölünce görürsün ebeninkini.
iran olup kurtulacağıma türkiyede kalır ölürüm daha iyi.
Şeriatı bilemem ancak demokrasi için şu söz gayet geçerlidir: Çoğunluğun aptal olduğu bir ülkede demokrasi tehlikelidir. (bkz: Türkiye)
maymunlar tarafından ortaya atılan iddia. sana ne maymun kardeşim insanlıktan? biz sana diyor muyuz bütün maymunların kurtuluşu muz ağacına tapmaktadır? muzunu ye otur evrimini tamamla.
bana bir tane islam ülkesi gösterin ki bilim ve teknoloji üreticisi olsun.
evet ama, muhtevası aydınlatılmadan söylendiği zaman, herkesin ayrı bir anlam çıkaracağı konudur. kim afganistan olmak ister? kim suud olmak ister? kim iran olmak ister?

neyin ne olduğunu, hangi meseleye ne çözüm getirildiğini bilmeden konuşmak, bir şey söylemek değildir..

(#9248429) böyle olacaksa, konuşulacak bir şey var demektir. yoksa boş konuşulur bence...
şeriat deyip geçmiyoruz. bizler şeriati gerçek manasıyla yaşayacak ruhu arıyoruz ve tatbik etmeye çalışıyoruz. evet malesef şuanda islam şeriatini hakkıyla yaşayan bir islam ülkesi yoktur. varsada özünden uzak bir şekilde tatbik edilmektedir. halbuki islam şeriati bir yaşam biçimidir. yeri gelir sevgidir, yeri gelir allah için nefrettir. herşeyden önce muazzam bir dengedir. ilim müminin yitik malıdır nerde bulsa alınır ya da ilim çinde bile olsa gidin alın hadisi şerifine dayanarak ilime ve bilime önem vermektir. ceza hukukunda mağdurun ailesi isterse kısasa kısas cezasını uygulamaktır. yani öyle boş beleş, kol, kaf kesme falan yok. kadının son iki yüzyıldır kaybettiği değeri geri kazandırmaktır. nasıl mı? nur suresinin ayetlerini tatbik ederek, kadını köpek nefislere yem olmaktan kurtarmaktır. komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen bir peygamberin izinden giderek sosyal adaleti oluşturmaktır. istişare denilen fikir alış verişiyle gerçek demokrasiyi yaşamaktır. velhasıl kelam; ilimde, bilimde, sosyal adalette, güvenli toplum oluşmasında cümle dertlerin devasında tek ve etken çözüm islam şeriatidir.

not: acıyorum şeriati kol kesmekten ibaret zanneden zaallılara. ya da aklına sadece iran gelen şaşkaloz abidelerine.
Şeriat ülkelerinde çekilen cezalandırma videoları internet sitelerinde dolaşıyor.
Sokakta kadın Kırbaçlama, araba ile el ezme, el kesme, ayak kesme, boğaz kesme, göğsüne kadar toprağa gömülmüş kadını taşlayarak öldürme (recm), vinçle kaldırarak toplu idam vs...
Kolay ulaşılabiliyor, Dileyen araştırıp izlesin...
bütün insanlığın tek kurtuluşu insan olmaktır. açıkçası budur yani. tamam şeriat bir yönetim biçimidir, elhamdürillah ben de müslümanım ama madem tek kurtuluş yolu şeriat neden o zaman hiçbir arap ülkesi üst seviyelerde değil? bana bunu açıklar mısınız? müslüman olmayı sadece şeriattan, şeriata uymaktan sanan kişilerin zırt pırt düşüncesidir. sen önce insan olarak müslüman olarak görevlerini yap ki allah sana merhamet eylesin. şeriatı sevmiyorum ama bu değilki ben ateistim. şu anda müslümanlığın en rahat yaşandığı ülkelerden birisidir türkiye. git bakalım şu anda arap ülkelerinde ne kadar inançsız kişi var? sanıyor musun sen suudi arabistanın hepsi müslüman. onlar bir kurala uymak zorunda olduklarından dolayı müslüman gözüküyorlar. oysa bana göre allaha inanmak tamamen vicdan meselesidir. zaten dünya üzerindeki gerçekleri gören insan allah a inanır. inanmıyorsa bile bence kimse ona karışmamalı. her koyun kendi bacağından asılır çünkü. zorla bir ototriteye dayanarak müslümancılık oynamak çok sahte. kişi kendi düşüncesini açıkça belirtip istediği gibi yaşamalıdır. zorla bir şeylere inandırılarak değil.
şeriat denilince insanların aklına 'iran ve zulümleri' geliyor, getirtiliyor artık. kişi böyle bir başlık açtığında ister istemez genellemelere varıyor. malum harf kısıtlaması. konuya 'ülke elden gidiyor' moduna bağlanarak yorum yapan arkadaşlara da gülüyoruz ailece.
kimse kimsenin düşündüğünü onaylamak zorunda değil fakat saygı duymak 'zorunda.' en azından bir pm ile 'yahu tam olarak ne demek istedin?' denilebilir fakat bunu yapmaktan yoksunsunuz biliyorum neden? çünkü dert başka.. 'şükela'.

tanımsal: şeriat Allah'ın emirlerine harfi harfine uyarak, sünnet- i seniyye' den şaşmayarak yaşanan yaşam biçimi.

yorumsal: kurtuluş yoludur vesselam.
zamanı kokutanlar mürteci diyorlar bana,
yükseldik sanıyorlar alçaldıkça tabana.

(bkz: necip fazıl kısakürek)
şeriatın şu sizin lehçede manası bu mu?
(bkz: yok ebenin amı ali sami)*
şeriat, bütün kurtuluş yollarınızı tek bir insana bırakma hakkınızdır.
edit:ah pardon hak mı?
bunu diyen insan kendi kendine sınırlama zorlama getiremiyor mu illa ki birileri bişeyleri yasaklamalı mı cevap evet ise çok yazık.
islam kuralları, Allah'ın yarattığı cana kıymanın ve ona zulmetmenin günah olduğunu söylerken, islam kuralları çerçevesinde yönetim şekli olan şeriatte ölüm zulüm vb.. günahlar işlenerek cezalandırılıyor insanlar.Günümüzde bu şekilde yönetilen ülkelerde bunun örneğini bol şekilde görüyoruz.Zannetmeyin ki şeriat gelince herkes namaza gidecek herkes oruç tutacak gün gelirde şeriatle yönetilirse göreceksiniz ki yürekten ibadet edenler bile dinlerinden soğuyacak hale gelecek.Bu sıralar yöneten kişilerin ne kadar iyi yönettikleri tartışmaya açık olsada yönetim şeklimiz topluma uygun ve güzel..
sahabilik döneminde kalmış yoldur, şu anki istenen şeriat erkek egemen bir teokratik devletten başka bir şey değildir.
en büyük allah bizim allah şeklindeki söylemdir.

tutmayın küçük enişteyi diyoruz.
(bkz: yalansa söyle recai abi)