bugün

ömürden ömür götüren kokudur. havalandırmanın açılması da fayda etmez. hemen mola verilmeli ve kokunun kaynağı bulunmalıdır.
bulunan kokunun kaynağını en kısa sürede iz bırakmadan ortadan kaldırmalı ve bütün insanlara suni teneffüs yapılmalıdır.
madem osuracaksınız bilmeniz gereken önemli bir detay vardır.
gazı elinden geldiği kadar sıkacaksın
koku üste gidecek havası sonra dışarı çıkacak.
o zaman kokusuz osurursun. en azından çevreni rahatsız etmezsin.
*
olay sadece gaz ve ayakkabı değildir. yemek, ter, ağır ve iğrenç bir parfüm...
burnumda hissettim kokuyu gece gece.
(bkz: kim osurdu lan)
(bkz: yazın gelmesiyle isyan ettiren ter kokusu)
(bkz: otobusteki ayak kokusu)
kokunun hası, en doğalı ve en keskini karadeniz bölgesindeki herhangi bir ilden yapılan yolculukta hiissedilir.
(bkz: turşu minzi pestil vs kokusu)
sevebini hep merak ettiğim bir konudur.havaalanlarında belkide daha fazla kalabalık olmasına rağmen kötü koku asla olmaz,ancak otobüs terminalleri hep çiş kokar.(sayın yolcular duvarlara mı işiyolar napıyolar anlamadım gitti)
(bkz: ayak kokusu) oluyor bide efenim. muavinin biraz çaprazımdaki bir amcayı uyardığını bilirim ben.
okuduğunuz yer memleketinize uzaksa hele otobüslerden, yolculuk etmekten soğutan kokulardır bunlar.
sebebi bir türlü kavranamayandır.ama sizi otobüsteki diğer insanlara yaklaştırır *sanki o an başınıza bir şey gelse hemen yardımınıza etrafınızdakiler koşacak gibi gelir.içli dışlı olursunuz bir anda.sonra herkes birbirinin ayağına bakar acaba ayakkabısını çıkaran var mı diye?velakin muavin son noktayı koyabilir araba parfümüyle belki de otobüs parfümü deniyordur bilmiyorum.
abur-cubur'u kesip, rejime girdiğim bu günlerde bana destek olan, iştah kapatıcı entry.