bugün

arka koltukta oturan yolcu 190+ boyda ise, sonrasında söz konusu arka koltukta oturan kişinin şehirler arası yolculuklarda tekrar otobüs tercih etme ihtimalini %0'a düşürebilecek bir harekettir. dolayısı ile petrol türevi yakıtların kısa sürede tüketilmesine, hatta çevre kirliliği ve co2 salınımlarının artmasına vesile olan eylemlerden biridir. kelebek etkisi filan diye birşeyler mı vardı?
medeni insanın arkasına dönüp haber vermesi, dönemiyorsa da parça parça yatırarak "bak yatırıyorum" mesajını arkadakine iletmesi gerekir. Öküz gibi hönk diye yatıracağınız koltuğun arkasında bulunan; acılmış bir masada duran içecek, bacak bacak üstüne atmış kitap okuyan bir masum, yayılarak uyumakta olan bir yolcu olabilir.
koltuğu geriye yatırmak ile arkadakinin kucağına yatmak arasındaki orantıyı sağladıkça normal olan eylemdir. normal olmayan koltuğu sonuna kadar yatırıp arkada oturan kişinin de kendisi gibi yolculuk etme hakkını elinden alan öküzün yaptığıdır.
olmaması gereken olaydır. kardeşim o bir otobüs, otel değil. koltuğu geriye yatırıp abanıyor, bi de uyarınca trip atıyor. ulan sen güzelce yatacaksın diye ben seni çekmek zorunda mıyım. utanmadan siz de yatırın diyor. ben senin gibi densiz miyim arkadakini rahatsız edeyim.
Normal duzeyde yatirinca sorun olmayan durum. Lakin bazi hayvanlar yayilinca isin boku cikiyor.
Arka kapının önünde yer bulunmuşsa yapılası eylemdir.
muhtemelen arka koltuktaki yolcunun da yaptığı olağan davranıştır.
Arkadaki insanın mesafesini düşünen var düşünmeyen var . Ne yapalım yani.
uyarı yapmadan saniyenin onda biri hızında tamamen geriye yatırılmadığı müddetçe sorun yoktur. ayağımı kıracaktı ayı!
yaklaşık 25 derecelik açıyla yatırıldığı takdirde kimseye zararı olmayan,
sık yolculuk yapmaya mecbur kaldıktan sonra, olmazsa olmazlarınız arasına girecek davranış.
arkasındaki insanı düşünmeyenlerin bu yatırma açısını 60 dereceye kadar çıkarttığı olay. lan belki arkandaki adamı araba tutuyor? belki zar zor yolculuk yapıyor o gariban? berber mi lan burası? ayı.