bugün

abartan çok abarttı , hafife alan da çok hafife aldı. 1 ay önce koronaya yakalandım 2-3 gün kokul alamadım.tat duygum berbat bir hal aldı. sadece bir gün de bileklerim ağrıdı o kadar. yakalanırsanız dünyanın sonu değil, merak etmeyin. hemen mezara gömmüyorlar.

şu an dünyanın odak noktalarından bu virüsün dünyanın başına gelen en büyük tehlike olduğu algısı pompalanıyor. pompalayanlar da microsoft başta olmak üzere dünyanın büyükbaş şirketleri. öyle ki microsoft bugün artık evden çalışmayı kalıcı haline getirdiğini de açıkladı.

yeni dünya düzeni evde bilgisayarın başında film izleyen, digital platrformlara takılan, alışverişini internet üzerinden yapan, hareket etmeyen, tamamen hormonlu beslenen, hareket etmediği için de kalp krizi ve kanser başta başta olmak üzere koronik hastalıklara koşan yarı hastalıklı insanlar istiyor. ilaç sektörü de bu işin içinde.

hal böyleyken covid kolay kolay birmez demiyorum , bitirilmez. dünya'nın ekonomik dengeleri değişti. son 15 yılda israil'in hangi alanlara dev yatrımlar yaptığını bi araştırın sonra da konuşalım.
15 ekimden sonra bidaha bekleriz, gercek rakamları 15 inden itibaren açıklayacağız demişlerdi.
Gerci ben şüphe ediyorum hala, 30 bin ken 1500 açıklayan, tamam yakalandık diyip gerçeği mi açıklar yoksa az bisey rakam yükseltip ağzımıza bir kemik mi atar.
Ülkede 20 bin vaka sayısını 1500 açıkla tabi biter Aq
Bak mesele k.korede hiç yokmuş yersen
iran'da bitmiş yersen...
Rusya'da Asi bulununca günlük sayı 100 ün altına düşmüş yersen....
Peki bizim bu devletlerden bir farkımız var mı hiç zannetmiyorum...
Aynı bokun lacivertiyiz
ne yazık ki...
Biten bir şey yok. Ölümler de hastalar da devam etmekte. Umarım en kısa zamanda şu illetten kurtuluruz.
bir cahil sanrısı. virüslerin neslini dinozorlarınki gibi öldürerek tüketemezsiniz. virüsler yok olmaz, sadece kılık değiştirip değiştirip tekrar yayılır. siz de o yayılan virüsü yeni bir virüs sanırsınız çünkü tıbbın kendisi için geliştirdiği bir ilaç o anda yoktur. coronavirus benim araştırmalarıma göre 1960'lardan beri zaten insanlardaki gribal enfeksiyon ve dönemsel salgınların sebebi olarak gösterilen bilindik bir grip virüsü. bu virüsün şu anda pandemi şeklinde etki gösterme sebebi, mutasyona uğraması/uğratılması ve tıbbın kendisine hazırlıksız yakalanması. buna rağmen virüs ilk çıktığında bile bazı aids ilaçlarıyla kontrol altına alınabiliyordu. virüs kaybolmayacak, bitmeyecek, tükenmeyecek. sadece insanlar bağışıklık kazanacak.
Kimsede maske yok, götgöte oturulan masalar, koklaşan ergenler, ter kokan türbanlı teyzeler, apış arası kokan dayılar, çimlerde yuvarlanan çomarlar derken yaz günlerinin özeti gibi.