bugün

(bkz: işid hızı aşılabilir mi) diye okudum lan.
asilsa da su basliktan kurtulsak amk der gecerim.
ışık hızının sabit olmadığı kanıtlandığı için tam olarak belli olmayan hızdır.
Bir madde ışık hızını aşarsa o enerjiye dönüşür.
özlemişiz böyle bilgi veren başlıkları. öğrenmiş olduk böylece.
fizikçi arkadaşlardan hakikaten çok şey öğreniyoruz, iyi yazmalar .
eğer doğada enerji varsa demek ki zamanında ışık hızını aşmış ona sormak lazım.
nasıl oluyor bilmiyorum ama Bazı partiküllerin başardığı iş.

(bkz: bozon)
Aşılmaması için Bi engel mi var, tanrı evrene hız sabitleyici koymamışsa aşılır.
Işık hızını aşmış madde, artık enerjidir. Korunuma ters olacağı için aşılamaz.
denemeden bilemezsin.
ışık hizi aşılamaz o hıza ulaşan araç yapılamaz
yapılsa zamanda yolculuk ederiz zaten.
aslında her hızda zamanda yolculuk edilebilir ama ivme olmaması lazim yanı 10 30 70 değil kalkistan itinaren sürekli 70 olursa olur.
ülkemin pırıl pırıl genç cern'li bilim adamlarının * acaba mı? ile beyinlerini çatlatırcasına entry'i döşedikleri sorunsal.
isik hizini gectigini anlayamazsin dedigim durum. daha hizlisi yok.
bunu kimse bilmiyor herkes bir teori atıyor ama kesin bir şey yok. aşan madde var mı var (bkz: takyonik madde)
(bkz: takyon)
Bu konuyla ilgili soyleyebilecegim en reel sey : luzumsuz isiklari sondurelim arkadaslar.
Bence zamanda yolculuk etmeyiz zaten şuanda da zamanda yolculuk ediyoruz ama ışık hızında değiliz.Arog filmindeki zaman makinasini bulan özkan abi gibi.
insanın çok boyutlu görememesi bu durumu dahada içinden çıkılmaz hale getiriyor Zaman kendi içinde sonsuz boyutlu Mekan Kendi içinde sonsuz boyutlu Zaman ile Mekan ilişkisini kurmak ise mümkün değil.Ama eğer ufkunuzu açmak istiyosanız sonsuz bir evren sizi bekliyor Einstein nın her dediğini bir yasa olarak almak belkide başımızın ağrımasına sebep oluyor olabilir.
henüz geçilmiş değil ancak geçilebileceği ispatlandı.
Aşılmaması için bir sebep yok. Ama tek engel insanoğlunun "bulunabilecek herşey zaten bulundu" demesi. Onu demesek iyi insanlarız aslında.
Yaparsa, komşunun çocuğu yapar.

Annen bunu beğendi.
Lüzumsuz ışıkları söndürelim.. ışık hızına yetisemiyon diye fare kapanı gibi elektrik anahtarlarını kullanıyoruz..
O çok hızlı lakin biz daha zekiyiz..
Hee bide normalde kullandıgin elektrige para veriyorsun..bu dunyadan giderken yolluk hediyesi olarak bir pamuk aparatıyla son kez beyaz bi ışık hediye ediyorlarmış.. bu duzenegin saglikli calismasi icin fitil seklindeki pamugun kica girmesi ile sistem devreye giriyor ve gozu yormayan beyaz isik ortaya cikiyor..
Biseler sokup isik gormeyene ipne denir bu arada..
cevabı şimdilik hayır olan ve uzunca bir süre hayır olacak olan sorudur.
abi bi kere ışık hızının yüzde birine yaklaşamıyoruz ki ışık hızını aşalım, ışık hızı aşılırsa bilim çöker her şey anlamsızlaşır, insanlar uçmaya ışınlanmaya başlar artık.
lanet olsun dostum bilgi içerikli bi entry giremedim, benim fiziğim 1'di lise birde sonra da eşit ağırlığa geçip fizikten kurtulmuştum.
aşılabilir ancak aştıktan sonra birinin size ışık tutması lazım.
dayıoğlunun modifiyeli doğana mercedes motoru takmasıyla aşılacak hızdır.
Aşılsa bile muhtemelen oluşan sürtünme etkisi kişiyi paramparça eder.
fizikçi sözlük yazarlarına danışalım belki derslerine iyi çalışmışlardır..