bugün

sözlükte ilk açtığım hesaptan beri her başlığın altında gördüğüm iğrenç yazar grubudur. insanlık, saygı, kültür konularında pek fikirleri yoktur buna karşın sayıları çoktur. vatanını, milletini, bayrağını sevene saygı duyurulur lakin bu çomarlar ülkemizin en büyük sorunudur.
Gayet normaldir. Sosyal medya sonuçta. Kişilerin gerçek görüşleri o yönde olmasa dahi öyle davranıyor veya o ruh haliyle yazıyor olabilir veya kendine ikinci bir kimlik oluşturmuş dahi olabilir. Sosyal medya ciddiye alınmalı ama bu kadar ciddiye alınmamalı. Özellikle böyle nikli takma isimli yazılar yazılan yerlerde.

Sonuçta internet dünya içinde ikinci bir dünya. Burada herkes herşey olabilir. Tıp okumayan tıp öğrencisiyim diyebilir akp li olan chp li chp li olan akp li de olabilir. Zaten internetin çekici tarafı budur aslında. 2000 li yıllarda çet odalarında meşhur nikler vardı mesela @stsubay_42 - yakişikli_avukat - cerrah-ali - mühendis_oguz_m25... Halbuki sanayide egzozcu... Ama burada herşey olabilir.

Bırakın adam ırkçı olsun. Ki kürtler sadece türk olanlar tarafından ilkellikle veya vahsetle suçlanmıyor. Adam kendine "ben çerkesim" diyor ama kürtlerden nefret ediyor. Bunun altındaki nedene bakmadan "ırkçılar yeaa" demek kolay. Basitlik işte. Sende sevgi kelebeği rolü yapıyorsun, biraz damarına bassak ana-bacı söversin.

Kürtler kültürel vahşetine baksın. Yerel folk kültüründe dahi vahşet ön planda. Eline kocaman satır alıp dans eden başka bir canlı türü yok. Iranlı acemler var onlarda zaten malum kavimle yakın akraba.

Bulundukları her coğrafyada yoğun suç eğilimi gösteren gruplar hep kürt. Avrupa eskiden arnavut mafyasından çekti örgütleri vardı silah ve nakit akışları sağlamdı ama bugün kürt yeraltı grupları her türlü kirli işi çeviriyor arkalarında örgütte var tabi.

Hal böyleyken kürtlere karşı nefret insanidir bir savunma refleksidir ırkçılık değil. Kürtler aynaya bakmalı tabi empati ve kendi kendine hesap sorabilme cesaretleri varsa o kadar gelişmiş bir beyne sahiplerse.
Ben ırkçı değilim sadece arapları sevmiyorum.
sikindirik ırkların peşinde koşarken insanlığını unutmak... işte böyle.
Demokratik tercihini kullanan sözlük yazarıdır.
Irkçılık şüphesiz ki demokratik haktır.

milletimi, milliyetimi sevmeme ve milletimin, diğer milletlerden üstün olan vasıflarını, özelliklerini konuşmama, yazmama, kavmimi diğer kavimlerle kıyaslayıp haklı bir şekilde yüceltme çabama kimse laf edemez.

"Irkçılık insanlık ayıbıdır" denilmiş.
insanlık ayıbı nedir biliyor musunuz?
başka insanların ürettiklerini ve kazanımlarını hiçbir emek vermeden sahiplenmek, kullanmak ve bundan fayda sağlamak insanlık ayıbıdır.
örneğin; kaçak elektrik kullanmak.

insanlık ayıbı budur.
kaçak elektrik kullanmak bir insanlık ayıbıdır, kaçak elektrik kullananı eleştirmek değil.

Milletini ırkını sevmeyen şerefsizdir, kansızdır.
Benimdir. Bana çomar diyen andavallara duyrulur.
kafası taşla ezilmesi gereken yazar tipi.
benim ırkçılığım türke türklüğe düşman olanadır.
ifşa! Benim, benim, benim. Tezlere antitez, antitezlere yeni yanıtlar verebilme kabiliyetine sahip olmak için çok araştırmak gerekiyor sanırım. Bildiğim tek şey hiçbi' şey bilmediğim olsa bile, buna bir yenisini katarak ırkçı olabilmek için çok okumak, çok araştırmak,çok gezmek,çok görmek olduğunu ekliyorum. Marjinal görünmek için yapmaya çalışsanız bile her türlü rezil olacağınız bi anlayıştır. Bilmiyorsan mağdur olursun. Bilmeyen adam ırkçı olamaz arkideş.
Benimdir. Evet. Ekmeği yiyip çanağına sıçan, polisi askeri taşlayan, devletin malına ve esnafın malına zarar veren, iki yüzlü, şerefsiz bir ırk benim kardeşim olamaz. %90 ı potansiyel terörist bunların. grup yorum dinleyip gaza geliyolar sonra daglara gel dipleyip dağa çıkıyolar. istisnaların başımın üstünde yeri var onlar üstlerine alınmasın lütfen.
(bkz: Fuck racism)

Ilık ve götüşü pembiş yazarlardır.
Sadece kürtlere, Ermenilere ve araplara an itibari ile ırkçılık yapılır bu ülkede.
Eskiden Yunanlar vardı ama onlar şimdi konu dışı.
Ha Birde dönem dönem düşman olan Yahudiler ve ab'liler var.
DevLetin, partilerin ve liderlerin görüşüne ve o dönemki politikaya göre bu düşmanlık gruplara göre değişir.
Bir bakmışsın dostluk rüzgarları esmiş bir bakmışsın düşman olmuşlar

Kısaca Türkiye'deki milliyetçilik anlayışı ve milliyetçiler zavallı ve omurgasız insanlardır.
kendine milliyetçi diyen mhp ve seçmeni parti ve cenaH olarak akp gibi mezhepci bir partinin ve Erdoğan gibi Türk olmayan birinin götünü yalamak ile meşguldurler.
Türkiye'de milliyetçilik çoğunluk ile siyasal islam ile mezhep ve ümmetçilik üzerine yürür.
Küçük bir cenaH türkçü tayfa vardır onlarda elinde gelse orta Asya'dan, Kafkasya'ya ordan Macaristan'a herkesi kendine akraba yapmaya uğraşır.
Çünkü Türkiye'de var olan milliyetçilik veya türkçülük akımı devşirmeler üzerine bir sisteme oturmuştur.
Saf etnik köken aradınğı an herkes kendince kendini inkar eder çünkü hepsi iki dede önceden farklı gruplardan gelen kişiler.

Turkiye milliyetçiligini Ziya Gökalp'tan tut devlet Bahçeli'ye kadar tarih olarak devşirme gruplar üstlenmiştir.
Karadeniz gibi rumların ve lazların diyarında yapılmıştır.
Balkan Göçmenleri ve Kürtler, cerkezler sayesinde yapılmıştır.

Hele bu ülkede atsız hayranı ergenlere hiç gelmiyorum.
Irkçılık sadece kendi ırkını sevip başka hiç bir ırkı tasvip etmemektir.
Irkçılık kendi fenotipini diğer halklardan üstün görmektir.
Naziler dış görüşünüş olarak aryan bir halka inanıyor ve sarışın,beyaz tenli ve uzun boylu nesiller istiyordu.
Sizin ırkçılık nereye çıkıyor acaba?
Orta Asya türkleri gibi kısa, bodur ve Tüysüz bir halk mı hedefliyor sunuz? Çok komik siniz *

Gerçek ırkçılık ve ırkçı almanya'da evin içine benzin döküp içinde Türk yakan neo-Nazidir.
Gercek ırkçılık kürt ve Türk bir olup ermeni çocuğu kesmektir.
Gercek ırkçılığı bugün trump yapar, fransız sağı yapar, Hollanda sağı yapar..
Amerika'daki zenci düşmanı Protestan yapar.
Siz daha ırkçı ve ırkçılık görmemiş siniz.
Türkiye'de yükselen bir ırkçılık yok sadece koyun sürülerinin otlanmaya bu tarafa getirilme durumu var.
Kürtlere karşı ne devlet nede halk gerçek anlamda bir ırkçılık yapamaz nüfus, sermaye ve sınıf dengeleri musait değil.
Anca sözde ve bir kaç ufak icraatta kalır bu.
biz milletimizi ve memleketimizi severiz. bu ırkçılık değildir.
Başlığı açan adamın girdilerine baktım demin, türklüğü küçümseyen, aşağılayan birkaç girdi girmiş. Sonra vay efendim Uludağ sözlük çok ırkçı. Öyle göte böyle yarrrrraaaak. Önce aynada kendine bak. Hadi şimdi siktir git!