bugün

insanın asansörde başına gelen bir olaydır. apartmanda asansör yoksa, merdivenlerde filan başa gelmez. üst komşuya çıkmak için insan neden önce bodruma insin?

sadece bir kat yukarı çıkmak için asansöre binersin, ama asansördeki işaret aşağıyı göstermektedir. önce eksi birinci kata iner, sonra dörde çıkar. tabi bu arada diğer katlara da uğrayabilir. o zaman daha çok cinnet geçirmeye sebebiyet verir. tabi bu asansör macerasında asansörün kapıyı kapatma düğmesine seri basan ibne konumuna gelebilirsiniz. çünkü kimi katlarda duracaktır, daha uzun süre beklememek için düğmeye abanırsın.

büyük bir iş merkezinde bu durum başa gelirse, kişi 40. katta önce 1. kata inip, sonra 41'e çıkabilir. daha beteri de var yani. üçüncü kattan dörde çıkmak için önce eksi bire inme durumuna şükrettirir. her şeyde vardır bir hayır.

sözün özü; siz siz olun, asansöre bindiğiniz vakit okun hangi yönü gösterdiğine bakın.
akşam akşam gülmeme sebep olan olaydır.

keza ben bu başlığı üçüncü kattan eksi bir inip dördüncü kata çıkmak olarak okudum. zira eksi bir kat inmek ile bir kat çıkmak arasında matematiksel bir fark yok.

buradan asansörü tasarlayan arkadaşlara sesleniyorum. negatif sayılara kulak verin. aloooo, kime diyorum.
yanlış asansöre bindiğinizi anladığınızda bir alt katta inerek durumu kurtarabilirsiniz. ama illa -1'e kasarım diyorsanız, hayırlı traşlar.