bugün

başkasına gider yapan çocuk davranışıdır. hani böyle kavga ederken "gelsene gelsene" diyip geriye kaçan ya da tutmayın beni diyerek saldıran küçük eniştenin çaktırmadan "tutun ha sakın bırakmayın" tarzında yanındakileri uyarması durumunda olan çocuk böyle şeyler yapar.

hemen bir örnek diyalogla durumu açıklayalım. mesela iki arkadaş aralarında atışmaktadır. durum şöyle gelişir;

- oğlum bak ver şu arabayı, seni feci yaparım.
+ vermiycem işte banane, ayşe teyze sen de oynayabilirsin dedi.
- yaa senin nerden teyzen oluyor? o benim teyzem, annemin kardeşi.
+ banane ya, ben de teyze diyorum. amca mı diyeyim?
- beni ilgilendirmez, teyze deme. ver şu arabayı.
+ vermiyorum işte.
- bak üçe kadar sayıyorum, vermezsen çok kötü olur.
+ saaaaay.
- biirrr
+ oh canıma deysin, vermiyorum.
- ikiiiii
+ vermiyorum.
- iki buçuuuk.
+ küsürata başladın bakıyorum.
- iki altmış.
+ çüş, o nasıl küsürat be?
- iki yetmiş.
+ oh oh yandan.
- iki seksen.
+ salla yavrum salla.
- iki doksan.
+ cem uzan'a bir koysam.
- iki doksandört.
+ senin askerliğin bitmez oğlum.
- üçççç..
+ ee nolcak şimdi?
- teyze bu şebelek benim arabamı vermiyor.
* oğlum beraber oynayın işte, kardeş kardeş.
- teyze üçe kadar sayacağım, istemezsen fena olur.
+ hiç korkma figen teyze, bir şey yapamıyor.
* hadi ben gidiyorum.
- böhügühühügü.
kuru sıkı gözdağları verildiği için rezil olmamak adına güya karşındakine gösterilen ama aslında kişinin kendisine gösterdiği toleranstır, şakacı seniii..
kaldığı yeri unutmakta söz konusu olabilir yada sonraki sayıyı bilememek dumuru gözlenir.

+ niyazi 3'e kadar say
- 1,......,2.....,2.75,2.80,2.78..amua goyim...2,88...
insanı sinir eden olaydır.
hadi çocuğum şunu yap bak 3e kadar sayıyorum
1..,2..,2,01,2,02......2,98,2,99,3
aradan 1 dk geçer.
yaşadığı anı uzatmak isteyenlerin yaptığı bir şey. realist bir şey değil, saçma aslında.
istendiğinde asla 3 e ulaşmayacak ve matematiği, zaman ve mekan kavramlarını sikip atacak olan çocuk buluşudur.
çocukları korkutmak amacıyla yapılan, ucunda da bi bok çıkmayan durumdur. zaten artık bütün çocukların bağışıklığı var küsürata başlayınca zaten yen gelip yatmaları devam ediyor, gitgide dayanılmaz bi hal alıyor. sinirlendim lan. yazmıyorum.
Kişi ergendir.
genelde sıyrılmak istediği konudan nasıl sıyrılacağını düşünmek için yaratılan zamandır.
bunu en çok sinirli bi anne yapar.

bak 3'e kadar sayıyorum buraya geliyorsun hemen!

biiirr
ikiii

(gelmezse napıcam? dövecek miyim yani? e o da olmaz. e bişi yapmazsam da iyice otorite kaybı olur..)

mm.. ?!!

2 bucuuukk
2 yetmişbeeş..
olaya heyecan katmak diye buna denir....
Karşıdakine hala cesaret verebilecek aynı zamanda daha hızlı olmasını sağlayabilecek bir eylem.
ikiye kadar saydıktan sonra, kendi istediği şeyin olmayacağını anlayıp, işi şakaya vuran çocuksu tavır.
gerginlik yaratmak için yapıldığı düşünülür.
bu küsuratlı sayıların arasında iki buçuğun yarısı diye bi sayı da vardır.
tırsaklık göstergesidir, aynı zamanda geri sayarak tehdit ettiğiniz kişinin gözünde karizma dip yapmıştır. artık saymayı bırakın a.k.