bugün

üç beş çapulcu olarak nitelendirilen hainlerin arkasında kuzey ırak yerel yönetimi, a.b.d, rusya, avrupa birliği ülkeleri gibi güçler olduğunu unutan bünye tarafından dillendirilmiş tespit...
o çapulcuları devletin beslediğini düşünürsek.... çoğalırlar ama azalmazlar dediğim durum.

T.C istedi de bu kadar zamanda hangi savaşı kazanamadı... neden ve nasıl t.c olduğumuzu düşünüyorum ve var bunda bir iş diyorum.
türkiye cumhuriyeti devletidir. söz konusu 3-5 çapulcu amerika birleşik devletlerinden
tam destek almaktadır. bunu türkiye cumhuriyeti devletinin başbakanı bilmesine rağmen
halâ müttefiklik yalanını sürdürmekte, amerikaya ses çıkaramamakta, yılışıklığını sürdürmektedir.

venezuela yönetimi gibi cesur olamayan aciz türk yönetimi yüzünden bu 3-5 çapulcu asla bitirilemeyecektir.
uğrasılanların çapulcu olmayıp örgütlü olduğunu anlayamamış kişinin ortaya süreceği tespittir. ''üç beş kişi'' kısmına girmiyorum bile...
1- kandile yapılan son hava operasyonları abd istihbaratıyla yapılmıştır ve bunu bizzat genelkurmay başkanımız söylemiştir.
2-abdullah öcalan'ı türkiyeye paketleyip teslim eden abd dir.
3-türkiyenin askeri modernizasyonu abd nin masum korumasında olan israilindir.
4-pkk yi terör örgütleri listesine alan ve avrupa birliğinin de alması için ab'ye baskı yapan yine abd dir.
5-abd nin öncülüğünde kurulan nato ya türkiye de dahildir.
6-uganda'da abd nin incirlik diye bir üstü yoksa o da türkiyededir.
7-90 lı yıllardaki tüm snırötesi operasyonlarda ön cephede pkk ile peşmergeler savaşmıştır.

7777 ye kadar gidebilecek bu maddelerin iyice gözden geçirilip , siyasi ve askeri başarısızlığın abd ye yüklenmemesi gerektiğini bize hatırlatan devlettir.
sorunun çözümünü hala şiddette arayan beyinler şu 7 maddenin anazından birisini düşünmekle bile çok şey kazanacaktır.
başa ordu gelirse, ne devlet kalır ne çapulcu.

(bkz: kenan evren devri)
milleti kandırmanın farklı bir yolu.