bugün

gökyüzü açık, caddenin her iki yanı da ağaçsız..trafiğe kapalı genişce şose cadde ve iki hatlı bu genişce caddede yürüyen insanlar..
ıslık çala çala gidiyordum. içimdeki huzurun berrak rengi dudaklarımın keskin hatlarından taşıyordu. havanın yağmurdan hemen sonraki temiz hali içimdeki berrak huzurla sanki sevişiyordu.
+ culopppnnn!!
- oha bu da ne!..?
yahu ben böyle kocaman bi' pislik görmedim. üstelik, üstümde ağaç falan da yok. tamemen açık hava.. sanırım kocaman bir siyah karganın boku. sol omuzumdaki şuhluğumu gösteren apoletlerimin hemen üstünde, buram buram tüten ve gerçekten devasa def-i haceti görünce önce şaşırdım sonra gülmeye başladım..etrafımda bir kaç güzel kız da kikirdeştiler. "ister misiniz?" diyerek yarı tehditvari bi' yaklaşım içine girdim. hemen yanımdan uzaklaştılar.
hiç bi' şey o an keyfimi bozamazdı... gittim süper loto oynadım. kalın gözlükleri iki parmak aşağıda biraz yaşlıca olan lotocu adam çok dalgındı ve makinesiyle uğraşıyordu. sadece yukardan şöyle bi' bana baktı. omzumdan sarkanı farketmedi bile...
mutlaka bunun bi' anlamı olmalı. bilen varsa lütfen söylesin. yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
hadi hayırlısı
hurafe biliminde kendilerini talih kuşu olarak tanımlar.
götte durduğu gibi durmuyor savını kanıtlayan kuştur.