bugün

Herkesin yaşayacağı türden şeydir. Sonuca karakolda varılır. gereksizdir.

a : alt kattaki
b : üst komşu

a: ulan yinemi çocuğunuza sahip çıkamıyonuz?
b: edebini topla ! ?
a: lan balkonumuza işiyo yine, çay içiyoduk balkonda
b: ya onun şişesini balkona koyduyduk. onu bulamamıştır.
a: hönk ! şişemi?
b: biz şişe kullanıyoz hanım ben çocuk
yumruklar ve daha niceleri...
aşağıya sofra bezinin silkelenmesinden dolayı çıkan kavgalar en yaygınlarıdır.
günün yorgunluğuyla eve gelip dinlenmeyi hayal ederken, sudan bir sebeple üst komşuyla tartışma durumudur. altta oturan için hayat daha zor olmaya başlar. paranın ev aldığını ama komşu almadığını fark edersin.
üst komşu her hafta sonunda evinde tadilat yaptırıyorsa, sabahın köründe topuklu terliklerle dolaşıyorsa, bir de sürekli yüksek sesle müzik dinliyorsa normal bir durumdur.
binanızda ses yalıtımı yapılmamışsa sık sık meydana gelebilecek olan tartışmalardır.
genelde müzik sesi, araba park yeri sorunu, kapının çarpılarak kapatılması gibi durumlardan çıkar.
24 saat aralıksız küfür sesini dinlediğiniz bir komşunuz, saat 22 sularında sesin açık olduğunun farkında olmadan açtığınız müziğin maksimum 2 saniyelik sesini bahane edip kapınıza dayanabilir. kapattık dediğiniz halde, ağza alınmayacak küfürler duyabilirsiniz. böyle bir durumda komşu çirkeflik yapıyorsa, sizin ondan daha çok çirkeflik yapmanız gerekir.
bir süre sonra o kadar bıkılır ki, artık tartışmak yerine oklavalar girer devreye.

(bkz: oklava tepkisi)
(bkz: Üst komşunun böğürerek sevişmesi)
kapıya "benim hakkımda ne düşünüyorsan allah sana 10 katını versin" yazısı yapıştırılarak bitirebilen kavga.

(bkz: çaprazdaki üst komşu yapmış ordan biliyorum)
üst komşunun olmadığında alt komşuyla idare edilebilecek durum. (bkz: terlik sesi)
banyosundan alt kata akan suları önemsemeyen üst komşu ile tartışmak yetmez, bir temiz dövmek gerekir, yada alt kattan büyük bir delik açıp üst komşunun banyosunun içine s.çmak gerekir.