bugün

sırt üstü yatıp, tavana bakarken, gecenin sessizliğinde üst komşunun yatağından gelen seslerdir.
kimisinde uyku esnasında döndüğünü, kimisinde yatağından kalkıp, içeri odalara gidip geldiğini anlarsın.
ama sesler eş zamanlı gelmeye başladığında olayların geliştiğini anlamak çok da zor değildir. sonuçta sesler uzun sürmediğinden* uykuya devam edilebiliyor.
üstteki komşuların seviştiği manasına gelebilen seslerdir. uyutmaz insanı.
komşuda pişer bize de düşer ümidiyle hayal kuran abazacanların en sevdiği sestir. yukarıda temizlik oluyorsa dahil bu arkadaş sırt üstü yatmış elleri çalışmaya başlamıştır.sen ancak sırt üstü yatar dinlersin diyor ve başarılar diliyorum.
(bkz: üst komşudan gelen garip sesler)
(bkz: neler oluyor orda)
üstteki komşunun yaşına göre moral bozan veya hayretler içinde bırakan olaydır.

(bkz: hayrettin amcaya bak be yaş 70 iş bitmemiş)
bamyaya sahip üst komşudur. gelmesi gereken ses inleme sesidir. gıcırtı mesele değil.
zevke getiren sestir çift kale maç vardır üst komşuda.
yatağın bir bacağının altına kağıt koyulması durumunda susacak gıcırtıdır.
2 yıl önce yaşadığım olaydır.

-ooo mustafa abi yediğin macun yaramış heralde.
+ne demek kardeşim sana da verim dene
-benimki bensinsiz de çalışıyo abi o dereceye gelmedik daha.
+ahh benim gençliğim...
televizyonu açın bari allahsızlar demişliğim vardır.
"insan fesat olmaya görsün. çocuklar koşarak yatağın üstüne atlayıp zıplama yarışı yapıyorlar." diyerek cevap verilesi söz öbeğidir.
üst komşunun bamyaya sahip olduğunu anlatmayacak sestir, kimden ne çıkar belli olmayabilirdir.
14 şubatlarda daha artan ses. siz yatakta ilerdeki sevgilinizi hayal ede durun yukardan gelen sesler kafanızı miker.
demir yatakların çıkardığı sestir efenim bu. sağolsun bizim komşular bu sesten bizi mahrum bırakmıyorlar... her akşam gelir mi arkadaş, belediye gibi çalışıyorlar maşallah... zaten kendileri de örnek aldığım nadir çiftlerden... beline kuvvet hamdi abi göriim seni, desibel rekoru bekliyorum...
O yatakta hareketli bir şeyler gerçekleştiğinin göstergesidir.
Saf biriyseniz sağa sola dönerken yataktan çıkan ses olarak algılanabilecek olay.