bugün

ahali ölmüş günahıyla sevabıyla defnedilecek. tabut sırtlanmış götürülüyor en saygı duyulması gereken yerde kendini bilmez kişiler başlıyor alkışa. rezaletin son perdesi. ceneze definden sora gerzeğin biri sigarayı çok severdi bir sigara yakıp toprağa gömüyor. diğeri gelip beraber çok takıldık deyip toprağına şarap döküyor. cenaze töreni skandala dönüyor.
birde bu tür cenazelerde özellikle bir komedyen öldüğünde, ''bu sefer güldürmedi'' derler...
alkışlayanlar da acımız büyük gözlüklerinden vardır.
(bkz: cem yılmaz olmasa kim espri yapar sorunsalı)
sanki egosu tatmin olacak adamın. öldü gitti işte bi fatiha çiçekten, gözlükten, alkıştan daha değerli şimdi onun için...
Vay be ne guzel oldu herif demek kadar sacma ve anlamsiz bir hastaliktir.
Gordukce tiksiniyorum bu pezevenklerden.
bir gösteri bir sanatı bir etkinliği izlerken yapılan alkış taktiri ve beğeniyi simgeliyor, futbolda hakeme futbolcu tarafından yapılan alkış protestoyu simgeliyor ve hakem sarı kart ile futbolcuyu cezalandırıyor, yeni yeni popüler olan uçağı indiren pilota yapılan alkış teşekkür ve minneti simgeliyor diye düşünüyorum, fakat ölüye alkışı tam çözemedim, ya ölürken yanındaydılar çok beğendiler, ya ölümünü tam zamanında bularak taktir ettiler yada öldü diye protesto ediyorlar, arkadaş bide sinemada beyaz perdeyi alkışlayanlar var oda ayrı bir ruh ve sinir rahatsızlığından meydana geliyor sanırım.