bugün

bursunuzu kesebilecek özel bir okulda tam burslu okuyorsanız macburiyetle yapmanız gereken eylemdir.

(bkz: sike sike bitecek o okul 4 yılda)
Aile bile 5e raziyiz ama 6 olmasın derse zordur o iş.
0. cunku tip okuyorum.
sosyal hayatin dersleri yerinden oynatmiyorsa biter.
Roberto carlosun sivassporun başına teknik direktör olarak gelmesi gibi. Olur ama zordur.
bir aksilik çıkmazsa bu saatten sonra, gerçekleştireceğim olaydır.
tıp, mühendislik, diş, hukuk gibi bölümler okumuyorsa -herhangi ciddi bir problem yaşamayan insan için- ve 4 yılda bitiremiyorsa bunu ihtimal diye adlandıran gitsin bi yerde ölsündür.
Mimarlığı 3 sene de bitirdiysem. 4 senede rahat rahat biter her bölüm.
Normal olandır.
üniversite eğitimi ile ilgili bir laf vardır: arkadaşlar üniyi 4 yılda bitirmek zordur, 5 yılda bitirmek normaldir, 6 yılda bitirirsen biraz ihmalin vardır, 7 yılda bitirirsen biraz ağır ihmalin vardır, 8 yılda bitirsen kastın vardır.
valla karşim bize gelişi 4 inan kurtarmaz yani.
benim için gerçekleşemeyecek ihtimaldir. halbuki hazırlığı da BB ile atlamıştım ne güzel.
okunulan bölüm benimki gibi hukuksa tebrik edilmesi gereken insandır. zira çok zor. özel üniversitelerde baba parasıyla okuyanlar siz hariç.
çok küçük bir ihtimaldir 4 yılda biter derler 7 yıl geçer hala üniversitedesin...
düşük ihtimaldir. saçma sapan bölümleri de üniversite okumaktan sayıyorsak durum farklıdır.

not: 4 yılda elektrik-elektronik mühendisliği bitirmiş arkadaşınız yazdı.
eğer iki yıllıksa %70 ihtimaldir.
Elektrik elektroniği 4 yılda bitirmiş biri olarak tavsiye etmediğim ihtimaldir.
Keyfinize bakın, biter eninde sonunda..
Makine mühendisligi ise zor ihtimal.

Millet şenliklerde eglenirken siz ders calisirsiniz yine bitmez.

Üstüne üstlük bittikten sonra iş bulamazsiniz

Özet : makine pişmanlıktır.
Hazırlığı atlamamla birlikte bana da gelişi 4 yıldı lakin şimdi minimum 5 yıl. Bu yıl üniversitede 3. Yılım, kaldı 2.
1. Sınıftaysanız yüksek bir ihtimaldir. Derslerden kalmamaya bakın ve zaten mezun olursun. Ama hocamızın bir sözü vardır: önemli olan mezun olmak değildir. Önemli olan kendimizi geliştirmemizdir.
Öğrencisi olunan bölüme göre değişir. Ben mühendisliği hazırlığı anladıktan sonra 4.5 yılda bitirdim.
Benim için %0'dır. 4 yıllık tıp fakültesi mezunuyum dersem odunla kovalarlar.
ben üniversiteyi 4 yılda bitirebilme ihtimalini sevdim.

not: 5. yılımda yine 1. sınıf dersleriyle boğuşuyorum.