bugün

megalo ideadır. hep ulaşılmak istenen ama asla ulaşılamıyandır. hele birde hazırlık okunmuşsa teorik olarak mümkün olamaz efendim.
final sınavı arifesinde çalışmak yerine sözlükte entry girerek düşürülen ihtimaldir.

edit: genelleştirildi.
önlisans bölümlerinde mevcuttur.
tıp okunuyorsa imkansızdır...
yılmaz erdoğan'ın veysel karanide haşlama yeme ihtimali ile aynıdır.
hoşlandığını belli ettiğin kızın seni aylarca süründürmeden boynuna sarılıp seni sevdiğini söylemesi gibi düşük bir ihtimaldir.
ihtimali bile söz konusu değildir. Zaten üniversite ile ilk buluşulduğu yıl "evden kopma artık özgürüm" düşüncesiyle imkansızlaşıyor. Oraya buraya gitmeler, çevremizdeki barları, cafeleri vb. yerleri tanıyalım gibi derslere adapte olunduğundan dolayı* 5 olur, 5.5 olur, 6 olur.
(bkz: sevilebilme ihtimali) *
(bkz: ihtimaller denizi)
2006 ve sonrasında lisans eğitimini almaya başlamış olanlar için hala geçerliliği devam eden durum.
4 yılda bitiren 4 yıl kaybeder...
5 yılda bitiren 1 yıl kaybeder...
hazırlık bölümü olan üniversitelerde hazırlık sınıfının bir sınavla geçilmesi durumunda muhtemel asgari mezuniyet süresidir.
ihtimaldir zira sabahın köründe bu saatte nette bosuna yardırmıyoruz*
(bkz: bir ihtimal daha var)
(bkz: üni seni 4 yılda bitirebilir) *
eskişehir gibi bi şehirde helede tek tabancaysanız ki bide devrialem ruhu içersindeyseniz yanlızca güzel bi düştür.
ben senin üniversiteyi 4 yılda bitirebilme ihtimalini sevdim.
eğer adam olup derslerinize çalışırsanız, ''ben ünüverstelym yha, ben genjim yha'' havalarına girip de işi ayıya bağlamazsanız, daha açık ifadeyle üniversiteye düzüşmek için değil okumak, kendinizi geliştirmek için geldiyseniz sizin için çok da düşük olmayacak ihtimal. cemaat hayatı yaşayın demiyorum ama her şeyi kararında yapmalı değil mi?
1. sınıftan 10 ders alan bir öğrenci için * imkansız bir ihtimaldir.
benim ütopyamda, babamın gerçek dünyasında olan eylem.
Cemaat mensuplarının ve dalkavukların dışındakilerin başarabilme oranı nadirdir efendim.
ilk seneden sınıfta kaldıgım için beni aşan bi durum tek ihtimalim yaz okulu denen lanet şey.
2. sınıfa geçemedim neden alttan 9 dersim var.
ver ver bitmiyo efendim.
hangi bölümü okuduğunuza bağlıdır. mühendislik okuyorsanız 4 yılda bitirme ihtimali azdır.
(bkz: yok böyle birşey)
(bkz: seni yenecem odtü iktisat)
bir de tıp fakültesinin tam 9 yılda bitiren bünyeler vardır ki saygıyla selamlamak gerekir.