bugün

motivasyondur fakat o hayallerin %90'ı boş çıkacaktır. hele üniversiteye kapağı at yeter yok mu... * * * * * * *
büyük şehirlerde okumaya gidip kitap yüzü açmadan, hep arkadaşlarıyla eğlenerek 4 sene geçirmek gibi gerçekten hayaller kurulur. Bu hayaleride kurmaya sebep olan şu sözdür. (bkz: üniversiteye gir gerisi kolay).
yoğun geçen öss temposunun ardından rahatlama yeri olarak düşünülen fakat çok daha zor şartlarla karşılaşıldığından hüsranla sonuçlanan her gencin başına gelebilecek bir durum.
üniversite sonrası kurulan hayallerden daha masum olmayan hayaller bütünü.
liselilerin hep yaptığıdır. bunların arasında üniversitede kızlar teklif ediyormuş en popüleridir. üniversite talebeleri yok öyle bir şey gardaş dese de liseye göre bu olayın yaşanabilirlği çok fazladır.
hayal: 2. sınıfta erasmus yaparım. bütün gün partiler felan, yata yata geçerim.
gerçek: not ortalamam tutmuyo amk.

yıllar sonra gelen edit:

Gerçek: 3. sınıftayım ve erasmus yapıyorum. bütün gün olmasa da haftada 3-4 gün parti var. yata yata geçemiyorum, sike sike ders de çalışıyorum.
sınıfından tanışacağı ve aşık olacağı bir kızla evlenmek ve okul bitincede bir ömür boyu beraber çalışmak ve berarber yaşamak. evet farkındayım çok salakça bir hayaldi.
hayal: (bkz: üniversitede kızlar teklif ediyormuş)
gerçek: (bkz: elizabeth ile haci sakirin iliskisi)
yeniliğin getirisidir. ekmeğin üzerine reçel sürüp yemektir. kurulmalıdır, güzeldir.
daha sonraki zamanlarda da açlıkla mücadelenin hayalini kurmaktır. yüzde 90 nın özgürlük için
gittiği ve ortam hayali olarak gittiği üniversite hayatının gerçeklerinin yüze vurması ile sona eren bir hayaldir bu.
izmir, istanbul, ankara, Antalya hayalleri kurulur sonra bi bakılır Sivas'tadır kişi vay amık.
Ne demiş namık kemal ?
- hayal kuranı bir kere kurmayanı iki kere gibeyim....
özellikle bu hayaller lisede sevgili olduğunuz kız ile beraber aynı üniye gitmek ve onunla ilgili aptal aşık hayalleri ise vah derim ben o hayali kurana.

olmuyor gençler. olmayacak da. olan %1 e güvenip kendinizin de onun hayatını da karartmayın. tertemiz gidin üniversiteye orda kimle tanışıp nasıl bir hayaliniz varsa yaşamak için çaba gösterin.
3 sene öncesine kadar durmadan yaptığım, 3 senedir eksiksiz olarak yaşadığım şeydir. nasıl yaşamanız gerektiğini biliyorsanız istediğiniz her şeye ulaşabiliyorsunuz.
güncel Önemli Başlıklar