bugün

bir dönem böyle bir haksızlığa uğramışlardı. bende eylemlerinde yanlarında olmuştum. ancak inanıp oy verdikleri parti yarattı ğı vesayetle seküler, ateist insanlara zulüm uygularken kendilerini yanımızda göremedik.
humeyni yi sevdiğini sananlar tarafından omurgasızca yorumlara maruz kalan insanlardır.

bu kadar yozluk olabilir mi? bir tane genç çıkıpta humeyni-atatürk hakkında bir şeyle söylemiş diye nasıl aynı kefeye koyulur diğer insanlarla? onları emsal niteliğinde gösterilir?

mesela ben türk üm. ve diyorum ki osmanlı imparatorluğuna tav oluyorum üstelik dağa çıkıp sırf ülkü ocaklarına inat bozkurt avlıyorum. ee sen yüzde yüz türk olan arkadaşım, sen de mi öylesin?

niye insanları insafsızca yaftalıyorsun? sence onların derdi humeyni mi? sen cici liselerde okuyup, cici dershanelere gidiyorsun. karı kız kaldırmak için en güzel üniversiteleri hedefliyorsun da o atatürk ü ve humeyni yi mi düşünüyor sence?
kafalarının içindekiyle başa çıkamayanların, kafalarının yüzeyindekiyle uğraşmaları sonucu bu duruma düşmüş üzülesi insanlardır.
her gün haberlerde "ingiltere'de okulu şuyunculukla bitirdi" diye gördüğümüz kızlardır.

laik, modern, demokrat tayfa; devlet kurumuna türbanla girilmeyeceğini savunduğundan almaz bunları üniversiteye. peki, eğitim hakkı? "başında örtü var işte, at onu" diyen kişi, madem basit bir örtü, devlete ne zararı var da çıkar diyorsun? ben senin götünü açıyor muyum? götünüzle güldüğünüzü duyar gibiyim; gülmeyin. öyle ya. onun ahlak anlayışı seninkinden farklı olabilir. senin için mini etek giymek normalken onun için tişört giymek uygunsuzdur belki, sana ne? demokrat değil miydin, istediğini düşünüp uygulayamaz mı? okullarda öğrettiniz özgürlük kişinin başkasına zarar vermeden istediğini yapabilmesidir diye. eğitimini başındaki örtüyle görmek istemiş, kime ne zararı var anlatır mısın?

hey yavrum hey. danimarka, ispanya laik değil zaten; ingiltere'de yobaz dolu, hiç söylemiyorum bile. bir siz laiksiniz, bir siz dinle devleti ayırırsınız. öperin.
türkiye den bir sözlük manzarası;

-başlık-
üniversiteye alınmayan türbanlılar;

entry; açsınlar girsinler olm. allah allah. sanki açtılarda girmediler mi?

iran dan bir sözlük manzarası;

-başlık-
üniversiteye alınmayan açıklar;

entry; kapansınlar olm. allah allah. sanki kapandılarda girmedediler mi?

fark göremiyorum, ya sen?
(bkz: haydi kızlar okula)
(bkz: üniversiteye alınmayan türbanlılar)*
belki kısır siyasi çekişmelerden bir anlığına olsun sıyrılıp, bir de ''insan'' açısından bakarsınız olaya diye:

(bkz: türbanlı arkadaşın türbanını çıkarması)
meseleyi hala beyin kıvrımlarındaki elektriksizlik problemi ile kavrayamamış olanlara bir en kötü durum senaryosu sunarak yine de anlatmak gerektiren durum:

bu türbanlı kızların hepsi humeynici, hepsi atatürk düşmanı, hepsi cumhuriyetin bütün değerlerine karşı da olsa (ve bütün bunları kapıda algılayan bir cihaz isviçreli bilim adamlarınca icat edilmiş ve türk varlığına armağan edilmiş olacak tabi) ve bütün bu düşünce sisteminin simgesi türban olsa bile onlar fikrin ötesine geçen bir eyleme geçmedikçe insan hakları gereğince onları o üniversiteye almak zorundasın. bilmem anlatabildim mi?
üst üste açılan kuran kurslarıyla çoğaltılması hedeflenen güruh, kuran kursunu bitiriyosun hocu 6 ayda sonra sen de kurs verebiliyosun filan, sonra oh gelsin türbanlar gitsin türbanlar. şimdi çıkıp özgürlük dicekbazı arkadaşlar, özgürlükse başı açığa kötü gözle bakmican, kulağı küpeliye tip tip bakmican, ben de isterim barış, kardeşlik, huzur ama gücüme gidiyor senin bu hep banacılığın, komünistlere ağzına geleni sayıp kendine gelince nerde özgürlükçülüğün diye afraların tafraların. kimse kimseye hiçbi şekilde karışmasa mesela ne güzel, herkes hür, herkes istediğini taksın, ama senin yasakçı zihniyetin bozuyor bunu babiş. yaların.
faşistlere karşı direnmiş ve haklarını söke söke almış türbanlılardır.

derse başörtüsü ile girdiği için sınıftan polisler tarafından zorla çıkarılırken bebeğini düşüren nuray canan bezirgan'a da selam olsun buradan.
böyle türbanlıların alınmadığı üniversitelerinin de dünyanın ilk 500 üniversitesi sıralamasına falan alınmayan üniversiteler olduğunu görünce kimin sorunlu olduğunu gösteren türbanlılardır.

kısaca dine tahammülsüzlükle açıklanır. kalbi temizler(!) tarafından alınmazlar üniversitelere. halbuki insan hakları konseptinde "bireysellik"ten zerre kadar anlamayan profesörler (halbuki resmi ideolojinin processorlerinden başka bir şey değillerdir) tarafından üniversitelere alınmazlar.

insan hakları kavramının türbanlıların 100'ünün 99'u cumhuriyetin yıkılıp, şeriatın gelmesini isteyip, herkesin zorla türban takmasını istemesi (ve bunu eyleme dökmesi; fikirde kalması halinde bile birşey denemeyeceği malumdur insan haklarınca) halinde bile geriye kalan 1 masumun onlarla birlikte yakılamayacağını bildirdiğinden habersizdirler bunlar, çağdaşız falan derler bir de.

dine karşı olan hazımsızlığınızı (o da islam, din deyip genelleştirmemek lazım çok seversiniz siz hristiyan işi şeyleri) başka ideolojilere, doktrinlere falan bağlayıp beyin mastürbasyonu yapmaktan nasır tutmuş beyinleriniz var sizin, kıvrımları dolmuş bu nasırla, iki nasır bandı takın kafanıza rahatlarsınız.
http://www.irtica.org/images/stories/demokrasi.jpg
meseleye ailesi kapattı diye bakacak olursak elitist ve laik ailelerin de bir şekilde dininin detaylarını öğrenip tesettüre girmeye karar veren kızlarına nasıl tepki verecekleri, durumu nasıl hazmedecekleri de akla gelmelidir. ayrıca pek çok aile vardır bizzat kendi bildiğim ailedeki kızın birisi açıktır, diğeri kapalıdır, aile mütedeyyin yaşamaya çalışmaktadır, babanın durum pek hoşuna gitmemektedir ama sonuçta kızıdır, evlatlıktan falan reddedecek değildir sonuçta kızı "namussuzluk" yapmıyordur, sadece başını örtmüyordur, zaten bilinçli müslüman da buna "namus" ile yaklaşmaz, Allah'ın emri olarak yaklaşır, bunun farz olduğunu dile getirir. gidip kızını başını örtmüyor aileme laf getirecek diye vurmaz.
imam hatipliler şu an istedikleri bölüme falan giremiyorken nasıl olmuş da birileri o istekleri yerine getirmişler anlaşıltıtrttıtıramayan kızlardır.
üniversiteye sokulmayan ve türban takan dişilerdir.

Zikimde midir?

Hayır...