bugün

yök ün son bombasıdır. artık bahar şenlikleri, bahar muhafazakarlarına dönüşecek. bundan sonra da üniversitelerde konserler dahil birçok eğlence içerikli aktivite bu sene itibariyle rafa kaldırılacakmış. bunun yerine seminerler, bilgi yarışmala haremlik selamlık uygulamalar olur herhalde. ikinci öğretime yani akşam okuluna kız alınmaz, hatta kızlar okula gündüz, erkekler de akşam giderler. geleneksel hale gelmiş bahar şenliklerini artık unutun, herkese geçmiş olsun. bizim zamanımızda efes pilsen kamyonu kampüse dalardı, biz de kamyonun tepesinde bira içer, enrique iglesias gibi tişörtümüzü sallardık o kafayla, o derece şenlikler vardı. kafayı bulmayan adam yoktu etrafımızda. bir sürü konser olur, konserden midemiz bulanırdı. hey gidi günler hey!
--spoiler--
üniversiteler şenlik yeri değildir.
--spoiler--
iyi olmayan bi düşüncedir. böyle yapıldıkça gençlerdeki 'bazı hisler' coşabilir.
şaşırılmaması gereken olaydır. zaten ne yapıyoruz ki biz. akşam yat, sabah kalk, içki iç, kız arkadaşın varsa iki seviş, baba parası ye. zihniyet bu. harcı da yükseltin ya 2.öğretimim ben 577 lira veriyorum az bile.
(bkz: okuyom ben ya).
klasik olacak ama üzgünüm bunu yazmak zorundayım.
(bkz: şakaysa hiç komik değil gerçekse çok komik)
--spoiler--
gündüz bilimsel toplantılar ve seminerler, akşam da konserler olacak şeklinde bir düzenlemedir. ayrıca, her sene farklı bir tema üniversitelerde o yılki şenlikler için uygulanacak.
--spoiler--

yani kaldırma diye bir olay henüz gerçekleşmiş değil yalnızca yök elini ayağını sokacak, o kadar. zaten içki yasağından sonra üniversitelerde efes pilsen gibi yüce markanın olamayacağı can sıkıcıydı, bi de bu çıktı.
boşverin gençler, dışarda sarhoş olup öyle gireriz kampüse, zaten benim okuduğum üniversitede daha önce de yasak olduğu için bizim yaptığımız eylem buydu.
yukardaki vatandaşın kafa yapısıyla düşünürsek normaldir. Ama objektif bir kriter vardır: verilen hak kısmen de olsa geri alınmaz. Bu öğrencilerin en doğal hakkıdır:yasakçı zihniyeti savunanların bu hakdan, hukuktan haberi olmaz! Devlet kazık soksa yarabbi şükür der bu tipler. Senin ön sırada oturan kızdan silgi almaya cesaretin yoktur, eğlenceden ne haberin olcak. Biliyorum ben sizin ciğerinizi, arkdaşına bi dal sigara uzatmaya korkan tiplersiniz. paylaşım sıfır, empati eksilerde, cigerinizi biliyorum lan ciğerinizi.
şenliklerin yapıldığı bölgelerden poşet poşet prezervatif toplandığına dair çöpçü tanıdıklarımdan çok ciddi bilgiler aldım. * bir rivayete göre prezervatiflerin balon olarak kullanıldığı, belden aşağı hiçbir aktiviteye alet edilmediği de görülmektedir.
(bkz: bahar şenliklerinde alkol tüketiminin yasaklanması)
güncel Önemli Başlıklar