bugün

üniversiteyi kazanmak için sabah akşam çalışan liselilere (veya hafta içi) verilebilecek öneriler.
(bkz: ortam yapma)
(bkz: insanlara karşı tutum)
(bkz: vs vs)!
aşık erkek salak erkektir bunu unutmayın.
meslek yüksek okullarına gitmeyin. gidecek olsanız da merkezdekileri yazın. yoksa siz dersteyken adam dibinizde tarla sürer. * *
az ama öz çalışın.
kendinizi kandırmayın.

ve aile ve sağlığı dışında pek fazla şeyi takmayın, gerçek söylüyorum.*
her platformda cinsiyet ayrımcılıyla karşımıza çıkan insanları dinlemeyin.
kasmayın, rahat olun.

biz ne sabahlara kadar çalışan gördük ankara işletmeye giren.
ne de yatanlar gördük* ankara iktisata giren.
abilerinden derken?

mübarekler, üniversiteyi biraz uzatsanız da olur. hizmet edin. iman kurtarın. pilavlı muhabbetleri kaçırmayın.
herşeyin yeri ve zamanı vardır.
(#13251300) öğrenci adam versiyonu şöyledir: live hard, party harder, work hardest.
sohbete de bekleriz mübarek.
-Eğer üniversiteye hazırlanırken sevgiliniz yoksa kimseye aşık olmayın.
hırs iyidir. aşırıya kaçmadıktan sonra hırslı olun.

hedefiniz artık bellidir muhtemelen. hedefinize yönelik çalışın.

dershane hocalarınıza yapışın, ayrılmayın peşlerinden.

üniversite çok rahat olmuyor onu söyleyeyim. öss'nin gözünü seveyim diyeceğiniz günler olacak ama en azından öss kadar stresli olmuyor. sınava kadar dişinizi sıkın. üniversiteye gelince illa ki bitireceksiniz. uzasa da olur.

erkek kardeşlerim, üniversiteye geldikten sonra top tüy bırakmayın. bir de kıvır kıvır saçlarınızla finoya dönmeyin.

kız kardeşlerim, boya küpüne düşüp gelmeyin. palyaçoya dönmeyin.
Cüzdanında her zaman bi kondom olsun pişman olmaz sonra.
ablaları dinlemeyin. abiler size yeter.

al sana tavsiye. al.
kazanamayınca üzülmeyin tekrar girersiniz sınava.
okumayın.
okuyorsanızda yarıda bırakın.
okuyupta ne olacak amnskm.
iş ara, iş bul, işte patrona yalakalık yap,.vs.bla bla bla.
boşver koy götüne rahvan gitsin
sevgililerinizden ayrılın gerisi gelir zaten. en azından araya biraz mesafe koyun. internet v.s. azaltın. biraz dışarıdan soyutlayın kendinizi. arkadaşlarınız sizin için bu senenin önemini anlasınlar. en önemlisi anneye babaya atar yapmayın.
burdasın biliyorum. işine yarayacak tavsiye arıyorsun. çünkü sen de farkındasın dershanedeki rehber öğretmenleri rehber olamıyor. bu yüzden tecrübe sahiplerinden tavsiye edinmeye geldin. şimdi sana tavsiye.
kazanmak istediğin bölümü iyice araştır. kazanınca okuduğuna pişman olma.
çalış. çalışmaya alış.
herkesi dinle ama sadece aklına yatanı yap.
iş bulabileceğine ve yapabileceğine inandığın mesleğe yönelmen en önemlisi. sevgili, ortam, gezmek tozmak bunların hepsini oraya varınca halledersin ama mutlu olmadığın bi bölümde bunların hiç biri senin mutlu ve huzurlu olmanı sağlamaz.
istediginiz bir bolum okuyun. aksi taktirde istenmeyen bolumu okumak zorunda kalmanin, onunuzde en buyuk sinav olarak gordugunuz Universite sinavindan cok daha zor oldugunu goreceksiniz.
yaşadığınız her günün kıymetini bilin, her anınızı değerlendirin. okulun biteceğini ve hayatın gerçeklerinle yüzleşmeye başladığınızı anladığınız vakit bütün okul hayatınız bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçecek ve 4 yıl boyunca " abi istediğim hiç bir şeyi gerçekleştirememişim ben" diyip yakınacaksınız.3 yıl boyunca oturup son sınıfa bütün aktiviteleri sığdırmaya çalışmayın. denedim, yüzde yüz çalışmıyor.
mühendislik fakültesinde okuyacaksanız ne yapın ne edin üniversite okurken askerliği bitirin ve bu arada 4-5 senelik bir tecrübe yakalayın e tabi bu arada da zamanınız kalırsa ingilizce öğrenin hatta almanca öğrenin ki " almanca bilen adaylar tercih sebebidir" avantajını yakalayın.olmadı kaynak sertifikası alın bir de evde otururken cad/cam programlarını öğrenin ki mezun olunca direk iş bulabilesiniz.
ilk yılınızı feda edin kardeşim.feda edin derken dersleri önemseyin her derse gidin bazılarında yoklama alınmaz ama aldanmayın güzel çevrenizi yapın ki sizi okula bağlayan bir şeyler olsun. ortalamanızı ilk yıl çok yüksek tutun ki diğer 3 yıl rahat rahat okur gidersiniz.
adam olun. okumaya gittiğinizi unutmayın. edepli, terbiyeli, efendi, vatana millete faydalı gençler olmaya özen gösterin.

budur.
kızlar teklif etmiyor olum yok öyle bir şey, onu bilin de gelin.
sığ olmayın. hayallerinizi kaybetmeyin. araştırın. bilinçli olun. ben aynen öyleyim sanki.